ST. ŘÍŠE – PELHŘIMOV 1:1

Domácí vstoupili do utkání aktivně, což potvrdil Rygl, jehož samostatná akce skončila vedoucí brankou. Poté se šance střídaly na obou stranách. Hostující Naniáš mířil zblízka hlavou vedle, zvýšit staroříšské vedení mohl po úniku Pokorný, ovšem vychytal ho Matiášek, domácí pak zachránila po střele Homolky tyč.

Ve druhém dějství se dostal více do hry Pelhřimov a jeho postupný tlak umocnilo vyloučení Kittlera po druhé žluté kartě. Deset minut nato byla přesilovka využita. Niederle předvedl povedenou akci s Naniášem, kterou sám přesnou střelou zakončil. V závěru sahali hosté po výhře, ovšem pozorný Břinek už změnu skóre nepřipustil.

Góly: 12. Rygl – 73. Niederle. Rozhodčí: Klement. ŽK: 3:4. ČK: 1:0 (63. Kittler). Diváci: 150. Poločas: 1:0. St. Říše: Břinek – Dvořák, Príborský, M. Pokorný, Kittler – Kratochvíl, Lacina, Tichánek, Rygl – Vácha (86. J. Florian), Brnický (65. Bartoš). Pelhřimov: Matiášek – Duchan, Čížek, Vacek, Naniáš – Bartoň, Kmoch (57. Krtek), Niederle, Homolka – Liška (46. Obranec), Benda. Nejlepší hráči: Príborský, Dvořák – Niederle.

H. BROD – SLAVOJ POLNÁ 3:1

Už ve čtvrté minutě se polenský gólman Skočdopole pěkně zapotil. Jeho pozornost prověřil Prchal hlavičkou pod břevno, kterou dokázal vytáhnout. O šest minut později se domácí Slovan radoval z úvodní branky. Centr Míči dokázal po odrazu zužitkovat Sklenář. V samém závěru prvního poločasu se hosté dostali k rohovému kopu, který po zásluze Fadrného vedl k vyrovnání. Po přestávce se k samostatnému úniku dostal Míča, a ten zkušeně podél gólmana poslal Slovan opět do vedení. Potom Polná odešla po fyzické stránce, domácí soupeře už jasně přehrávali a bylo otázkou času, kdy svou výhru potvrdí třetím gólem. Překonat Skočdopoleho mohl Polívka, ale jeho táhla střela se do branky nevešla. V 64. minutě se k hlavičce dostal Sklenář, jeho pokus Skočdopole vyrazil. Na druhé straně Daniel Kavka nevyzrál na Soukala z trestného kopu. V 71. minutě mohl přijít pro Slovan trest, kdy Soukal zneškodnil tutovku Hronovi. Pojistka přišla pro druhý tým tabulky až v 89. minutě z kopačky Míči, který podtrhl svůj dobrý výkon. „Sehráli jsme těžké utkání. Polná má v týmu na divizi tři nadstandardní hráče, Šutu, Fadrného a Kavku. Po vedoucím gólu hráči polevili, mysleli si, že budou dávat další góly, ale to byl samozřejmě omyl. Měli jsme dobrý nástup, ale potom jsme hráli špatně. Po přestávce jsme se zlepšili, mohli jsme rozhodnout dříve, rovněž nás podržel gólman Soukal. Vyhráli jsme zaslouženě,“ nechal se slyšet brodský trenér Richard Zeman. „Prohráli jsme, tak jsem zápas neviděl dobře. O výsledku rozhodly naše individuální chyby. Po přestávce se v plné nahotě projevila naše zimní příprava, odešli jsme fyzicky,“ zhodnotil zápas polenský trenér Tomáš Kaplan.

Góly: 10. Sklenář, 54. a 89. Míča – 45. Fadrný. Rozhodčí: Reich. ŽK: 4:1. Diváci: 358. Poločas: 1:1. H. Brod: Soukal – Vařejka, Berky, Kubát, Polívka – M. Vopršal (69. Hejkal), Henek, Sklenář (77. David Kavka), Jarosz – Prchal (85. Svoboda), Míča. Polná: Skočdopole – Bambula, Kriegsmann, Pražák, Flekal – Fadrný, Šuta, J. Vopršal, Caha (35. Hron) – Daniel Kavka, Lančarič (82. Klíma). Nejlepší hráči: Míča, Sklenář – Kriegsmann.

ŽĎÁR N. S. – MUTĚNICE 3:1

Záchranářské jaro začalo pro Žďár skvěle. Už po čtvrt hodině se prosadila největší zimní posila, Aleš Chmelíček přetavil v branku individuální akci Kunstmüllera. Krátce poté si Mutěnice vsítily vlastence, centr Vomely si před nabíhajícím Patrikem Ločárkem srazil hlavou do sítě dobíhající obránce. V ofenzivě bezzubí hosté toho na Bouchalkách příliš fotbalového nevymysleli. Žďáru se naopak herně dařilo, domácí sebevědomí výrazně pozvedl dvougólový polštář.

Parádní vstup si FC Žďas schoval i na druhou půli. S chutí hrající Kunstmüller pláchl obráncům, nezištně našel Nedvěda a ten už měl úlohu snadnou – 3:0. Jeden problém přesto přišel, a to opět po standardní situaci. V 56. minutě střihl v pololeže do odraženého míče Koštuřík. Víc už Mutěnice nestihly.

„Chtěli jsme tři body, máme je. Takže jsme spokojení. Vyhrát jsme mohli i vyšším rozdílem, šance na to byly, ale buďme skromní a těšme se z výhry,“ uvedl trenér Petr Nedvěd.

Góly: 15. Chmelíček, 18. vlastní, 51. Nedvěd – 56. Koštuřík. Rozhodčí: Pfeifer. ŽK: 1:3. Diváci: 215. Poločas: 2:0. Žďár n. S.: Hajný – P. Ločárek, Veselý, Turek, Vomela (74. T. Ločárek) – Bureš (86. Machala), Mašek, Doležal, Nedvěd – Kunstmüller – Chmelíček (60. L. Filippi). Mutěnice: Horecký – Kupčík, Trávník, Vydařilý, Chromeček – Benešovský, Hromek, Holešínský, Koplík (25. Varmuža) – Koštuřík, Čepil. Nejlepší hráči: Kunstmüller, Vomela – Koštuřík.

V. MEZIŘÍČÍ – NAPAJEDLA 3:0

Domácí začali skvěle. Po faulu na Simra rozehrál přímý kop Durajka, míč se odrazil k Boučkovi, jehož centr posunul do sítě přesnou střelou k tyči Smejkal. Prakticky po rozehrání mohlo být vyrovnáno. Invalda vystrašil ranou do tyče po rohovém kopu Ouroda. Odpovědět mohl Zdeněk Mucha, jehož hlavička letěla těsně vedle. Domácí získali pevnou půdu pod nohama a tlačili se do šancí, avšak znovu jim zatrnulo, když Havránek bombou z dálky orazítkoval brankovou konstrukci. Ve 35. minutě rozehrál Durajka přímý kop na zadní tyč, Šimáček sklepl míč k Simrovi a ten potvrdil pověst kanonýra – 2:0. Dlouho se pak hrálo na domácí polovině, ale Napajedla si na Vysočinu gólové kopačky nepřivezla. V závěru se navíc ve vápně uvolnil střídající Polanský a po chvilce na hřišti upravil konečný výsledek na 3:0. Poslední šance Simra totiž skončila na tyči.

„Jsem rád, že se nám vstup do divizního jara výsledkově podařil, jelikož jsme na tom po posledních přípravných utká-ních nebyli nejlépe. V naší hře byla řada nepřesností, i tak jsme si ale vypracovali dostatek šancí a tři z nich jsme proměnili,“ těšilo trenéra Libora Smejkala.

Góly: 2. Smejkal, 35. Simr, 87. Polanský. Rozhodčí: Nejezchleb. ŽK: 1:2. Diváci: 210. Poločas: 2:0. V. Meziříčí: Invald – Z. Mucha, P. Mucha, Šimáček, Krejčí – Bouček, Smejkal, Berka (75. Souček), Durajka (84. Polanský), Vyskočil (66. Pokorný) – Simr. Napajedla: Zavadil – Ouroda, Kaštánek, Postava, Bejtkovský, Havránek (78. Janovský), Skyba (64. Zavadil M.), Huťka, Večeřa, Žáček, Kovář. Nejlepší hráči: Durajka, Invald – Postava.

OTROKOVICE – VRCHOVINA 0:0

Hosté se chtěli prezentovat ofenzivním fotbalem, což se jim od úvodu dařilo. Pozornost v pohodě chytajícího Balážika vyzkoušel jako první Michal. Ve 4. minutě domácí odkopávali po akci Kolaříka s Trojánkem balon z brankové čáry. Ze dvou následných rohů hosté nejdříve nastřelili obránce a poté Rostislav Sodomka minul tyč o půl metru. Vrchovina působila velmi dobrým dojmem, s pokusy Kolaříka i Michala si však gólman poradil. Domácí poprvé zahrozili bombou Šuranského, která letěla jen o kousek vedle. Ve 28. minutě se Nové Město už málem radovalo z gólu, domácí měli v tu chvíli více štěstí než rozumu.

Hostům vyšel i začátek druhé půle. Šance Trojánka s Michalem ale zůstaly nevyužity. Další příležitosti se už přesunuly před Vítka. Mlýnek v tutovce přestřelil bránu. V 52. minutě se na hranici vápna střetl Vítek s domácím útočníkem, sudí celou situaci přešel s ledovým klidem. Vrchovina vsadila vše na ofenzivu, ale málem na to doplatila. V 76. minutě se rozezvučela její tyč a po špatné přihrávce Horáčka Otrokovice doslova zazdily gólový brejk.

Rozhodčí: Drápal. ŽK: 3:1. Diváci: 90. Otrokovice: Balážik – Juráň, Juhás, Šuranský (62. Hlava), Vavruša, Němec, Silný, Mlýnek (81. Soška), Zach, Foltýn, Kryšpín. Vrchovina: Vítek – Komínek, Košík, L. Smetana, Šandera – Kolařík (64. M. Skalník), R. Sodomka (73. P. Smetana), K. Skalník, Pavel Sodomka (64. Horáček) – Michal – Trojánek. Nejlepší hráči: Balážik – Michal, Vítek.

ROSICE – BYSTŘICE 0:0

Bystřice v celém zápase nebojovala jen s fotbalovějším soupeřem, ale i s trávníkem. „Kazili jsme jednoduchou rozehrávku, ale domácí se do ničeho podstatného v první půli taky nedostali,“ popsal trenér Bystřice Karel Fencl.

Vše podstatné tak přinesla až půle druhá. V 50. minutě nejdříve zlikvidoval dvě gólovky Rosic Trávníček. O osm minut později pláchl po lajně Holý, našel ve vápně Malého, jenže ten bombou z voleje roztřásl pouze tyč. Domácí kontrovali po rohu, nejdříve trefili ve skrumáži Víchu a po dalším závaru břevno. „Tam jsme měli štěstí. Rosice kopaly tři rohy za sebou, naštěstí balon do branky neprotlačily,“ oddechl si Fencl.

Ke konci utkání se Bystřice osmělila, dostávala se do náznaků šancí, ale nakonec se oba soupeři rozešli se spravedlivou remízou. „Bod bereme,“ uzavřel Fencl.

Rozhodčí: Hrůza. ŽK: 2:2. Diváci: 200. Rosice: Balčirák – Chlup, Polák, Selinger, Vítámvás – Makiš (70. Těžký), Lang (65. Pecha), Pavlásek, Pšikal – Ullmann, Huška. Bystřice: Trávníček – Chocholáč, Vícha, Šponar, Mitáš – Malý, Zbytovský, Padrtka, R. Sklenář (85. Zich) – Holý, Prášil (82. Čech). Nejlepší hráči: Pšikal – Vícha, Chocholáč.

Ostatní výsledky 18. kola: Uh. Brod – Hodonín 0:0, Blansko – Tasovice 2:0 (1:0), 20. Gromský, 77. T. Zouhar.

16. Napajedla 17 4 3 10 18:31 15

Příští kolo: ST. ŘÍŠE – Otrokovice, PELHŘIMOV – ŽĎÁR N. S., Mutěnice – Uh. Brod, Hodonín – Blansko, Tasovice – Rosice, V. MEZIŘÍČÍ – BYSTŘICE, Napajedla – H. BROD, SLAVOJ POLNÁ – VRCHOVINA.