A tak se do soutěžních bojů o mistrovské body zapojili jen mladší a starší dorostenci Žďáru nad Sázavou, kteří na umělé trávě smetli rezervu Kroměříže.

STARŠÍ DOROST - ŽĎÁR N. S. – KROMĚŘÍŽ 3:0

Domácí měli v utkání od začátku mírnou převahu. Ve 26. minutě ji korunovali gólem, když si na Cackův centr naskočil Žila a hlavou otevřel skóre. „Další šance jsme ale do přestávky neproměnili,“ litoval kouč Žďasu Miloš Bureš.

Uklidnění přinesla až druhá půle. Hned zkraje zvýšil z přímého kopu po faulu na Malého Nedvěd. Po hodině hry utekl Suchý a s přehledem upravil na 3:0. Poté se střetnutí dohrálo v poklidném tempu. „První jarní zápas jsme dokázali vyhrát především díky dobrému kolektivnímu výkonu všech hráčů,“ těšilo Bureše.

Góly: 26. Žila, 48. Nedvěd, 63. Suchý. Diváci: 50. Poločas: 1:0. Žďár n. Sáz.: Benc – Jelínek, Bureš, Černý, Havlík – Malý (90. Russ), Němec, Nedvěd, Cacek (75. Filippi) – Suchý (80. Kubíček), Žila (70. Miklík).

MLADŠÍ DOROST - ŽĎÁR N. S. – KROMĚŘÍŽ B 5:1

Zimní příprava žďárského mužstva byla z důvodu velkého počtu zranění, nemocí a velmi špatné docházky některých jedinců nedostatečná. „V kompletním složení jsme do soutěžního zápasu nastoupili téměř po pěti měsících,“ láteřil žďárský trenér Ladislav Jun.

Od úvodu to však nebylo znát, protože po celý první poločas udávali hráči Žďasu tempo hry. Svou herní převahu navíc dokázali podpořit i třemi zásahy. Nejprve zužitkoval centr ze strany Landsman. Potom Dvořák hlavou zvýšil na 2:0 a konečně Vencálek těsně před přestávkou napřáhl z pětatřiceti metrů a utěšenou střelou upravil skóre první půle na 3:0.

Na oku lahodící okamžik si diváci přišli i po přestávce. Kotík vyslal „pumelici“ z hranice pokutového území a míč zaplul od břevna do branky.

„Jen mě mrzí, že jsme zbytečnou chybou v obraně soupeři darovali branku na 4:1, ale do dalších příležitostí jsme ho již nepustili,“ našel kaňku na dobrém výkonu Jun. Minutu před koncem potvrdil vítězství v poměru 5:1 dalším hezkým gólem střídající Novotný. „Prakticky po celý zápas jsme byli lepším týmem, byli jsme aktivnější a vstřelili jsme pěkné branky. Při vší úctě k soupeři nás ale čekají daleko těžší zápasy, a pokud nedoženeme tréninkové manko ze zimní přípravy, nemusí to být v dalších kolech tak snadné,“ uzavřel své hodnocení trenér Jun.

Góly: 11. Landsman, 22. Dvořák, 40. Vencálek, 44. Kotík, 79. Novotný – 54. Pejchal. Diváci: 30. Poločas: 3:0. Žďár n. S.: Hanus – Landsman, Pálka, Toufar, Uhlíř – Kotík, Vencálek (70. Sobotka), Hrbek, Gančev (55. Drlík) – Jurnečka, Dvořák (60. Juda).