VELKÉ MEZIŘÍČÍ – ŽĎÁR 1:1

Už ve 2. minutě poslal pěkný centr do vápna domácí Jakub Večeřa. Avšak Dvořák - v uplynulých týdnech obrovský smolař v zakončení - z malého vápna netrefil hlavou branku. Záhy dobře zapresoval Dufek, získal míč, ale jeho střela mířila těsně nad.

Zakrátko načechral Widerlechner přímý kop, který tečoval Dočkal a žďárský gólman se jen bezmocně díval, jak míč těsně míjí branku. Ve 34. minutě rozehrál další signál znovu Widerlechner s Vyskočilem a druhý jmenovaný nastřelil tyč hostující branky. V samotném závěru prvního poločasu poslal Vyskočil pěkný pas Dufkovi. Ten bleskově pronikl do vápna, kde byl sražen a nařízenou penaltu Vyskočil bez problémů proměnil. „Úvodní polovina jednoznačně patřila nám. Škoda, že jsme nedokázali proměnit slibné šance,“ mrzelo Smejkala.

Okamžitě po výkopu druhé části vybojoval balon Dvořák, ale tvrdá dělovka šla opět těsně mimo tyče. O chvíli později zahrál přímák z poloviny hřiště Zdeněk Večeřa, gólmanovi Žďáru vypadl míč z ruky, avšak dorážka Jakuba Večeři skončila na břevně. Vzápětí se důrazem prosadil znovu Jakub Večeřa, obešel dva obránce, ale poté zakončil zase vedle. Zanedlouho zahrozili hosté. Velkomeziříčský brankář podskočil míč, jenomže útočník soupeře netrefil odkrytou svatyni.

Po novém nevydařeném ofenzivním výpadu domácích zaúřadovalo rčení „nedáš – dostaneš“. „Žďáru se povedla ojedinělá brejková akce a po hrubce tří našich obránců prošel hostující útočník a na dvakrát dorazil míč do sítě,“ popsal vyrovnávací zásah Filippiho šéf velkomeziříčské lavičky.

Góly: 45. Vyskočil (PK) – 65. Filippi. Rozhodčí: Černý. Diváci: 100. Poločas: 1:0. V. Meziříčí: Pokorný – Z. Večeřa, Widerlechner, Soutor, Vařílek - Smejkal (75. J. Vítek), Vyskočil, Dočkal, Dudek (85. J. Vítek) - Dvořák, J. Večeřa.