Ačkoliv by se dalo čekat, že mezi Polnou a Starou Říší bude panovat rivalita, slova trenérů to výrazně popírají. „Neberu to jako něco speciálního. Na Vysočině je více divizních týmů, jde o běžný zápas," udivuje polenský kouč Vladimír Hekerle, který ještě nedávno hrával právě v Řiši. V obou celcích navíc působí několik exjihlavských fotbalistů. „Jenže pod pojmem derby si představuji spíš zápas dvou týmů z jednoho města, ne tohle," přidává se kouč Staré Říše Luděk Kovačík.

I když Polná podzimní zápas vyhrála jasně 3:0 a v tabulce má o čtyři body více, v lepším rozpoložení je v současné době celek z jižní části okresu. Naposledy porazil Velké Meziříčí a dostal se na metu dvaatřiceti bodů, které by měly znamenat záchranu.

Slavoj naopak neprožívá šťastné období. Z pěti posledních zápasů vytěžil pouhé dva body a během nich podlehl aktuálně třem nejhorším celkům soutěže.

„Rozhodně ale nechci používat slovo krize. Pouze jsme v období, kdy se nám tolik nedaří. Musíme to zlomit sami pílí, bojovností a vůlí," burcuje Hekerle, jemuž dlouhodobě schází středopolař Michal Lovětínský, který se zotavuje po drobné operaci kolena. „Už vyklusává, ale do tohoto zápasu s největší pravděpodobností ještě nezasáhne," podotkl kouč. „Já Polnou na jaře hrát neviděl, ale pokud předvedeme výkon jako v posledním zápase, tak o výsledek nemám vůbec žádný strach," tvrdí Kovačík.

Do Pelhřimova cestuje Velké Meziříčí k souboji týmů, kterým se moc nedaří. Trenér hostů Libor Smejkal dokonce s prohrou počítá. „Kéž by šel zbytek našich zápasů zkontumovat, udělal bych to hned. Z naší strany to je zmar na zmar, zoufalost," lamentuje.

Jeho tým totiž postihla rozsáhlá marodka. Pozitivem je aspoň návrat kapitána Dufka, jenž byl studijně v zahraničí. „I přesto je nás málo, abych nakonec nemusel nastoupit sám, vezmu nějaké hráče z béčka," dodal Smejkal.