STARŠÍ DOROST

V. MEZIŘÍČÍ – PROSTĚJOV 1:1

První poločas začal velmi opatrně. Oba týmy nechtěli udělat chybu, tak hra končila většinou před vápnem. Nejprve se radovali hosté, kteří využili chybu v 6. minutě utkání.

„Nepokryli jsme prostor před velkým vápnem a odražený míč, který byl nakopnut do vápna, trefil z první hostující záložník a nechytatelnou střelou z 25 metrů otevřel skore zápasu,“ popsal gólový moment kouč staršího dorostu Libor Smejkal.

Vyrovnat mohl Denev, který šel z úhlu sám na gólmana, ale nedal. O minutu později si to ovšem vynahradil, když se po centru do vápna prosadil a nadvakrát překonal prostějovského brankáře.

Druhý poločas měly oba týmy několik slibných šancí. V závěru utkání měl ještě velkou příležitost Denev, kdy se dobře uvolnil, šel po brankové lajně, ale nepodařilo se mu odcentrovat před prázdnou branku.

Gól V. Meziříčí: Denev. Rozhodčí: Kůrka. Poločas: 1:1. V. Meziříčí: Simandl – Mucha, Kerouš, Večeřa, Dočkal – Liška, Budínský, Smejkal, Kozůň (60. Vítek) – Denev, Koníř (55. Večeřa).

VRCHOVINA – BYTRC 3:2

Ten kdo přišel na hřiště po páté minutě, přišel o dvě branky. Ve druhé minutě se po přiklepnutí Pekárka dostal k míči Hiesböck a otevřel novou sezonu střelou podél brankáře - 1:O. Domácí se však dlouho neradovali. Za chvíli se zleva prosmekl kolem Votavy záložník a jeho centr bez problémů proměnil ve vyrovnávací branku Perný - 1:1.

Hrál se náročný fotbal na těžkém promáčeném terénu, ale oba týmy i přesto hrály na hranici svých možností. Ve druhé půli se do šance nejprve dostali hosté, ale brankář Chrást těžkou ránu kryl. O pět minut však udělal stoper Laštovička chybu a útočník hostí se kolem něho protáhnul kolem čáry a jeho přihrávku zprvní Bystrc využila k otočení skóre - 1:2.

V 70. minut utekl po levé straně obránce domácích Kozel, jeho centr dokázal využít opět Hiesböck a srovnal na 2:2. Vrchovina zvedla hlavu, vycítila svou šanci a v 82. minutě se po perfektní přihrávce Szaba dostal do tutovky Hofer, ale jeho střelu zneškodnil gólman.

Tentýž hráč však v nastaveném čase pronikal přes obránce i gólmana a podařilo se mu přes teč obránce strhnout vítězství na domácí stranu - 3:2.

Góly: Hiesböck 2, Hofer. Rozhodčí: Sláma. ŽK: 1:1. Diváci: 50. Poločas: 1:1. Vrchovina: Chrást - Votava (75. Sklenář), Laštovička, Polnický, Kozel - Novák (63. Slavíček), Vašek, Sodomka (58. Hofer), Pekárek - Szabo, Hiesböck (85. Němec).

MLADŠÍ DOROST

V. MEZIŘÍČÍ - PROSTĚJOV 0:2

V úvodní půlhodině byla hra vyrovnaná. Domácí poté ovšem zbytečně otevřeli střed hřiště a soupeř trestal. Trest v podobě střely, se kterou si vítr divně pohrál a v 29. minutě to bylo 0:1.

Jak opaření začali domácí znovu pokoušet své štěstí , ale už ve 32. minutě po chybě pravé lajny dostali hosté míč do vápna a nedůrazném odkopu se míč dostal opět na kopačku Šlezara, který svým padáčkem a opět za pomoci větru překonal Lukáše Homolu podruhé.

Hned po rozehrávce šel Tomáš Kuřátko sám na brankáře, ale se skákavou přihrávkou si ve vápně neporadil.

Druhá půle byla ve znamení snahy o snížení a vyrovnání, ale nedřilo se. Hosté vyráželi do nebezpečných brejků a Meziříčí několikrát podržel gólman Homola.

Góly: Šlezar. Poločas: 0:2. V. Meziříčí: Homola – Partl, Polák, Kubec, Pospíšil – Stávek, Wasserbauer – Miškela (75. Maloušek), Hladík (68. Prudík), Minařík (50. Liška) – Kuřátko.

VRCHOVINA - BYSTRC 1:2

Mladší dorostenci se teprve hledají, přišlo spousta nových hráčů a to bylo poznat na jejich výkonu. Na těžkém terénu se lépe pohybovali hosté, vedli již 0:2, domácí stačili jen snížit. Nedařila se kombinace a hlavně zakončení, které byla hlavně v konci zápasu markantní. Šance Blažíčka, Homolky a Skalníka zůstaly bez využití.

Gól Vrchoviny: Blažíček. Rozhodčí: Janíček. ŽK: 2:2. Diváci: 50. Poločas: 0:1. Vrchovina: Michalek - Šidlák (70. Němec), Homolka, Drdla, Denev - Sodomka (45. J. Skalník), Škacha, Vaňátka (51. Zelený), O. Šandera (75. Janíček) - Blažíček, Křenek.