„Tu čtyřgólovou výhru z Tasovic jsme nijak nepřeceňovali. Víme, že nás dlouhodobě trápí přechodová fáze do útoku a také koncovka, což se nám potvrdilo i v přípravě. Bohužel se ukázalo, že ten náš první zápas v sezoně byl výjimkou, i když jsme doufali, že to tak nebude," řekl Kubiš.

Ukvapené závěry ale nedělá. „Máme za sebou tři kola, před sebou sedmadvacet. Víme, na čem potřebujeme zapracovat," ujišťuje.

Vedle útočné fáze totiž FC Žďas ideálně nefunguje defenzivní činnost. Všechny čtyři góly inkasoval po rohových kopech.

Bránitelné situace

„Neřeknu, když nám po rohu do vápna vběhne dvoumetrový chlap a trefí to, jenomže tak to nebylo. Troufám si říct, že ty čtyři situace, po kterých jsme ve třech zápasech inkasovali, byly bránitelné," tvrdí.

Platilo to i o jediném gólu v Mutěnicích, který trochu připomínal víkendovou trefu slávisty Jaromíra Zmrhala do sítě Plzně. „Při pozápasovém hodnocení jsem si trochu připadal jako plzeňský trenér Koubek, protože nastal zbytečný roh a poté chyby při bránění," řekl Kubiš.

Jeho celek trápí i zranění. Při předzápasové rozcvičce se zranil obránce Tomáš Toufar, o týden dříve musel hřiště opustit hrající asistent Michal Veselý. „To je do obrany citelný zásah, navíc jsme proti Mutěnicím přišli po zbytečně tvrdém faulu o Patrika Němce, který jde na operaci s ramenem," počítá žďárský kouč ztráty.

V neděli jeho tým čeká první krajské derby. Na domácím hřišti přivítá Pelhřimov, který ještě nezískal ani bod. „To bude důležitý zápas, na který se teď musíme zodpovědně připravit," dodal Kubiš.