Derby rezerv změnu na čele nepřineslo. Třebíč si 1. místo pojistila

Žďársko – Souboj dvou aktuálně nejlepších celků v I. A třídě vyznělo pro domácí Třebíč B. Žďárské béčko kleslo po 9. kole na 4. příčku za Novou Ves.

5.10.2015

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Antonín Hříbal

VRCHOVINA B – RANTÍŘOV 2:0

Vrchovina začala ve vyrovnané partii postupem času utahovat šrouby. První půle přinesla velké množství promarněných příležitostí domácích. V 9. minutě zazdil vyloženou šanci po přihrávce Josífka zbytečnou nahrávkou Buřval. Poté překopl z malého vápna bránu Žák a v síti neskončil ani nájezd dvojice Michal Šmída, Buřval. V sezoně produktivní Rantířov pouštěla obrana Vrchoviny pouze do náznaků šancí.

Střeleckou smůlu protrhl po změně stran Buřval, který si vyměnil míč s Michalem Šmídou a bombou ze 16 metrů k tyči nedal Fousovi žádnou šanci, 1:0. Domácí stále dobývali branku hostí a za necelou čtvrthodinku přidal Buřval svoji druhou branku v zápase, kterou vypracoval mladičký Žák, když zatáhl míč až k brankové čáře a přesným prudkým centrem našel dobře postaveného střelce zápasu. Hosté hrozili pouze z rychlých brejků, ale buď měla Vrchovina štěstí, nebo se k zakončení Rantířovští vůbec nedostali.

Góly: 48. a 61. Buřval. Rozhodčí: Voneš. ŽK: 1:1. Diváci: 80. Poločas: 0:0. Vrchovina B: P. Šmída – Veselý, Drdla, Fagula, Bača – Josífek (55. R. Blažíček), Žák, Petr Sodomka, Krejčí (57. Mrkos) – Buřval (78. O. Follprecht), M. Šmída.

NOVÁ VES – ŽELETAVA 4:0

Domácí udeřili hned z první šance. Ve 3. minutě prostřelil brankáře Jan Starý po zpětné přihrávce Josefa Šandery. O druhou trefu se po pěkné narážečce s Janem Starým postaral Michal Novotný. Želetava zahrozila ve 23. minutě, kdy se po povedené střele Vladeky vytáhl Fuksa. Nová Ves však do půle zvýšila. Z trestného kopu se zkušeně prosadil z hranice šestnáctky Havlík.

Po přestávce trefil hostující Martin Vrbka v nadějné příležitosti druhého brankáře Pavla Novotného, který vystřídal zraněného Fuksu. V 65. minutě Michal Novotný druhý gól nepřidal, což si vynahradil v závěru, kdy hlavou zvýšil po centru Havlíka. „Konečně jsme se prosadili i gólově. S výkonem jsem spokojený,“ těšilo asistenta trenéra Nové Vsi Josefa Starého.

Góly: 3. Jan Starý, 14. a 88. M. Novotný, 37. Havlík. Rozhodčí: Masopust. ŽK: 3:4. Diváci: 150. Poločas: 3:0. Nová Ves: Fuksa (46. P. Novotný) – T. Novotný I, Havlík, Krejčí, P. Bureš – M. Novotný, Josef Šandera, P. Šandera, Jan Šandera (76. Jan Nečas) – Ondřejka (33. Košík), Jan Starý.

TŘEBÍČ B – ŽĎÁR B 2:0

Zápas lídra se druhým týmem tabulky nabídl v prvním poločase spíš boj než pohledný fotbal. „Přijel k nám silný soupeř a v první půlce nikdo nechtěl udělat chybu. Hráli jsme, co jsme nechtěli a mlátili to se soupeřem,“ komentoval domácí trenér Pavel Němec. Vedoucí Třebíč měla dvě vyložené šance ještě do přestávky. Nejdříve se střed žďárské obrany otevřel Novotnému, ale dobře vybíhajícího brankáře Svobodu se mu prostřelit nepodařilo. Další možnost nevyužil Lorenc.

HFK měl po změně stran více ze hry a převahu zúročil v 57. minutě hrdina zápasu Novotný, který poslal svůj tým do vedení. Tentýž útočník totiž zvýšil po hodině hry. Skóre se již ve zbytku zápasu neměnilo. „Po půli jsme byli lepší a soupeře s výjimkou jednoho rohu do ničeho nepouštěli. Další šance jsme už nedali. Hráli jsme konstruktivně a dobře kombinovali,“ hodnotil Němec.

Góly: 57. a 63. Novotný. Rozhodčí: Šetek. ŽK: 3:1. Diváci: 65. Poločas: 0:0. Žďár B: Svoboda – Havlík, Štursa, Machatka, Peňáz – Frieb, Jun, Russ, Bulíček – M. Filippi (66. Mittermayer), L. Filippi.