Z vítězstvích v derby Vysočiny se Žďárem se radoval Pelhřimov, Humpolec v měřeních sil s Vrchovinou nevytěžil ani bod.

Starší dorost
PELHŘIMOV –  ŽĎÁR N. S. 2:0
Žďár měl již v první minutě velkou šanci a pro domácí naštěstí nečekaná střela po zemi minula branku. Po šesti minutách vybojoval Nebeský míč i na Hanusovi, jeho zpětnou přihrávku poslal do sítě polovysokou důraznou střelou Horký. Přes převahu a řadu střel byl hostující gólman Hanus vždy na místě a odvrátil střely Bartoně, Kubíka, Horkého i Háka, snad největší další šanci měl Jan Hložek, jenže mířil do strážce svatyně. Skóre nezměnila ani série tří po sobě jdoucích rohů, v závěru poločasu přestřelil z malého vápna Nebeský.

V nepřesné, kouskované hře druhého poločasu měl Pelhřimov převahu, která nevedla ke gólové pojistce. Šanci měl po Machačově centru Duchan, ale mířil do Hanuse, ani Ryšavý neuspěl s pokusem o koníčka. Až šest minut před koncem se napotřetí po dvou brilantních Hanusových zásazích prosadil ve skrumáži M. Machač. V závěru mířili přímo do brankáře Kropáček, Ryšavý i Nebeský.

Góly: 6. Horký, 84. M. Machač. Poločas: 1:0. Pelhřimov: Rohovec – Mádl, Duchan, L. Machač, Hák – Bartoň, M. Kubík (63. Ryšavý), M. Machač, Horký – J. Hložek (79. Kropáček), Nebeský.

HUMPOLEC – VRCHOVINA 1:2
Humpoleckým dorostencům se poslední domácí utkání vůbec nepovedlo. Hlavně v prvním poločase hráli bez zájmu, pohybu a nasazení, čehož fotbalovější soupeř využil k dvoubrankovému vedení. Po půl hodině rozebrali hosté kombinačně pravou stranu domácího mužstva a Karmazín přízemní střelou od tyče otevřel skóre. Pak v krátkém sledu dvakrát za sebou zahrozil aktivní Tomovič. V prvním případě se vlnila jen boční síť. Druhou střelu přes obránce stačil hostující brankář vykopnout. Chvíli před poločasem čaroval na hranici velkého vápna za přihlížení tří domácích hráčů útočník Vrchoviny, až si vymodlil zbytečný netaktický faul. Přímý kop dostal s pomocí tyče do sítě Komínek.

Poločasová bouře v domácí kabině, střídání a přesuny v sestavě zřejmě padly na úrodnou půdu. Humpolec začal bojovat a dokázal zatlačit hosty před svého brankáře. Bohužel gólově se to projevilo jen v 67. minutě, kdy po přihrávce do uličky snížil na konečných 1:2 Tomovič.

Góly: 67. Tomovič – 30. Karmazín, 45. Komínek. Poločas: 0:2. Humpolec: Jícha – Doležal (46. Podoba), Fikar, Žatečka, Kučera – Palán – Tran (15. Vávra), Maršík, Dalík, Šilpoch – Tomovič.

Mladší dorost
PELHŘIMOV –  ŽĎÁR N. S. 2:1
Po úvodním tlaku hostů vybojoval Čeleda roh, ten rozehrál Poul nečekaně po zemi a míč prošel až na zadní tyč k Bradovi, který poslal Pelhřimov do vedení. Bezemkův centr chytil Hanus, nabíhajícímu Nedvědovi sebral míč v pádu Švec, odvrátil na roh i Judovu hlavičku k tyči. Pět minut před koncem poločasu vyrovnal z penalty Peňáz.

Ve druhém dějství získal převahu Pelhřimov, Šafaříkův gól pro ofsajd neplatil, střely Poula  a Čeledy chytil Hanus. Výhru domácích zajistila kombinace Brady s Šafaříkem, ten volil přihrávku zpět doprava Venkrbcovi na zadní tyč. Rychlá a přesná hra byla receptem na Hanusovu pohotovost. Nezvýšili dalšími střelami znovu Poul a Čeleda, na druhé straně Dvořákovu střelu vykryl V. Mareš.

Góly: 9. Brada, 65. Venkrbec –  35. Peňáz  (PK). Poločas: 1:1. Pelhřimov: Švec – V. Mareš, Červenka, Bartoška, Karpíšek – Čeleda, Poul, Brada, Zenáhlík (61. Venkrbec) – Šafařík (78. Smrčka), Bezemek.

HUMPOLEC – VRCHOVINA 0:2
Jedenáctičlenná družinka domácích mladších dorostenců složená z hráčů, kteří měli v nohách předešlé utkání za starší dorost či utkání za starší žáky ve Velkém Meziříčí se statečně rvala o divizní body. V prvním poločase byli domácí ve vyrovnaném utkání nebezpečnější. V 8. minutě po přihrávce od Rokose nastřelil Konrád břevno. Další brankář na hrotu Jícha byl ve 14. minutě také hodně nebezpečný, ale svůj únik zakončil jen rohovým kopem. Pak napřáhl ze dvaceti metrů Rokos, ovšem jeho přízemní projektil se odrazil od tyče mimo. Ve 38. minutě se po závaru před brankou Vrchoviny neprosadil Jícha.

Ve druhém poločase začali domácím docházet fyzické síly. Hosté naopak poslali na hřiště tři nové odpočaté hráče, kteří v podstatě rozhodli utkání. V 58. minutě se po akci z levé strany prosadil dorážkou na malém vápně Sodomka. Vítězství Vrchoviny pojistil v 68. minutě hlavičkou po rohovém kopu Laštovička.

Góly: 58. Sodomka, 68. Laštovička. Poločas: 0:0. Humpolec: Michut – Krejčí, Alt, Palán, Vávra – Honzl, Rokos, Podoba, Filínský – Jícha, Konrád. ⋌(van, hst)