„Před zápasem jsem mluvil s trenérem Moravcem (kouč Bohdalova – pozn. redakce) a ten mi potvrdil, že utkání rozhodně jeho tým nevypustí, že chce vyhrát,“ těší trenéra Nové Vsi Miloše Myslivce pomoc okresního souseda.

Oba zápasy se ale moc jasně nevyvíjely. Nová Ves vyhrála gólem Šandery ze začátku druhé půle těsně 1:0. O jednu branku to skončilo i v Bohdalově. Náměšti se tam podařilo pět minut před koncem vyrovnat, ale Doležal v 90. minutě zajistil domácím tři body.

„Musím se přiznat, že mě náš postup překvapil. I když sílu máme. Každopádně se budeme muset poohlédnout po nějakých posilách. To je nutnost,“ ví Myslivec.

První vlaštovkou by mohl být návrat Jaroslava Havlíka. Dlouhodobě nejlepší fotbalista Nové Vsi hostuje celou tuto sezonu v Bystřici, takže rytmus krajského přeboru má zarytý. „Jenomže staví dům, má rodinu. Uvažuje, že skončí a bude chodit jenom za béčko. Uvidíme jak to dopadne, každopádně zájem o něj máme velký,“ potvrdil trenér Nové Vsi.

Ten má v hledáčku i další jména. „Ale není to snadné. V blízkém okolí se hrají také vysoké soutěže, není moc z čeho brát,“ ví.

Rád by získal hráče především do defenzivy. „Potřebujeme vzadu hráče, který se dokáže vyrovnat s nátlakovou a tvrdou hrou. Který neuhne ze souboje,“ představuje si.

Komplikací je pochopitelně i úzký kádr. „Někdy nám pomohli i kluci z béčka, ale ta kvalita tam pochopitelně chybí. Každý zásah do sestavy je citelný,“ dodává Myslivec.