Prakticky po celou sezonu soutěži vládli hráči Ujčova. S pětibodovým náskokem na druhý Jimramov si tak po pěti letech vybojovali návrat do okresního přeboru.

„Postup naším cílem určitě nebyl, přes zimu a na začátku jara se nám navíc zranilo několik hráčů, především klíčový defenzivní záložník Vladislav Mitáš. Na tom, že postup přijmeme, jsme se dohodli až na posezonní zakončené, kde jsme si vše vyříkali,“ přiznal trenér Ujčova Oskar Jančík.

Do okresního přeboru chtějí v celku z Bystřicka jít s pokorou. „Cílem není nic jiného než záchrana. Měli by se vrátit pracovně vytížení a zranění hráči, dále Dominik Lorenc se zkušenostmi z Vrchoviny, ale jsou tu i další jména, která bychom chtěli také přivést, abychom byli konkurenceschopní a předváděli dobrý fotbal,“ dodal Jančík.

PŘEKVAPENÍ PRO VŠECHNY

Až do posledního kola se počítalo s tím, že postup do nejvyšší okresní soutěže se bude týkat pouze vítěze III. třídy. Po záchraně Nedvědice i Štěpánova v krajské I. B třídě ovšem bylo všechno jinak. Do okresního přeboru, kde naposledy působil v sezoně 2009/2010, tak zamířil i druhý Jimramov!

„O postupu jsme vůbec neuvažovali, vždyť jsme byli po podzimu až na sedmém místě. Pro nás všechny to tak bylo velkým překvapením, protože se počítalo s tím, že do okresního přeboru bude postupovat pouze vítěz soutěže. Na jaře jsme však ztratili body jen třemi remízami, což bylo klíčem ke konečnému úspěchu. Druhé místo nám samozřejmě výrazně umožnily také bodové ztráty celků okolo nás, především Pohledce. Po určité rozvaze jsme se rozhodli postup přijmout,“ sdělil hrající trenér Jimramova Pavel Borovský.

Munice nalezená v Hamrech nad Sázavou.
Muž narazil při kopání na protipancéřový náboj

Neuvěřitelně dramatická situace panovala v letošním ročníku IV. třídy – skupiny A. O postupu Doubravníka nakonec rozhodovalo až skóre při vyrovnané bilanci vzájemných zápasů.

„Postup je naším splněným cílem, rozhodlo to, že jsme oba dva nejtěžší zápasy na jaře, proti Rudolci a béčku Bobrové, sehráli doma, to nám hodně pomohlo,“ vysvětlil Tomáš Beran, předseda klubu v Doubravníku, podle jehož slov je hlavním cílem aklimatizace ve III. třídě.

„Půjdeme do toho s respektem. V zimě jsme sice odehráli vyrovnané zápasy s Ujčovem a Rožnou, jenže to byly pouze přípravná utkání. Naším cílem je klidný střed tabulky. Pokusíme se sehnat dva až tři hráče, kteří by kádr rozšířili. Jinak ale chceme hrát především s našimi vlastními hráči.“

OKAMŽITÝ NÁVRAT

Před rokem béčko Radostína dobrovolně zamířilo do nejnižší okresní soutěže, hned po roce se však do III. třídy suverénním způsobem vrací.

„Uteklo nám jen utkání s céčkem Velkého Meziříčí. Některé zápasy však nebyly úplně jednoznačné, v soutěži jsou šikovné mančafty, které umí hrát fotbal. U nás ale má většina kluků nějaké zkušenosti s okresním přeborem i I. B třídou, což muselo být znát,“ připustil trenér Radostína Miroslav Láznička, který si pro příští sezonu přeje klidnou záchranu III. třídy.

„Prvotním cílem je hrát klidný střed tabulky a nezabřednout do sestupových starostí. Po roce se pár mančaftů vyměnilo, takže úplně nevím, co od soutěže čekat.“

KANONÝŘI
III. TŘÍDA
26 – Jiří Vyžrálek (Rožná)
22 – Michal Sysel (Březí-Březské)
19 – Jan Sklenář (Bohdalec)

IV. TŘÍDA – SKUPINA A
21 – Michal Jedlička (Doubravník)
20 – Miroslav Vojta (Doubravník)
13 – Miloš Srnský (Bobrová B)

IV. TŘÍDA – SKUPINA B
34 – Pavel Císař (Radostín B)
19 – Dušan Smejkal (V. Meziříčí C)
17 – Martin Burian (Křižanov B)

Brouci si pod kůrou vyvrtávají chodbičky, živí se lýkem. To však stromu zajišťuje transport vody a živin, takže začne usychat a za nějakou dobu uhyne.
Na Žďársku hrozí kůrovcová kalamita, přispělo k tomu teplé počasí