„Ve Žďáře chci zkusit, jestli koleno opravdu vydrží. Když to nepůjde, tak to nepůjde,“ řekl Malínek, který přichází na půlroční hostování.

Fotbalovou zátěž se po dvou letech vyzkoušel už na jaře, kdy pomohl Koutům k záchraně v I. A třídě. „Ale koleno pobolívalo a já odehrál tak polovinu zápasů,“ přiznává fotbalista, který má na kontě 28 prvoligových a 99 druholigových startů, v nichž vstřelil sedm branek.

Na středeční zahájení přípravy nepřišel jako úplný novic. S týmem prý už trénoval na jaře. Navíc v kádru FC Žďas je několik bývalých jihlavských hráčů. „Pro Žďár jsem se rozhodl i proto, že je tady Petr Heide a ostatní kluci, které dobře znám. Pavel Pospíchal, Dan Bratršovský, Jirka Bureš. Takže do neznámého prostředí určitě nejdu,“ říká.

Další staronovou tváří ve žďárském dresu je útočník Jan Karásek, který se vrací z hostování z Třebíče. Mimochodem další hráč, který se mihl Jihlavou.
Útočník Karásek má zůstat „S Honzou na podzim určitě počítáme,“ potvrdil žďárský kouč Petr Nedvěd.

Opačným směrem, než Malínek, jde útočník Luděk Procházka. Kmenový hráč FC Vysočina zahájí přípravu se třetiligovou rezervou. Kádr opustil obránce Milan Raška ze Sparty Brno a záložník Martin Hirsch zamířil do Vyškova. Vytáhlého útočníka Pavla Smetanu, který jaro promarodil, si do přípravy stáhl mateřský Liberec. „U Smetany a Procházky bude záležet na vyjádření jejich oddílů, každopádně přípravu zahajují tam,“ popsal dění ve žďárském kádru kouč Nedvěd.