PACOV – OKŘÍŠKY 0:0

V Pacově byl k vidění poklidný zápas, už bylo znát, že oběma týmům o mnoho nejde. Proto se hrálo hlavně mezi šestnáctkami a šancí bylo jako šafránu. Bezbrankovým skóre mohl pohnout teprve ve 32. minutě hostující Tůma, který byl sám před Jíšou, ale ten ho vychytal. Oplácet se snažil Přibyl, jenže ze skrumáže branku přestřelil. I po přestávce se hrálo hodně rozvážně, obrany byly lepší než útoky.

Vzruch přinesla jen 86. minuta. To nejprve obrana Okříšek na brankové čáře vykovápávala hlavičku Jana Vlacha, aby z protiútoku Valenta při gólové šanci ztroskotal na Jíšovi.

Rozhodčí: Hájek. ŽK: 3:2. Diváci: 150. Pacov: Jíša – Kokeš, Praveček, Koller, Kerouš – Stejskal (76. T. Kuran), Zíka, Gavrecký (60. Hrobský), Jakub Vlach – Kubů (68. Jan Vlach, Přibyl. Okříšky: Fiala – Tekal, Jančok, Zeman, Dočkal – Valenta, Rampír, Jeřábek, Večeřa – Tůma (84. Z. Ryšavý), R. Ryšavý (64. Král). Nejlepší hráči: Kokeš, Kerouš – Jančok.

V. BÍTEŠ – H. BROD 0:3

Od prvních minut se hrál fotbal nadstandardní úrovně a diváci se bavili. Hru nahoru dolů okořenila v první půlce spousta gólových šancí, ale ani jeden ze střelců neseřídil mířidla přesně. „Koncovka byla žalostná. Obě branky na hráče několikrát zívaly, ale i z malého vápna ji dokázali přestřelit,“ kroutí hlavou kouč domácích Libor Bednář.

Po změně stran tempo upadlo, ale domácí si přesto vytvořili dvě slibné příležitosti. Jenže nedali, a Brod trestal. Šeba v 66. minutě zatáhl za záchranou brzdu, uviděl červenou a z následného přímého kopu skóroval Ganobjak. Bíteš hru otevřela, čímž nepohrdli Polívka s Bláhou, kteří dali po rychlých brejcích výsledku konečnou podobu.

Góly: 67. Ganobjak, 75. Polívka, 88. Bláha. Rozhodčí: Švehla. ŽK: 3:3. ČK: 1:0 (66. Šeba). Diváci: 150. Poločas 0:0. V. Bíteš: Šula – Šeba, Kopáček, Loup, Kerber – Pelán, Pól, Ivančík (63. Horký), Buchta – Dvořák, Nekuda. Havlíčkův Brod: Rezničenko – Bláha, Tůma, Novotný, Hübner – Ganobjak (78. Semrád), Háněl, Turek, Machala (82. Hejkal) – Adam (65. Polívka), Provazník. Nejlepší hráči: Kerber, Nekuda – Provazník, Ganobjak.

VRCHOVINA – HUMPOLEC 2:0

Vrchovina vstoupila do utkání aktivně, vytvořila si tlak a po čtvrthodině udeřila. To totiž rozhodla dvěma slepenými góly celý zápas. Nejdříve Skalník prostrčil míč na Buchtu, který uvolnil Zedníčka, a ten ranou k bližší tyči zakončil povedenou fotbalovou akci – 1:0. Dvě minuty poté hosté odvrátili roh na hranici vápna, kde však stál Šustáček, jenž propálil vše, co mu stálo v cestě – 2:0. Hosté v první půli zahrozili jen trestným kopem Černíka, který Adamec s námahou vyrazil. Naopak ve slibných příležitostech se ještě objevili Skalník a Buchta.

„Druhá půle byla z naší strany už jen udržovací, ztráceli jsme na můj vkus moc balonů,“ uvedl trenér Richard Zeman. Hosté se dostali do hry, ale skórovat nedokázali. Absence několika opor ve středové řadě byla hodně znát. V závěru ještě mohli pečetit výsledek Kalich a Dobrovolný, ale nestalo se. Po závěrečném hvizdu však vypukl gejzír radosti, Vrchovina je divizní!

„Chtěli jsme je přehrát ve středu pole, a to jsme měli až na pár momentů pod kontrolou,“ vypíchl klíčový moment trenér vítěze krajského přeboru.

Góly: 16. Zedníček, 18. Šustáček. Rozhodčí: Nováček, ŽK: 1:0. Diváci: 400. Poločas: 2:0. Vrchovina: Adamec – Wolker, L. Smetana (85. Oros), Polnický, Škorpík – Šustáček (65. Dobrovolný), Michal, K. Skalník, Kalich – Buchta (70. P. Smetana), Zedníček. Humpolec: Kříž – Keller, Pecha, Černík, Nermut – Paťha, Kopic, Kříženecký, Metál (72. Krejčí) – Farka (78. Dalík), Štěpán. Nejlepší hráči: Skalník, L. Michal – Černík.

POLNÁ - ST. ŘÍŠE 0:1

Naprosto zasloužená, i když překvapivá, byla výhra Staré Říše na hřišti Polné. Hosté byli po celý průběh zápasu aktivnější, měli větší chuť do hry a jejich elán byl deset minut před koncem zápasu zaslouženě odměněn vítěznou brankou.

Oba týmy si vyměnily pozdravy hned v úvodu, ale Osumanu ani Pražák své nadějné pozice nevyužili. Taktovku poté převzal hostující celek, několik slibných náznaků ale do úspěšného konce nedotáhl.

Ani po přestávce se obraz hry nezměnil. Polná se trápila, živější Stará Říše hrozila především z rychlých brejků. V 60. minutě předvedli hosté pěknou kombinaci, kterou zakončil Osumanu sice přesně, ale z ofsajdu.

Aktivní Osumanu měl poté několik dalších vyložených příležitostí, ale síť rozvlnit nedokázal. To se povedlo až Vaňkátovi, kterého právě Osumanu vyslal do vápna, a tvrdou ranou k tyči rozhodl utkání.

Kromě vyšší aktivity směrem dopředu předvedla Stará Říše poctivý výkon v obraně, když zcela vymazala kanonýra Kaplana i jeho spoluhráče.

Gól: 81. Vaňkát. Rozhodčí: Žilka. ŽK: 0:3. Diváci: 150. Poločas 0:0. Polná: Skočdopole – Takacs, Urbánek, Kučera, Krčál – Hlávka (67. Gondek), Holas (80. Pártl), Pražák, Tomas (66. Matula) – Kaplan, Kovář. Stará Říše: Neuman – Brnický, Kratochvíl, Merhaut, Bartoš – Rygl, Tichánek, Ansuma, Štěpnička (87. Pokorný) – Osumanu, Vaňkát (90. Florián). Nejlepší hráči: Osumanu, Merhaut, Vaňkát.

BYSTŘICE – M. BUDĚJOVICE 3:3

Budějovice začaly svou gólovou normu z posledních zápasů po přetaženém rohu. To Josef Šplíchal kolenem tečoval střílený centr a hosté vedli. Bystřice vyrovnala po závaru před Kloudou. Fulnečka stačil budějovický gólman ještě eliminovat, ale Horák už měl snadnou práci, několika kličkami před prázdnou svatyní ještě zabrnkal na nervy domácím příznivcům.

Domácí zápas otočili po projektilu Zdeňka Sklenáře. Pak měli dobré šance ještě Horák, Holý a Matuška, ale vedení nezvýšili. Hned na začátku druhé půle vznikl před Trávníčkem závar a Lukáš Šplíchal nekompromisní ranou pod břevno opět vyrovnal. Pak byly k vidění šance na obou stranách. Bystřici poslal do vedení nenápadnou střelou Zbytovský. Hosté ale okamžitě odpověděli únikem Marka Černého, který znovu vyrovnal.

Góly: 16. Horák, 26. Z. Sklenář, 66. Zbytovský – 9. J. Šplíchal, 46. L. Šplíchal, 67. Marek Černý. Rozhodčí: Kuchyňa. ŽK: 1:1. Diváci: 30. Poločas: 2:1. Bystřice: Trávníček – Chocholáč, Vícha, Mitáš (69. Havlík) – Horák, Matuška – R. Sklenář, Z. Sklenář, Zbytovský – Fulneček (81. König), Holý (78. Havlíček). M. Budějovice: Klouda – Michal Černý, Bratrů, L. Šplíchal, Novotný – Buďa (77. Povolný), Michal, Škoda (74. Brabenec), Pařízek – Marek Černý, J. Šplíchal. Nejlepší hráči: Z. Sklenář, Fulneček – Pařízek.

JAROMĚŘICE – JEMNICKO 6:4

Domácí kvůli absenci obou brankářů Kantora s Piskem, kteří chyběli pro zranění, museli povolat zálohu. Byl jí gólman Bartoš, jenž k soutěžnímu utkání nastoupil po dvouleté pauze a i přes výhru svého týmu se mezi tyčemi rozhodně nenudil.

Regionální derby totiž nabídlo oboustranně útočný fotbal, ve kterém suverénně dominovaly ofenzivy. Kdo přišel o něco málo později, musel litovat, neboť přišel o první gól, který zaznamenal už v úvodní minutě Paul. Tento hráč se do listiny střelců zapsal hned čtyřikrát a měl lví podíl na vítězství domácích. Oba aktéři nabídli divákům deset branek a šest už v prvním poločase.

Góly: 1., 43., 79. a 88. Paul, 8. Novotný, 27. Pospíchal – 29. M. Krejča, 40. Anděl, 74. Morkus, 85. Z. Kincl. Rozhodčí: Švec. ŽK: 2:3. Diváci: 100. Poločas: 4:2. Jaroměřice: Bartoš – Čermák (70. Chládek), Urbánek, J. Brabenec, Musil – M. Karásek, Paul, Vybíral (84. Míča), Novotný – Pospíchal, Neumann. Jemnicko: Růžička – Sevelda (37. Z. Kincl), Novák, Štancl – Grün, M. Krejča, Morkus, Anděl – T. Krejča, Kříž.
Nejlepší hráči: Paul, Novotný – M. Krejča.

ŽDÍREC - HERÁLEC 2:0

Od začátku utkání měli domácí územní převahu, Herálec se pouze bránil a snažil se vyrážet k rychlým brejkům. V 15. minutě přišla první vyložená šance domácích. Hanousek byl faulován heráleckým Popelou na hranici vápna a hosté dohrávali celý zápas o deseti. Rostoucí tlak domácích byl korunován ve 22. minutě, kdy se Roman Mareš nádherně trefil z 20 metrů - 1:0. V 25. minutě se herálecký Pátek po chybě Sobotky ocitl sám před Vašíčkem, ale nedal. Další šance neproměnili Smejkal (dvakrát) a Hanousek. V 35. minutě znovu R. Mareš po rohovém kopu a následné střele Čalkovského dal zblízka nekompromisně na 2:0.

Ve druhém poločase pokračovali domácí v tlaku. V 60. minutě po faulu na Novotného se kopala penalta, kterou Smejkal neproměnil. Poté hra upadla do průměru, domácí si hlídali výsledek, hosté již neměli sílu na zvrat v utkání.

„Chtěli jsme získat tři body, ale s výkonem až tak spokojený nejsem,“ prohlásil po utkání domácí šéf lavičky Čivrný.

Góly: 22. a 35. R. Mareš. Rozhodčí: Zadinová. ŽK: 1:2. ČK: 0:1 (15. Popela). Diváci: 200. Poločas: 2:0. Ždírec: Vašíček – Pleva, Šnobl (65. Kolouch), R. Mareš, Kysilko – Čalkovský (80. Málek), Hanousek, Horáček, Sobotka – Smejkal, Novotný. Herálec: Koubek – Ganobjak, Stojan, Popela, Filipský – Hrala, Pátek (88. Najbrt), Král, Kuchta – Mašek, Kříž. Nejlepší hráči: R. Mareš, Novotný, Sobotka.

TŘEBÍČ B – HARTVÍKOVICE 4:0

Hráno v původním termínu.

Příští kolo: Velká Bíteš - Stará Říše, Ždírec n. D. - Mor. Budějovice, Polná - Okříšky, Bystřice n. P. - Hartvíkovice, Pacov - Humpolec, Třebíč B - Jemnicko, Havl. Brod - Herálec, Jaroměřice n. R. - Vrchovina.