V dohrávce 18. kola se představí ve Vyškově. Pokud vyhraje a druhá Líšeň zároveň nezvítězí v Hodoníně, mohou vypuknout oslavy.

„Je tam ještě hodně možností, jak to může skončit. Pokud by Zbrojovka chtěla, může poslat do své líšeňské farmy takové hráče, aby získali všech dvanáct možných bodů. Všichni jsme proto v přízemí," zůstává v klidu kouč Třebíče Libor Zelníček.

Jak ale přiznal, výsledek z Hodonína bude celý Horácký fotbalový klub hodně zajímat. „Samozřejmě pokud bychom vyhráli, tak budeme žhavit dráty," usmívá se třebíčský lodivod.

Získat tři body ve Vyškově ale podle něj nebude tak snadné. Posílený MFK má na jaře formu, s předstihem se vyhnul záchranářským starostem. „V odvetné části získal přibližně stejně bodů jako my. Posílil v útoku, takže nás nečeká nic jednoduchého," ví Zelníček.

Respekt zní i z tábora soupeře. „Není třeba nic dodávat. Třebíč je podle tabulky nejlepší tým soutěže a já říkám, že i právem," řekl vyškovský kouč Miloslav Machálek.

Pro Třebíč hovoří i poslední víkendový výsledek. Vždyť dokázala pěti góly rozmést třetí Napajedla na jejich vlastním hřišti.

„To je sice pravda, ale ten zápas mohl dopadnout úplně jinak. Domácí nás v úvodních deseti minutách nepustili za půlku, naštěstí jsme ale neinkasovali. Pro nás to pak byl takový ideální scénář, takže bych výsledek moc nepřeceňoval, na druhou stranu ale ani nepodceňoval," směje se Zelníček.

Ten by měl mít ve Vyškově k dispozici uzdraveného stopera Květoslava Havránka. „Počítám s ním do základní sestavy s tím, že Martina Chalupu přesunu na kraj obrany a ze sestavy tak vypadne někdo ze záložníků," dodal před možná rozhodující bitvou Zelníček.