Herně vyrovnanou podívanou, nabídl sobotní duel dvou tradičních soků. Oč byla domácí Vrchovina jistější v kombinaci, o to byli hosté důraznější a bojovnější.

„Snažili jsme se na to připravit, ale soupeř nás opět předčil svým důrazem. Byl zkušenější, šance jsme si vytvářeli jen velmi těžko, a když už jsme nějaké měli, trestuhodně jsme je nedali," postýskl si domácí asistent Vít Fagula.

A měl pravdu. Během úvodní pětačtyřicetiminutovky si on a jeho spoluhráči vypracovali tři stoprocentní příležitosti, ani v jednom případě se jim však nepodařilo trefit alespoň branku soupeře. Naproti tomu Nová Ves byla produktivnější. Jan Starý se nejprve zastřeloval, aby pár minut před pauzou vstřelil důležitý první gól. „Zcela určitě rozhodlo to, že jsme na rozdíl od Vrchoviny dokázali skórovat. V předchozích zápasech jsme s tím měli trochu problémy. Ty situace řešíme většinou příliš zbrkle, právě Honza Starý dokáže zachovat v koncovce klid," chválil hrdinu derby asistent trenéra Nové Vsi Josef Starý.

Jeho o generaci mladší jmenovec má po třech kolech na kontě stejný počet branek. Přitom do útoku spíše ofenzivně laděného záložníka postrčil až karetní trest Marka Ondřejky, který může naskočit do hry teprve v 6. kole. „Je pravdou, že pokud by byl Ondřejka k dispozici, Starého bychom do útoku asi neposlali. Ale ukázalo se to jako dobrý tah a myslím si, že by oba vedle sebe mohli nastupovat, až Ondřejkovi trest vyprší," naznačuje možnou variantu pro základní sestavu Starý.

Juniorka Vrchoviny tak zatím na první body z domácího prostředí čeká. V prvním kole podlehla 2:3 béčku Třebíče, nyní podlehla i Nové Vsi.

„Prohrát dvakrát za sebou doma? To už jsme hodně dlouho nezažili. Jsme naštvaní, body zase budeme muset honit venku," kabonil se Fagula, který se ještě vyjádřil i k produktivitě Nové Vsi: „V první půli využila jednu ze dvou šancí. Po přestávce hrozila z brejků, kterých postupem času s naší snahou o vyrovnání přibývalo. Nemůžu ale říct, že by si z nich vytvořila stoprocentní vyloženou šanci. Nebezpečné spíše byly jejich standardky, po nichž zakončoval hlavou Havlík. Hosté vyřešili až poslední brejk, kdy šli čtyři na jednoho," dodal Vít Fagula.