Ten první vyšel vedoucí Vrchovině, která z něj vytěžila solidních sedm bodů a s šestibodovým náskokem dál vévodí tabulce. „Náskok na prvním místě sice máme, ale tabulka strašně zkresluje. Navíc nás nyní čekají dva venkovní zápasy, nicméně zisk sedmi bodů z anglického týdne v podstatě splnil naše očekávání,“ pochvaluje si trenér Vrchoviny Richard Zeman, jenž by s pomalu se uzdravujícími marody rád uspěl i nyní.

„Tasovice i Šumperk hrají celou sezonu výborně doma, ale my jsme venku také silní. Opět bych bral zisk sedmi bodů,“ dodal kouč Vrchoviny, která anglický týden zakončí domácím krajským derby se Starou Říší.

UDRŽÍ KONCENTRACI?

To druhý Žďár si užije anglického týdne až nyní, jeho středeční zápas s Velkou Bíteší byl kvůli sebevraždě bítešského hráče Pavla Pergla odložen.

„Nic nám to ale nenarušilo. Pokud by se hrálo, měli bychom systém středa – neděle tři týdny po sobě, takhle to budou jen dva. Už jsme vyhověli Havlíčkovu Brodu (Žďár na jeho hřišti nastoupí už ve čtvrtek místo původně plánované soboty – pozn. red.), potom Bzenci a teď také Bíteši. Bereme to jako fakt, nemělo by nás to ovlivnit,“ zdůraznil lodivod Žďáru Petr Nedvěd.

Jeho ovečky ztrácí na Vrchovinu šest bodů, ale mají dva zápasy k dobru. „Boj o čelo je otevřený. Máme zápasy k dobru, ale o našich šancích rozhodnou zápasy venku. Na toto téma jsme si v kabině po dvou předchozích prohrách na hřištích soupeřů něco řekli, tak uvidíme, jestli to bude fungovat. V této soutěži může každý porazit každého, to už jsme pocítili před dvěma týdny ve Strání. Musíme být koncentrovaní, zadarmo nám nikdo nic nedá. Týmy o záchranu hrají tvrdě, s tím se prostě musíme vyrovnat,“ doplnil kouč Žďáru, na nějž po dvou venkovních krajských derby doma čeká Blansko, všechno celky ze spodku tabulky.

KLÍČOVÉ BUDE STRÁNÍ

Nesmírně obtížné období za sebou mají hráči Velké Bíteše. Po sérii proher ještě přišli o stopera Pergla, ale důležitý zápas proti poslední Třebíči zvládli výhrou 3:0.

„Ještě bylo vidět, že to někteří hráči měli v hlavách, čemuž se nelze divit. Věřím ale, že i tato nepříjemná situace nás nakonec ve výsledku semkne,“ prohlásil trenér Bíteše Jiří Mika.

Jeho svěřenci budou mít o víkendu volno, pak je čeká duel s podobně ohroženým Stráním a v Bzenci. „Klíčový je pro nás zápas proti Strání, připravíme se tak, abychom soupeře porazili a vrátili mu podzimní porážku. Čtyři body by byly z anglického týdne ideální,“ dodal Mika.

S KÝM HRAJÍ?
SFK Vrchovina – Tasovice (V), Šumperk (V), Stará Říše (D)
FC Žďas Žďár – H. Brod (V), Třebíč (V), Blansko (D)
Spartak Velká Bíteš – volno, Strání (D), Bzenec (V)