Zatím jedinou posilu získalo vedení FC Žďasu pro jarní záchranářské boje. Ale ta stojí za to. Na půlroční hostování míří na Bouchalky zkušený matador Michal Veselý, otřískaný ligovými bitvami v barvách Jihlavy. „Michal, jehož hostování je již pouze administrativní záležitostí, by měl vyplnit pravý kraj obrany či zálohy. Jednání s hráčem i Jihlavou bylo nesmírně korektní a vstřícné," ocenil prezident klubu Petr Nedvěd.

Vyloučen není ani příchod dalších hráčů, především z kádru jihlavské juniorky, které už v úterý odstartovala sezona. Konkrétní jména však Nedvěd prozradit nechtěl. „Vše je v jednání, proto je předčasné kohokoliv zmiňovat. Mohu však říci, že potřebujeme posílit ve středu a na levém kraji zálohy," dodal.

Dluhy jsou minulostí

Také neutěšená finanční situace klubu, o níž se na konci loňského roku hodně hovořilo, se stabilizovala. K 1. únoru tak klub vyrovnal veškeré závazky vůči hráčům z minulého roku. „Navíc jsme se dohodli na podmínkách pro jaro. Podařilo se nám totiž získat několik menších sponzorů a provedli jsme některá úsporná opatření uvnitř klubu," pochvaluje si Petr Nedvěd a na konto nově zveřejněného úmyslu města finančně podpořit sport dospělých říká: „Zatím neznáme podrobnosti, ale určitě o podporu požádáme. Alespoň částečně by nám snad vynahradila ztráty z loterijního zákona."

Vrchovina touží po krajním záložníkovi

Obranné řady vyztužila také divizní SFK Vrchovina. Jako náhrada za stopera Lukáše Smetanu, který bude ze studijních důvodů absentovat celé jaro, přichází z MFK Chrudim Tomáš Dvořáček. „Vyhlédnul jsem si ho v béčku Chrudimi, hrajícího krajský přebor. Tomáš je ve svých třiadvaceti již dostatečně zkušený a sám měl chuť zkusit vyšší soutěž," sdělil kouč Vrchoviny Richard Zeman.

Neúspěšně však dopadly námluvy s dvojicí Míča Klimeš, která v Novém Městě absolvovala první polovinu přípravy. Ždírecký Pavel Klimeš trenéry nepřesvědčil, jiná situace nastala u záložníka Jaroměřic.

„O Jirku Míču jsem hodně stál. Také on měl zpočátku zájem, ale kvůli velkému dojíždění se sám rozhodl skončit. Je to škoda, protože jsem počítal s tím, že minimálně jeden z nich nás najisto posílí. Není však vyloučeno, že se nám ještě před úvodem jara podaří krajního záložníka přivést," neklesá na mysli Zeman.