O příčku výš je i přes smolnou remízu v Tasovicích Třebíč. Litovat ztraceného vítězství mohou i ve Velkém Meziříčí. Tým trenéra Milana Volfa vedl v Bystrci ještě v 90. minutě 1:0. Pak se ovšem domácí trefili poté, co sportovně nevrátili míč.

PELHŘIMOV – ŽĎÁR N. S. 2:0

V první půli začali lépe hosté, ale nadějnou hlavičku z 10. minuty zachránil za už překonaným Moravcem dobře postavený Kocián. Hra se přelévala ze strany na stranu, ale většinou akce končily před šestnáctkou. Osm minut před poločasem předvedli Pelhřimovští pěknou akci po ose Nepovím, Liška a zakončující Krtek měl před sebou pouze prázdnou branku, takže se nemýlil. Jedenáct minut po změně stran se po standardní situaci dostal k míči Liška a tečovanou střelou rozhodl o konečné podobě výsledku.

Hosté si ještě vytvořili několik šancí, ale v koncovce byli bezzubí. „V první půli jsme inkasovali po chybě, druhá branka padla dokonce po teči naší obrany. Pelhřimov nebyl herně lepší, ale dal góly, což rozhodlo,“ ohodnotil výkon svých svěřenců trenér Žďáru Petr Nedvěd. „Chtěl jsem od hráčů především koncentrovaný a disciplinovaný výkon. Řekl bych, že moje cíle splnili. Po obrátce se hosté zlepšili a měli šance především po standardních situacích. Prokázali jsme větší vůli po vítězství a zaslouženě jsme vyhráli,“ poznamenal trenér Pelhřimova Ján Kubík.

Góly: 37. Krtek, 56. Liška. Rozhodčí: Trávníček. ŽK: 2:0. Diváci: 150. Poločas: 1:0. Pelhřimov: Moravec – Máca, Tenkl, Kocián, Smrčka – Benda, Niederle, Nepovím (62. Kmoch), Čihák – Liška, Krtek. Žďár nad Sázavou: Pospíchal – Štursa, Šindelka, Kadlec, Bureš – Mašek (76. Němec), Malínek, Heide, Jun (81. Otoupalík) – Chmelík, Pohanka.

BYSTRC – V. MEZIŘÍČÍ 1:1

Hosté začali aktivně a v první šanci se po rohu ocitl Veselý, ale hlavičkoval nad. Domácí měli v první pětačtyřicetiminutovce jedinou příležitost, ale útočící hráč netrefil balon. Meziříčští se dostávali do zakončení, ale scházela mu přesnost.

Hned po přestávce uviděl L. Němec na levé straně nabíhajícího Netrdu a přesně narýsovanou uličkou jej vyzval k vedoucímu gólu z hranice šestnáctky.

Další nadějnou střelu hostů zblokoval jeden z bránících hráčů, a tak uťal možnou radost Veselého. Zahrozila i Bystrc, když se po standardní situaci musel vytáhnout Chalupa a z rychlého brejku přehodil gólmana i branku Dufek. A protože selhal v další akci i nekrytý Beran, začali se domácí tlačit před Chalupovu branku. Na konci tříminutového nastavení zůstal ležet v meziříčském vápně jeden domácí hráč, a tak Chalupa vykopl míč do autu k půlící čáře. Hosté očekávali vrácení míče, místo toho Bystrc rychle rozehrála a vybídla ke skórování Záblackého, který nezaváhal. Velké Meziříčí tak přišlo o cenné tři body až rozporuplnou brankou z konce čtvrté minuty nastavení.

Góly: 90. Záblacký – 48. Netrda. Rozhodčí: Hrůza. ŽK: 5:2. Diváci: 150. Poločas: 0:0. V. Meziříčí: Chalupa – Z. Mucha, P. Mucha, J. Hort, J. Krejčí – Dufek (75. E. Smejkal), L. Němec, Berka, Netrda – Veselý (62. Beran, 87. O. Mucha), Pokorný.

TASOVICE – TŘEBÍČ 2:2

Už v úvodu předvedl svou kopací techniku domácí Horáček, který z přímého kopu orazítkoval Beerovo břevno. Udeřilo ovšem na druhé straně. Durda utekl obráncům, odcentroval na zadní tyč, tam Smažil sklepl pro Novotného a hosté vedli. Hned na začátku druhého dějství vypadl domácímu gólmanovi z rukou centr, ale Sehnal zblízka minul odkrytou branku. Udeřilo až o minutu později, kdy se Smažil prokličkoval přes dva obránce, a Třebíč vedla 2:0. Jenomže dvě minuty nato se k přímému kopu na druhé straně postavil Horáček a snížil. Stejnému hráči se podařilo také vyrovnat. Na jeho umístěnou střelu k tyči, tentokrát ze hry, neměl Beer nárok.

Góly: 53. a 77. Horáček – 33. Novotný, 51. Smažil. Rozhodčí: Glose. ŽK: 3:3. Diváci: 260. Poločas: 0:1. Třebíč: Beer – Havránek, Komínek, Linhart, Vejmelka – Pacholík, Chlup, Novotný (85. Chalupa), Smažil – Sehnal, Durda (78. Florián).

VRCHOVINA – OTROKOVICE 1:1

V Novém Městě byl k vidění průměrný fotbal. Domácí tým chtěl navázat na úspěšné výsledky z posledních kol a vstoupil do zápasu bojovně. Dostával se i do šancí, ale ty s klidem zahazoval. Po gólu volal zejména samostatný nájezd Buchty. Hosté kromě jedné střely nad branku nic nepředvedli.

Po změně stran se hosté zvedli a převzali iniciativu. V 64. minutě se po individuální akci uvolnil Trnčák a z dvaceti metrů se parádně trefil přímo k tyči. Otrokovice se ukolébaly vedením a přenechaly hřiště domácím. Těm rozhodčí Běhal upřel pokutový kop, když v 70. minutě neodpískal hraní rukou. Záhy nato mohl vyrovnat Buchta a po něm i Skalník, ale jejich pokusy si cestu do sítě nenašly. O bod pro domácí se postaral střídající mladíček Polnický, který si elegantně zpracoval přetažený centr a s přehledem zasunul míč k tyči.

Góly: 81. Polnický – 64. Trnčák. Rozhodčí: Běhal. ŽK: 3:2. Diváci: 420. Poločas: 0:0. Vrchovina: Vítek – Burian (77. Polnický), L. Smetana, Jašíček, Fagula – Kalich (61. Horáček), Wolker, K. Skalník, Šustáček – Buchta, P. Smetana (90. O. Poul).
Ostatní výsledky 9. kola: Konice - Napajedla 2:2, Uh. Brod - Blansko 2:0, Sparta Brno - Hodonín 1:2, Rosice – Vyškov.
Příští kolo: V. MEZIŘÍČÍ – Hodonín, TŘEBÍČ – Sparta Brno, Otrokovice – Tasovice, Blansko – VRCHOVINA, ŽĎÁR N. S. – Uh. Brod, Napajedla – PELHŘIMOV, Vyškov – Konice, Bystrc – Rosice.