HERÁLEC – MORAVEC 2:0
Úvodních pětačtyřicet minut okresního derby nabídlo množství osobních soubojů, příliš fotbalové krásy však k vidění nebylo. „Chyběly tomu pohyb i důraz, o přestávce jsem musel udělat několik změn, což se později vyplatilo,“ řekl trenér Herálce Jiří Skála.

Po změně stran se úroveň hry přece jenom zvedla, Herálec postupem času získal herní převahu, kterou v závěrečné dvacetiminutovce přetavil ve dvě branky. V 72. minutě přišel centr do vápna Moravce a Ptaszek hlavou poslal domácí do vedení. O pět minut později vzal na sebe zodpovědnost Boháč a krásnou křížnou střelou potvrdil zisk tří bodů pro Herálec – 2:0. Třetí branku mohl přidat střídající Kysilko, ale obrana Moravce včas zasáhla. „Za náš výkon ve druhém poločase je to určitě zasloužené vítězství. První polovina nesnesla přísnější měřítko, tam toho moc fotbalového nebylo. Střídají hráči a změna v rozestavení nakonec přinesly tři body,“ dodal kouč Herálce.

Zápas mezi TJ Sokol Nové Veselí a HBC Strakonice 1921.
Házenkáři Nového Veselí se loučili vítězně

Góly: 72. Ptaszek, 77. Boháč. Rozhodčí: Nováček. ŽK: 3:2. Diváci: 200. Poločas: 0:0. Herálec: Tichý – Veselský (62. Čejka), Hamák, Okurka, Uchytil, Ptaszek, Černý, Cach, Bříza (46. Boháč), Holec, Kovář (79. Kysilko). Moravec: Pokorný – F. Kudiovský (88. Hanák), P. Černý, T. Toufar, Juračka, Červinka (79. P. Kudiovský), Kachlík, M. Černý, Kovář, Christian, Štěpánek.

N. SYROVICE – ŽĎÁR B 1:4
Domácí začali velmi povedenou akcí ve spolupráci Dvořáka se Sosnarem. Ten postupoval sám na Hajného, udělal hostujícímu brankáři kličku a byl faulován. Už v první minutě se tak pískala penalta. Míč si na puntík postavil tradiční exekutor Lang, ale Hajný jeho pokus zlikvidoval. Tento moment jakoby ukázal, že se utkání nebude vyvíjet pro Nové Syrovice šťastně. První poločas se hrál ve slušném tempu, průběh byl vyrovnaný, jen skóre narůstalo ve prospěch žďárské rezervy. Hosté využili chyb a nedůrazu obrany soupeře. Druhá půle se odehrála už v pomalejším tempu. Domácí sice měli míč častěji v držení, ale Hajného už nepřekonali. Žďár hrozil z brejků a navíc opět potrestal hrubku v rozehrávce.

Góly: 26. Dvořák – 13. Musil, 22. Růžička, 40. Sláma, 54. M. Filippi. Rozhodčí: Fabeš. Bez karet. Diváci: 80. Poločas: 1:3. Žďár B: Hajný – Z. Peňáz (72. Baránek), Růžička, Machatka, Ločárek, Musil, Bulíček, Russ, M. Filippi, Sláma, Jun.

ŽELETAVA – VRCHOVINA B 1:1

Zpočátku měli více ze hry hosté, jenže pak vyrovnali hru domácí. Do kabin se nakonec šlo za bezbrankového stavu. Vše podstatné se tedy událo ve druhém poločase. Rezervu Vrchoviny krátce po změně stran poslal do vedení Slavíček. V 79. minutě však tým ze Žďárska oslabil po druhé žluté kartě Blažíček. Želetava početní výhody využila šest minut před koncem Vrankou a body se tak dělily.

„Dvacet minut nás hosté nepustili k míči, ale šance nevyužili. Poté už jsme byli lepším týmem my, ale zahodili spoustu šancí a navíc i pokutový kop. Inkasovali jsme po hrubce z ojedinělého brejku a nakonec stihli jen vyrovnat,“ hodnotí hrající trenér Želetavy Aleš Pacas.

Góly: 84. Vranka – 54. Slavíček. Rozhodčí: Doskočil. ŽK: 3:5. ČK: 0:1 (79. Blažíček). Diváci: 85. Poločas: 0:0. Vrchovina B: Follprecht – Havelka (29. Němeček), Duda, Poul, Skryja – Josífek, Blažíček, Boušek (90. Arfoui), Slavíček, Polnický – Dobrovolný (89. Buřval).