„Hráči ještě pořádně neviděli míč. Nyní se hlavně zaměřujeme na fyzickou kondici,“ prozradil světelský trenér Jaroslav Žejdlík. „I kvůli tomu necháváme tomuto zápasu volný průběh. Když se nám podaří postoupit, postoupíme, když ne, tak ne. Nebudeme to lámat přes koleno. Navíc nebude hrát Luboš Stojan, Císař, Pecha a další, takže nastoupíme v oslabené sestavě,“ dodává kouč nováčka krajského přeboru.

Ve Světlé pojmou pohárový zápas spíše jako přípravu než prestižní duel. „Dáme především šanci těm hráčům, kteří chodí poctivě na tréninky. Kdybychom byli kompletní, pomýšleli bychom na výhru, ale takhle to necháme osudu,“ tvrdí Žejdlík.

Pohár je loterie

Velké Meziříčí je považováno za favorita, ale trenér Miroslav Karpíšek nic nepředesílá dopředu. „Jsme favorité i podle tabulek, ale stejně je to loterie. Je to druhý zápas ve fázi přípravy, který samozřejmě chceme vyhrát. Na mistrovský zápas je sice docela brzo, ale měli bychom se s tím umět poprat.“
Velkomeziříčský kádr postihl problém s registracemi některých hráčů. „Problém je, že někteří naši hráči nemají ještě pravidelnou registraci, kterou tento zápas vyžaduje,“ upřesňuje kouč.

Trenérské duo Roman Kotol, Miroslav Karpíšek navíc už nemohou počítat se službami vyhlášeného střelce Lukáše Staňka, který odešel do Humpolce. „Lukáš byl výborný hráč. Střílení branek za něj převezme celý mančaft. Jak útočníci, tak záložníci, prostě to musíme zvládnout dohromady,“ věří Karpíšek.

Divizní derby bude k vidění ve Ždírci nad Doubravou, kam zavítá HFK Třebíč. Dekora jde do zápasu z plné tréninkové zátěže, která navíc v tomto týdnu zesílila. „Hráči podstoupili čtyři tréninky, takže uvidíme, co to s nimi udělá,“ potvrdil ždírecký kouč Richard Zeman, který bude mít do zápasu k dispozici šestnáct hráčů.

Láká velmi atraktivní soupeř

Momentálně jsme zacelili díry po odchodech některých fotbalistů, kteří své působení v našem klubu ukončili. Přišli dva noví brankáři Žďánský a Hlavoněk. Do pole přibyl Hanovec a Hromádka,“ přiblížil stav kádru trenér, který je určitě rád, že si hráči v rámci přípravy vyzkouší klasický mistrovský zápas. „Můžeme si navíc už vyzkoušet vyšší soutěž. S Třebíčí se navíc setkáme i v divizi.“

Hraje se nejenom o postup do prvního kola poháru, ale také o atraktivního soupeře, kterým jistě je druholigová Jihlava. „Já bych si určitě rád s Jihlavou zahrál, zatím jsem nikdy proti ní nehrál a myslím, že i pro kluky je to motivace,“ přeje si Zeman.

reportéři Deníku