Velké Meziříčí se dnes od 14 hodin na své umělé trávě představí proti Spartě Brno. I když jde o generálku, trenéři Miroslav Karpíšek a Roman Kotol ještě stále budou experimentovat. „Rozhodli jsme se, že se sestava nemusí podobat té, která bude hrát za týden,“ potvrdil trenér Karpíšek.

Hlavním důvodem je prý stav některých hráčů. „Třeba Němec, Brychta a Klusák laborují se zraněními,“ vysvětluje jeden v velkomeziříčských koučů.
Slovo generálka ho prý nijak nezneklidňuje. Toho zápasu se nebojíme. Od těch ostatních přípravách se liší jen tím, že je poslední,“ říká Karpíšek.

Rozhodně kompletní nebude ani Žďár. Ten celou přípravu hraje v poslepované sestavě. Vždyť na marodce jsou Pavel Pospíchal, Vojtěch Zedníček, Radim Chmelíček, Martin Řeháček, Jakub Šindelka, Pavel Smetana a Marek Vomela.

První dva sice už do zápasů zasahují, ale ještě to není ono. Vrásky na čele dělá trenéru Petru Nedvědovi především post gólmana. Jednička Pavel Pospíchal už sice trénuje a dokonce nastoupil i v přípravě, ale jeho kotník stále otéká. „Má svůj individuální program a trénuje a hraje podle pocitů. Jinak Zedníček by měl být už fit. S dalšími marody to vypadá dlouhodoběji,“ vyjmenovává Nedvěd.

Jeho tým dnes čeká na žďárské umělé trávě od 14 hodin třetiligová Bystrc. Takže prověrka především zadních řad. „O výsledek mi vůbec nejde. Hlavně aby se kluci nějakým způsobem sehráli a zvládli příští týden zápas v Napajedlech,“ říká žďárský kouč.

Ten v sestavě opět počítá s novou stoperskou dvojicí. Z Bystřice se vrátil Petr Sysel a ze Sparty Brno přišel na hostování Milan Raška. „Sezonu by v obraně měli začít oni,“ potvrdil Nedvěd.