Polná naopak odvrátila porážku na poslední chvíli a z utkání se Bzencem má alespoň bod.

ROSICE – V. BÍTEŠ 4:0

V první půli byl překvapivě lepší hostující nováček z Velké Bíteše. Ta svojí kombinační hrou Rosice přehrávala a vytvořila si také několik zajímavých příležitostí. Jenže Kopáček trefil ve 20. minutě jen spojnici Zádrapovy svatyně, o pár minut později zamířil Cícha pro změnu do tyče. „Hráli jsme opravdu výborně, škoda jen, že jsme nedokázali skórovat,“ posteskl si trenér Bíteše Jaroslav Kubec. A věděl, o čem hovořil. Rosice totiž po změně stran vysunuly Malatu úplně na hrot a získaly převahu. Navíc se hned v 51. minutě po hraniční ofsajdové situaci dostali do vedení, když se prosadil Vítámvás. Když byl po hodině hry vyloučen hostující Nekuda, bylo o osudu zápasu rozhodnuto. Rosice přidaly v závěrečných dvaceti minutách ještě další tři branky a připsaly si do tabulky tři body. „Nezachytili jsme nástup domácích do druhé půli a to rozhodlo. Zbytek zápasu jsme už pak nezvládli,“ dodal Kubec.

Góly: 50. Vítámvás, 71. Novotný, 81. Selinger, 85. Malata (PK). Rozhodčí: Machač. ŽK: 2:3. ČK: 0:1 (61. Nekuda). Diváci: 260. Poločas: 0:0. Rosice: Zádrapa – Vítámvás (74. Hibš), Kršák, Kugler, Havlásek, Selinger, Drbal, Foral (63. Vaněk), Drbal, Novotný (79. Ovčačík), Malata. V. Bíteš: T. Pokorný – Horký (65. Mrňa), Kopáček, Kerber, Střecha – Nekuda, Chlup – Pokorný, Valsa, Ivančík (58. Rozum) – Cícha (80. Antoš). Nejlepší hráči: Malata, Zádrapa – T. Pokorný.

UH. BROD – ŽĎÁR N. S. 6:3

Divoký zápas plný zvratů začal pozdním příjezdem hostujícího Žďáru. Možná i proto se Brod rychle dostal do dvougólového vedení, když se pokaždé prosadil Michalec. Po dvaceti minutách se však poměr sil začal otáčet. Ve 29. minutě se po sklepnutí Vopršala trefil Sodomka a snížil na 1:2. V závěru první půle se pak dvakrát prosadil Bureš, a do kabin tak Žďár odcházel spokojenější.

„První poločas byl z naší strany poměrně dobrý. Dokázali jsme se oklepat ze špatného úvodu a otočili jsme nepříznivé skóre,“ těšilo kouče Žďáru Vladimíra Hekerleho. Druhé dějství ovšem jeho svěřenci vůbec nezvládli. Nejprve Michalec dokonal svůj hattrick a v 74. minutě Pacl proměněným pokutovým kopem vrátil vedení na domácí kopačky. V závěru ještě Uherský Brod dvakrát gólově udeřil, a žďárští se tak domů vraceli s prázdnou.

„Ve druhé půli jsme úplně přestali hrát. Domácí nás přehrávali agresivitou, nasazením, prostě úplně vším,“ láteřil po závěrečném hvizdu Vladimír Hekerle.

Góly: 4., 14. a 63. Michalec, 74. Pacl (PK), 81. Jaroněk, 89. Dolina – 29. Sodomka, 38. a 42. Bureš. Rozhodčí: Vojáček. ŽK: 1:1 (45. Marek – 14. Veselý). Diváci: 214. Poločas: 2:3. Uh. Brod: Man – R. David, M. David, Pacl, Šálek, Dolina, Kúdela, Mančík (58. Blaha), Vrága, Nevařil (85. Holík), Michalec (76. Jaroněk). Žďár n. S.: Jícha – Ločárek (85. Havlík), Veselý, Wasserbauer, Bureš – Jurnečka, Nedvěd, Mašek, Sodomka (79. Russ), Trojánek – Vopršal. Nejlepší hráči: Dolina, Šálek – Vopršal.

SLAVIČÍN – VRCHOVINA 4:0

Prvních dvacet minut byla hra v poli naprosto vyrovnaná, což změnila první branka zápasu. Po centru z levé strany Bača nepokryl ve vápně Horáčka, který otevřel skóre. Od tohoto okamžiku měli domácí velký tlak a obrana Vrchoviny byla v jednom ohni. Za Michálkem dokonce dvakrát zvonilo břevno, ale skóre už se do pauzy nezměnilo. Po změně stran se obraz hry příliš nezměnil. Domácí byli nadále v tlaku, který v 56. minutě zúročil pěknou střelou z šestnáctky Matůš. V závěru zápasu se hráči Slavičína gólově prosadili ještě dvakrát, a Vrchovina se tak domů vracela s debaklem.

„Bohužel nám v současné době chybí fotbalová kvalita. Děláme vzadu zbytečné chyby, které soupeři pokaždé využijí,“ kriticky zhodnotil vystoupení svých svěřenců kormidelník Vrchoviny Ladislav Libuša.

Góly: 19. Horáček, 56. Matůš, 80. Kříž, 90. Velecký. Rozhodčí: Rosický. ŽK: 2:1. Diváci: 160. Poločas: 1:0. Slavičín: Vypušťák – Matůš (76. Salajka), M. Švach (58. Goňa), Kocián, Kříž, Mezírka, Velecký, Lukaštík, T. Švach, Školník, Horáček (72. Bartoš). Vrchovina: Michálek – Bača (84. Čírtek), Dobiáš, Vícha, Blažíček (68. Veselý) – Mazel, Michal, Wolker, Žák, Kovář – Poul. Nejlepší hráči: Musil, Horáček, Kříž.

ST. ŘÍŠE – HOLEŠOV 3:2

Hned v 6. minutě se zrodila první gólová akce. Vacek zatáhl míč, naservíroval ho Pokornému, a ten prostřelil Janalíka. Ve 20. minutě přiletěl centr před branku Holešova, kde se prosadil dorážející Severa, a po půlhodině to bylo už o tři góly, jelikož si Vacek s Pokorným zopakovali souhru z úvodu utkání. Bohužel Říše si nepohlídala závěr poločasu a rohový kop, po kterém se prosadil Marek.

Druhá půlka byla jen slabým odvarem té první. Hra upadla do podprůměru a domácí na hřišti takřka neexistovali. Ani hosté ale neměli svůj den, i když snížit dokázali. Z penalty se prosadil opět Marek. Po dalších čtyřech minutách mohlo být vyrovnáno, ale Jícha svůj tým při úniku soupeřova hráče podržel. Domácí tak ubránili těsné vedení, ale pochvalu za slabý výkon si od trenéra Kovačíka rozhodně nevyslechli.

Góly: 6. a 35. M. Pokorný, 21. Severa – 44. a 76. Marek (druhý z PK). Rozhodčí: Jahoda. ŽK: 5:1. Diváci: 120. Poločas 3:1. Stará Říše: Jícha – Hekerle, Dvořák, Cipruš, Brnický – Severa, Vodáček, Pokorný, Rygl (78. Sobotka) – Vácha, Vacek (69. Chlumský). Holešov: Janalík – Chudárek, Charuza, Roubalík, Marek – Hlobil, Křenek (84. Olša), Polomík, Matulík – Lomaka, Münster (80. Beránek). Nejlepší hráči: Jícha, Brnický – Hlobil.

SLAVOJ POLNÁ – BZENEC 1:1

V Polné se včera nehrál moc pohledný mač. První půlka přinesla rozkouskovanou hru, nepřesné přihrávky a ztráty balonů, ale i pár šancí. Více nebezpeční byli domácí, jenže Urbánek i Zábrodský hlavičkovali nad branku, ani Pražák nezacílil ze vzduchu přesně. Neujala se ani nepříjemná střela Válka, a Urbánka vychytal v samostatném úniku Mrkvica. Na druhé straně se v závěru poločasu musel vytáhnout i Skočdopole, který vyrazil střelu Kubce.

Druhá část začala podobně a přinesla vyrovnanou partii. Do ní poprvé gólově promluvil hostující Petrucha, který zahrál z dálky přímý kop a trefil se k tyči. V závěru vsadil Slavoj vše na jednu kartu a vyrovnání měl na noze Urbánek, jenže Mrkvica se vyznamenal. Srovnat chtěl Benda, ale i jeho přímák Mrkvica zlikvidoval skvělým zákrokem. Až v nastavení to přišlo! Střelu Urbánka vyhlavičkoval Petrucha na břevno, od kterého se míč odrazil za brankovou čáru – 1:1.

Góly: 90.(+2) vlastní Petrucha – 60. Petrucha. Rozhodčí: Poláček. ŽK: 1:4. Diváci: 182. Poločas: 0:0. Slavoj Polná: Skočdopole – Bambula, Pražák, Šimek (84. Ujčík), Kubec – Urbánek, Zábrodský, Holub, Tlačbaba (61. Kavka) – Benda, Válek (71. Hrdlička). Bzenec: Mrkvica – Mokrý, Chromeček, Lysoněk, Petrucha – Šmahaj, Horňák, Pyclík (84. Dobeš), Hudec (46. Peš) – Kasala (76. Košut), Reška. Nejlepší hráči: Kavka, Urbánek – Mrkvica.

PELHŘIMOV – BŘECLAV 1:2

Utkání nedosahovalo kvalit divizních bojů, ale protivníkům nelze vytknout nedostatek bojovnosti. Břeclav působila fotbalověji, především potom vybočoval výborný Lucas. Pelhřimov se ujal vedení, když na centr naběhl Sládok a hlavou utnul sílící tlak hostí. Po změně stran bylo rozhodnutí na kopačkách domácích, do úniku se dostal Pikl, bohužel svou šanci proměnit nedokázal. Po hodině hry se hostům podařilo dvakrát skórovat, vždy velmi se štěstím, ale i tak to na zisk bodů stačilo. Pelhřimov si v samém závěru vytvořil několik šancí, v koncovce ale působil bezradně. „Utkání rozhodla situace, kdy jsme šli sami na branku, ale Pikl nedal. Mohli jsme se chopit vedení 2:0. Břeclav nás potrestala, dvakrát jsme se snažili zbytečně na našem vápně něco vymýšlet a dostali jsme za uši,“ ohodnotil utkání nespokojený trenér domácích Martin Moravec.

Góly: 32. Sládok – 64. Hloch, 77. Musil. Rozhodčí: Popelák. ŽK: 3:0. Diváci: 180. Poločas: 1:0. Pelhřimov: Čermák – Sládok, Vacek, Pícha, Homolka – V. Poul, D. Poul (78. Mazanec), Kmoch (84. Bartoška), Bartoň – Pikl, Obranec (59. Ryšavý). Břeclav: Kunický – Hloch, Smejkal, Ianosteac, Fiala – Svoboda, Simandl, Lucas (78. Diviš), Lapin (90. Trčka) – Radkovič (62. Wallisch), Musil. Nejlepší hráči: Pikl – Lucas, Simandl.

BYSTŘICE – TASOVICE 1:3

Tasovice byly v první půli aktivnější a dělaly domácím značné problémy. Přesto šla do vedení Bystřice. Vařejka unikl po levé straně až do vápna a jeho zpětnou přihrávku uklidil do prázdné branky Malý. Za pět minut bylo ale vyrovnáno. Po rohovém kopu odvracel do bezpečí Zbytovský, ovšem při odkopu trefil Mičku, od kterého se míč dostal do branky.

Ve druhé půli se domácí herně zlepšili, ale doplatili na nedůslednost. Po autovém vhazování prodloužili Tasovičtí míč na zadní tyč, kde ho číhající Paul uklidil do sítě a otočil zápas. Bystřické naděje na body pak definitivně osm minut před koncem zavrhl po brejku Blahoudek.

Góly: 22. Malý – 27. Mička, 66. Paul, 82. Blahoudek. Rozhodčí: Galář. ŽK: 4:3. Diváci: 160. Poločas: 1:1. Bystřice: F. Svoboda – Blaha, Chocholáč, Mitáš, Vařejka – Adamec (76. Čech), Sklenář, Zbytovský, Padrtka (90. Prüger), Malý – Mezník. Tasovice: Pavliv – Hrazdílek, Mička, Švarc, Lašák – Veselý, Blahoudek, Horáček (85. Svatoš), Hrobař, Čermák (70. Lanšperský) – Paul (88. Fukal). Nejlepší hráči: Mitáš – Horáček, Paul.

Zbylý výsledek 5. kola: Hodonín – Brumov 2:1 (1:0), 39. a 67. Masaryk – 87. Kovář.

16. Holešov 5 0 0 5 3:13 0

Příští kolo: SLAVOJ POLNÁ – PELHŘIMOV, Břeclav – Slavičín, V. BÍTEŠ – BYSTŘICE, Bzenec – ŽĎÁR N. S., Holešov – Uh. Brod, Brumov – ST. ŘÍŠE, Tasovice – Hodonín, VRCHOVINA – Rosice.