Úvodní dějství derby přineslo vyrovnanou hru i skóre. Na vedoucí trefu Slováčka brzy odpověděl žďárský Russ. Hostující trenér Pavel Kubiš však viděl dva sporné momenty. „Po půlhodině hry Suchý brutálně fauloval našeho Juna, přitom už měl žlutou kartu. Rozhodčí místo toho, aby jej vyloučil, ještě jeho zákrok omlouval. Pět minut před pauzou byl pak ve vápně evidentně sražen unikající Jun, píšťalka opět mlčela," dštil síru Kubiš.

Domácí lodivod viděl oba okamžiky trochu jinak. „Faul od Suchého tam byl, ale jestli byl na žlutou, to je věc sudího. A penaltový zákrok jsem tedy opravdu žádný neviděl," kontroval Jiří Skála.

Další vlnu emocí vyvolala situace krátce po začátku druhé půle. Po druhé žluté se ze hřiště pakoval hostující středopolař Oťoupalík. „Faul to byl, ale obyčejný, jakých je za zápas snad padesát. To už nebylo neumění sudího Šetka, to byl čirý úmysl, který se nám v jeho případě nestal poprvé. Po ztrátě Oťoupalíka byl Herálec jasně lepší a vyhrál naprosto zaslouženě. Od vyšší prohry nás zachránil jen výtečný gólman Hajný," přiznal Kubiš.

Ani v hodnocení vyloučení se oba trenéři zcela neshodli. „Neříkám, že to byl jasný „žlutý" faul, ale tu kartu si podle mě rozhodčí v klidu obhájí. Vyloučení nám samozřejmě pomohlo, protože poté už jsme byli jasně lepší a dvakrát jsme se gólově prosadili. Nemít Žďár v brance skvělého Hajného, odjel by odsud s debaklem," dodal trenér Jiří Skála.