Velkomeziříčští si v Bohunicích za předvedené výkony měli body rozdělit přesně obráceně. Starší si zasloužili minimálně remízu, mladším vychytal bod Řeháček.

STARŠÍ DOROST

BOHUNICE – V. MEZIŘÍČÍ 2:1

Netradičně v neděli odpoledne začalo utkání divize staršího dorostu. K utkání nenastoupil zraněný Kozuň ani Miškela s Wasserbauerem.

Úvod zápasu patřil hostům. Ti měli míč jasně pod kontrolou a na brankáře Bohunic se valila jedna akce za druhou. V páté minutě mířil Muchův přímý kop do vápna, kde hráči vytvořili tlak na balon a donutili Bohunické dát si vlastní gól. Už ve třinácté minutě bylo vyrovnáno, domácí využili přečíslení plynoucí ze špatné přihrávky.

Další šanci měl Malec, který po zisku míče šel z úhlu sám na branku, ale finální přihrávku zkazil. V 19. minutě poslal parádní pas za obranu Smejkal, Liška se prosadil do vápna a jedovatou střelu brankář domácích málem nechytil. Z následných akcí meziříčští střelci svatyni netrefili. Varování přišlo před poločasem, když domácí nastřelili tyč.

Fotbal plný šancí, které pramenily ze zaváhání obran, pokračoval i po přestávce. Rozhodnutí přišlo v 71. minutě, Kuřátkova tvrdá střela se odrazila do protiútoku, ze kterého došlo opět k přečíslení obrany, a bylo to 2:1. „V závěru hráli kluci buď a nebo, ale bohužel nedošlo k vyrovnání. Zápas byl vyloženě remizový, ale ve fotbale není nic jasné a nemá logiku,“ připomněl trenér Libor Smejkal známé fotbalové pravidlo.

Gól V. Meziříčí: 5. vlastní. Rozhodčí: Trávníček. Diváci: 50. Poločas 1:1. V. Meziříčí: Simandl - Mucha, Z. Večeřa, J. Večeřa (45. Kaminaras), Pospíšil - Malec, Smejkal, Vítek, Nožička - Liška, Kuřátko.

VRCHOVINA – BŘECLAV 2:1

Góly Vrchoviny: Polnický, O. Šandera (PK). Poločas: 1:0. Podrobnosti nehlášeny.

MLADŠÍ DOROST

BOHUNICE – V. MEZIŘÍČÍ 1:1

Až v sedmém kole se povedlo svěřencům Libora Smejkala mladšího sejít se v kompletní sestavě. Ten z jednotného dorostu posunul do A týmu Ladislava Hladíka.

Hned na začátku dostal míč do běhu Pól a zkoušel přehodit gólmana, ten byl ale proti. Tím se také šance před bohunickou brankou na dlouho vyčerpaly. Domácí se prosadili po čtyřech minutách hry, Procházka s Krejčím totiž nedokázali odkopnout míč do bezpečí. Nebýt skvělého výkonu brankáře Řeháčka, mohlo být do poločasu rozhodnuto. Hostující gólman však několikrát svůj mančaft podržel a dodával hráčům potřebné sebevědomí.

Po změně stran vystřídal Krejčího novic Hladík, a hned se prezentoval střelou z dálky. Po dalších zákrocích Řeháčka se dočkali mladší dorostenci vyrovnání. Z přímého kopu se ukázkově trefil Prchal. „Vše, co letělo vzduchem, měl z pětaosmdesáti procent soupeř. Dneska nás podržel Řeháček, který zlikvidoval několik gólových příležitostí. Ve druhém poločase dobře oživil hru Hladík, jenž do hry přinesl důraz v osobních soubojích. Remíza v Bohunicích je pro nás velice cenná,“ byl bodovým ziskem nadšen kouč Smejkal mladší.

Gól V. Meziříčí: 58. Prchal. Rozhodčí: Kunicky. Diváci: 40. Poločas: 1:0. V. Meziříčí: Řeháček – Procházka (30. Bradáč), Polák, Štefka, Rosický – Krejčí (45. Hladík), Prchal, Láznička, Bárta – Pól (73. Benedikt), Denev.

VRCHOVINA – BŘECLAV 1:2

Gól Vrchoviny: Petr Sodomka. Poločas: 1:1. Podrobnosti nehlášeny.