„Mohl by to být ofenzivní fotbal,“ zvěstuje pelhřimovský kouč Ján Kubík. Jeho tým je v pohodě. Vyhrál tři poslední zápasy a bez problémů kráčí k předsezonnímu cíli, tedy skončit v horní polovině tabulky.

„Nejsme pod žádným tlakem, nemáme postupové ambice. V kabině je dobrá nálada a do Žďáru jedeme naprosto v klidu,“ ujišťuje Kubík.
To Žďár by body potřeboval. Už proto, že chce skončit do třetího místa. Jenomže na jaře sbírá body vesměs za remízy, což se samozřejmě v tabulce projevuje.

Anglický týden začíná

„Ale nemluvil bych o nějaké krizi, neprohráváme. Teď to bereme tak, že nás čeká nepříjemný soupeř, na kterého moc neumíme, a navíc odstartujeme zápasový cyklus neděle, středa, sobota,“ říká žďárský kouč Petr Nedvěd.

Do not mu nehraje ani zdravotní stav hráčů. Vždyť minulé utkání vynechali Marek Vomela, Jiří Malínek a Daniel Bratršovský.„Jsou to taková drobná zranění, nevyzpytatelná. Proto sestavu vždycky řešíme až na poslední chvíli i tentokrát,“ podotkl Nedvěd.

V Pelhřimově řeší dva otazníky. Václav Vacek má problémy s kotníkem, naopak do utkání už by mohl naskočit uzdravený Michal Naniáš. „Uvidíme, jak to nakonec bude,“ dodal Kubík před nedělním utkáním, které ve Žďáře začne v 16.30.