První konfrontace letošních sil skončila podzimním vítězstvím Měřína, který si z křižanovského trávníku odvezl tři body za vítězství 2:1.

„Tehdy to byl boj a podobnou řež očekávám i nyní,“ míní měřínský trenér Karel Pospíchal.

Jeho protějšek z křižanovského lavičky, trenér Jan Fňukal, přikyvuje. „Utkání s Měřínem mají vysokou kvalitu. Většinou jde o velkou bitvu.“ Křižanov je dobře naladěn. Předešlá dvě utkání, jež odehrál na své půdě, dokázal vyhrát a vklínil se tak mezi týmy ve vyrovnaném středu tabulky – je osmý.

„Alespoň bod bychom chtěli v Měříně získat. Situaci nám zhoršují aktuální zranění. Na marodce máme tři hráče,“ přibližuje stav před nedělním duelem Fňukal.

To měřínský dres by měli obléct všichni. „Akorát Doležal si ještě odpykává trest za karty, ale jinak budeme kromě dlouhodobě zraněných kompletní,“ naznačuje Pospíchal.

Jeho mužstvo se znovu vyšvihlo na špici tabulky. Společně s Rapoticemi a Budišovem vytvořilo vedoucí triumvirát, který má shodně 32 bodů. „Jenomže pořád nehrajeme tak dobře jako na podzim. Tu pohodu nemůžeme stále objevit,“ přiznává měřínský lodivod.

„Věřím, že nám pomůže návrat Koldy do sestavy. Před týdnem konečně hrál a bylo to hned znát. I díky němu jsme porazili rezervu Vrchoviny 2:0.“

V Křižanově se na zítřejší derby těší. „Hráči se mezi sebou dobře znají. Budou vyhecovaní, ale mělo by to být férové. Dosud to tak vždycky bylo,“ přemítá Fňukal.