FC Žďas Žďár nad Sázavou versus SFK Vrchovina. Před sledovaným výkopem, který v neděli začíná v 16.30, jsme ve dvojrozhovoru vyzpovídali kormidelníky z obou táboru. A jak už to bývá zvykem, oba myslí jen na vítězství.

Žďárský Petr Nedvěd tipuje výhru 3:1. Oproti tomu novoměstský Richard Zeman doufá v tříbodový zisk za výsledek 2:0. V neděli hrajete derby. Už se těšíte?
Nedvěd: Určitě, není to obyčejný zápas. Snad nám vyjde počasí, přijde hodně lidí a všichni budou mít z fotbalu v dobré atmosféře zážitek.
Zeman: Jo, těšíme se. Na podzim jsme prohráli 3:0, tak ten výbuch musíme napravit. Rádi bychom se prezentovali dobrým fotbalem.

Kde má váš soupeř podle vás největší přednost, na kterou si budete muset dát pozor?
Nedvěd: Je to jejich obrovský důraz, oni hrají velmi tvrdě a právě díky tomu několik zápasů zvládli. Jejich nasazení je enormní.
Zeman: Mají velkou sílu v útoku. Chmelík je na divizi výborný útočník. Myslím, že by měl nastoupit i Malínek a právě tahle dvojice nás na podzim porazila. Jinak o celém Žďáře se dá říct, že je to rychlé a zkušené družstvo, které umí potrestat sebemenší chybu, což my třeba ještě nezvládáme.

S čím na vás soupeř vyrukuje?
Nedvěd: Myslím si, že budou hrát zezadu a budou se snažit cokoliv využít k rychlému brejku. Totální ofenzivu od nich nečekám.
Zeman: Já si myslím, že Žďár žádného ‚zanďoura‘ nehraje, takže budou mít jako jasný cíl vítězství, takže se budou tlačit do ofenzivy a my na to musíme být připravení.

Budete hráče něčím speciálně motivovat?
Nedvěd: Tak kluci se už o tom v šatně baví a není to jen o Vrchovině, protože by mělo přijít víc lidí než je obvyklé. Všichni se budou chtít předvést a to je dostatečná motivace. Já je nějak speciálně hecovat nebudu.
Zeman: Nic neplánuji. Ten zápas je pro kluky samotné dost motivační sám o sobě. Po šesti duelech jsme konečně vyhráli a snad nás ta vysoká výhra nad Blanskem povzbudí i do dalších bojů.

Na podzim dorazilo do Nového Města na Moravě rekordních 850 diváků. Může tohle číslo padnout také ve Žďáře?
Nedvěd: Hodně to záleží na počasí. Pokud bude pěkně, tak si myslím, že bychom se mohli přiblížit sedmi stovkám. Osobně bych rád od hlasatele slyšel aspoň 600 diváků.
Zeman: Nevím. Počasí hlásí pěkné, takže by se to mohlo té návštěvě přiblížit. V přesné předpovědi bych byl ale opatrný, protože na podzim to bylo první derby. Lidi byli nažhavení a musím k tomu přidat i fakt, že jsme postupovali v poháru, což se na návštěvě odrazilo.

A teď něco na odlehčení. Kdo dá první gól a jak to celé dopadne?
Nedvěd: (smích) Ve 27. minutě zavěsí Chmelík z vápna do šibenice a vyhrajeme 3:1.
Zeman: (po dlouhém váhání) Michal dá gól ve 20. minutě a zvítězíme 2:0.