Velkomeziříčští dnes cestují na hřiště účastníka jihomoravského přeboru z Rosic. Základní sestava se ovšem od té plánované na následující víkend bude přecejenom lišit. „Stále zkoušíme nový herní systém, to je pravda, ale o základní sestavě už máme před víkendem víceméně jasno,“ naznačil kouč Roman Kotol.

Jeho tým se totiž učí hrát bez kanonýra Lukáše Staňka, který odešel do Humpolce. „V Rosicích bychom spíš chtěli vyzkoušet ještě některé hráče,“ dodává.

To Žďár by už měl být v utkání s Chrudimí kompletní. Narozdíl od sobotního zápasu v Hlinsku, kde drtivá většina A-týmu chyběla. „Už se to pomalu vrací z dovolených. Dalo by se říct, že budeme kompletní,“ prozradil žďárský kouč Libor Štourač.

FC Žďas má poslední dobou hodně nabitý program a v přípravě absolvuje jeden anglický týden za druhým. „Prakticky chodíme pětkrát týdně. O to jsou ale méně náročné tréninky. Zátěž je rozložená,“ podotýká Štourač.

Na hřišti v Křoví se představí Velká Bíteš, která přivítá účastníka I. B třídy Jihomoravského kraje Zastávku.

Atraktivní přátelský zápas bude k vidění v Hartvíkovicích. K Dalešické přehradě přijede rezerva Velkého Meziříčí, která o uplynulém víkendu smetla deseti góly Měřín. „Ale je praovní týden a chybět budou Trnka, Krejčí, Jedlička a Dočkal, takže příležitost dostanou jiní kluci. Máme z čeho vybírat. Uvidíme, jak si hráči poradí s těžkým soupeřem,“ řekl na adresu Hartvíkovic trenér velkomeziříčského béčka Jan Fňukal.

-----------

Přípravné zápasy

Divize D
Rosice – V. Meziříčí, 18.00 (V)
Chrudim – Žďár n. S., 18.00 (V)
Krajský přebor
V. Bíteš – Zastávka, 17.30 (hřiště Křoví)
I. A třída
Hartvíkovice – V. Meziříčí B, 18.00 (V)

PŘÍPRAVY I. B TŘÍDY

ROZSOCHY
27. 7. Herálec, 16.00 (V)
3. 8. Štěpánov čas a místo v jednání
VRCHOVINA B
2. 8. Kameničky, 15.00 (D)
MĚŘÍN
27. 7. Bosonohy, 10.00 (D)
3. 8. V.Bíteš B čas a místo v jednání
KŘOVÍ
22. 7. Vel.Mez. dorost, 16.30 (D)
26. 7. Deblín turnaj
30. 7. Sparta Brno dorost, 18.00 (D)
3. 8. Bory, 17.00 (V)