V nejnižší krajské soutěži totiž nezůstal kámen na kameni. Zatímco ve skupině A nefiguruje žádný tým ze Žďárska, v sousední skupině B se o mistrovské body porvou tři regionální rivalové – Křižanov, Měřín a Vrchovina B.

Z uvedeného trojlístku nepostihla změna v novém uspořádání pouze Křižanov, který ve stejné skupině působil také loni. „K prvnímu tréninku jsme se sešli 15. srpna. Výraznou obměnou kádr podle všeho neprojde. Stále nemůžeme počítat se čtyřmi dlouhodobě zraněnými hráči,“ říká křižanovský trenér Jan Fňukal, který vsadí na osvědčené hráče z minulého ročníku.

„Mužstvo doplní pouze dva kluci, ale jedná se spíš o staronové posily. Z hostování ve Velkém Meziříčí se vrací Zdeněk Studený, a protože nás opravdu trápí nízký počet hráčů, přemluvil jsem k návratu i záložníka Jana Endlichera, který se odstěhoval do Brna,“ líčí Fňukal.

V neděli Křižanov změřil síly v prvním přátelském utkání s Bory, které porazil 3:1. Nyní ho čeká Vrchovina B (29. 7.), týden nato vyzve v prvním kole krajského poháru Hartvíkovice (5. 8.). Měřínský vítěz okresního přeboru se na krajské bitvy chystá od 9. července. „Zatím musíme kombinovat sestavu s naší rezervou, protože šest hráčů odpočívá na dovolené. Trochu nám to zkřížilo plány, ale času zbývá pořád dost,“ tvrdí kouč Měřína Karel Pospíchal.

Mezi jeho svěřence přibyl dorostenec Šoukal, jenž ukončil hostování ve Velkém Meziříčí. „Mám velkou radost, že jsme mužstvo dokázali víceméně udržet pohromadě. Skončil jenom Kocanda, který se v září podrobí artroskopii kolena, ale není vyloučeno, že si svůj úmysl pověsit kopačky na hřebík ještě rozmyslí,“ naznačuje šéf měřínské lavičky.

První generálku na ostrá derby v mistrovské sezoně má Měřín za sebou. A mohl si spokojeně zamnout ruce. Vrchovinskou zálohu totiž v neděli porazil 5:3. Další zkoušku představuje víkendový duel v předkole krajského poháru s Chlístovem (29. 7.). „Pokud postoupíme, utkáme se v prvním kole s Borovinou. Když vypadneme, máme domluvené náhradní střetnutí s Velkým Meziříčím B,“ odhaluje Pospíchal.