Jak už bylo řečeno, oba týmy se na jaře trápí, ale Ždírci poslední výhra nad rozjetou Bystřicí hodně pomohla, protože na tříbodový zisk čekala měsíc a to by se mělo promítnout i do výkonu právě v dnešním zápase. „Podle mě přijede Nová Ves neinkasovat. My se na obranu musíme také soustředit, ale máme co nabídnout i do ofenzívy. Do šancí se dostáváme, jen je musíme proměňovat,“ předesílá trenér Dekory Miroslav Plíšek.

Ždírecký kouč se ale bude muset v zápase vypořádat s několika absencemi. „U Petra (Sysla) uvidíme na úterním tréninku a u Romana to je individuální.

Záleží, jak se bude cítit po futsalovém utkání (hrál se v úterý – pozn. red.),“ objasňuje. Ten určitě nemůže počítat s vykartovaným Pavlem Novotným.

Zatímco Ždírec v minulém utkání konečně vyhrál, novoveský nováček by na jarní část sezony nejraději zapomněl. Po podzimu třetí tým soutěže se na jaře výsledkově trápí, což dokládá i jeho bilance 1-1-6 při nelichotivém skóre 5:16. Sérii neúspěchů sice přeťala „povinná“ venkovní výhra nad poslední rezervou Třebíče, ale to je ze strany mužstva pod vedením trenéra Vítězslava Machatky vše.

Zkušeného kouče před dohrávkou ve Ždírcí trápí zranění hráčů ze zadních řad a stupňující se únava.„Čeká nás čtvrtý zápas v devíti dnech. Bohužel nemáme dostatečně široký kádr na to, abychom zraněné plnohodnotně nahradili a rostoucí únavu rozložili na více hráčů. Musíme se s tím ale nějak vypořádat, takže příležitost dostanou kluci z dorostu,“ předjímá Machatka, jenž navíc nemůže počítat ani s vykartovaným Ondřejkou. „Nechal se za řeči vyloučit v poslední minutě,“ kroutí hlavou zkušený kouč.

„Viděl jsem poslední zápas Ždírce s Bystřicí a nečeká nás nic lehkého. Ždírec byl pod velkým tlakem, ale má zkušené fotbalisty, kteří když potřebují, tak zkrátka vědí co hrát,“ uzavírá novoveský Machatka.