Nové Město, kde se podílel na postupu z divize a pomohl i v premiérové sezoně v MSFL, je podle jeho slov ideální variantou. „Jdu do známého prostředí, o to je to snazší,“ říká.

Jak k angažmá v Novém Městě došlo?
Po roce stráveném v nižší rakouské soutěži pořád cítím, že to na druhou ligu ještě není, zejména po kondiční stránce. Tenhle názor jsem řekl i trenérovi a shodli jsme se na tom, že pro jarní část by to ještě nebylo ono. Ve hře byla varianta, že bych se s týmem dál normálně připravoval a hrál za béčko, jenže to tady hraje krajský přebor. Už před přípravou mi ale volal trenér Zeman z Vrchoviny, jestli bych se nevrátil a já mu tehdy řekl, že jdu do Líšně. Tak jsem se mu teď ozval s tím, zda by akceptoval půlroční hostování a domluvili jsme se.

"Hrozbu sestupu si vůbec nepřipouštíme," říká bojovně naladěná hrající trenérka basketbalistek Žďáru Věra Stočková (v bílém dresu vpředu).
Vlčice si zkomplikovaly situaci. Oba první duely žďárské basketbalistky prohrály

Hned ve své první přípravě a zároveň generálce jste proti Humpolci rozhodl jediným gólem, takže aklimatizace byla rychlá…
Přišel jsem do známého prostředí. Moc mě taky potěšilo, že když se o mém návratu začalo mluvit, měl jsem na sociálních sítích příznivé ohlasy a fanoušci mě vítali zpět.

V útoku je jedničkou nejlepší střelec Tomáš Duba, v zimě ještě přišel David Šteffl z Jihlavy, budete úderná trojice?
Nevím, jak to trenér poskládá, Tomáše tady ještě pamatuji z předchozího působení a z hlediska souhry jsem s ním neměl problém, Davida vůbec neznám. Každopádně doufám, že Vrchovině pomůžu a ona pomůže mně.

Vesnická hokejová liga. Ilustrační foto
Hokejové finále Vesnické ligy nabídne bohatý doprovodný program

Budete se připravovat i s Líšní?
Měl bych tam v týdnu absolvovat dvoufázové tréninky, takže to bude rozježděné, ale mě to nevadí. Věřím, že se mi to vrátí. Je taky raritou, že s ohledem na rozšíření MSFL bude Nové Město hrát o dva mistrovské zápasy víc, než Líšeň.

V Brně o vás stáli už v létě, že?
Ano, už tehdy se Líšeň ozvala, ale narodil se mi syn a chtěl jsem být víc doma. Teď už je větší, zájem trval, takže jsme se dohodli.

Michal Dočekal
Narodil se 6. 3. 1996.
Odchovanec Mostku prošel postupně Dvorem i Hradcem Králové. Poté zamířil do Třebíče, jeho otec totiž pochází z nedalekých Okříšek.
Už na podzim 2014, kdy mu bylo pouhých šestnáct let, naskočil do třetiligového A-týmu Horáckého fotbalového klubu a stihl vsítit pět branek. Toho si všimla Zbrojovka Brno, která talentovaného útočníka angažovala do dorostu. O půl roku později se však do Třebíče vrátil a postupně se zařadil mezi opory. Byl i u sestupu v roce 2017 a společně s většinou stabilních hráčů zvolil odchod a vybral si tehdy ještě divizní Nové Město. Tam šestnácti zásahy pomohl vystřílet MSFL, ve které stihl během podzimu 2018 čtyři trefy, poté překvapivě zamířil do nižší rakouské soutěže. V zimě 2020 ho angažovala druholigová Líšeň.