„Jsme farma Vrchoviny, která nám už letos několikrát pomohla (např. v sobotu hrál za Poličku Wolker a Jakub Skryja, pozn. autora). Trenér Kysilko, jenž toho pro nás v Poličce udělal dost, mě požádal, zda bych mu teď nepomohl. Jsem tu jen na výpomoc," vysvětlil Stejskal svůj start v novém dresu.

Před 640 diváky byl k nepřehlédnutí. Proti urostlému, mohutnému chasníkovi neměli Žďárští v osobních soubojích šanci. Závratnou rychlostí sice neoplýval, ale většinou byl na správném místě, což při solidním rozehrávání brejků a dvou gólových akcích několikrát potvrdil. „Každý hráč má jiné přednosti a je pravda, že od běhání jsou na hřišti většinou jiní," rozesmál se s osmi brankami čtvrtý nejlepší střelec krajského přeboru Pardubického kraje, který působil tři roky v divizním i třetiligovém Letohradě. Starty má i za rezervu Hradce Králové.

„Je to sladký návrat do dovize. První branku jsem měl snadnou. Míra Kovář to výborně zatáhl po lajně, moje práce je najít si místo ve vápně, dostal jsem přesný balon, stačilo se soustředit, abych bránu nepřestřelil," vzpomínal na úvodní gól ze 6. minuty, která derby výrazně ovlivnila. U druhého z 88. minuty se situace prakticky opakovala. „Bylo to podobné, naznačil jsem stoperovi, že půjdu na penaltu a na poslední chvíli jsem cuknul. Kluci mi pomohli, jen teď honem nevím, kdo mi to dával, jméno vámneřeknu. Jsem tu teprve druhý den, všechny kluky ještě neznám, ale vím, že střídal," pobavil skromný kanonýr neznalostí mladého spoluhráče Martina Žáka.

Nabízí se tak otázka, zda se devětadvacetiletý Stejskal neusadí v kádru Vrchoviny na delší dobu. „Polička má parádně rozehraný krajský přebor, Mirek je pro ni velmi přínosný hráč. Domluvený spolu máme ještě příští domácí zápas proti Šumperku, v němž ještě nebudeme mít k dispozici Pavla Smetanu. Co bude dál, se teprve uvidí," konstatoval trenér Roman Kysilko. „Na podobné úvahy je ještě brzo. V Poličce se nám daří, kluci tam na mě částečně spoléhají, kdybych je teď měl opustit, svým způsobem by mi to bylo líto," přiznal Mirek Stejskal.

Jisté je jedno, na jeho první start v dresu Vrchoviny se jen tak nezapomene a ze všech nejvíc by vám o tom mohla vyprávět Smejkalova peněženka. „Tenhle rozhovor mi u pokladníka moc nepřidá, ale už to asi vlastně ani nepokazil," vydechl a zamířil do rozjařené kabiny.