MORAVEC – VRCHOVINA B 1:1

Ve vyrovnaném zápase byla v úvodu lepší Vrchovina, která nastřelila dvě tyčky Vašíčkem a Pavlem Sodomkou. Poté se karta obrátila a do šancí se dostal i Moravec, ale na branky se čekalo až do druhé půle, kdy hostující Němeček uklidil míč do sítě, když zužitkoval centr Rause.

Domácí se začali rázem tlačit do šestnáctky, vyrovnání zařídil po faulu Bači na Slavíčka z penalty Juračka. Vrchovina mohla jít znovu do vedení, ale Vašíček trefil ve velké šanci jen brankáře. Domácí mohli dokonat obrat v 89. minutě, kdy Kachlík orazítkoval břevno. „Šlo o spravedlivou remízu," řekl bývalý trenér Moravce Luboš Tulis, který zůstane u týmu jen do doby, než vedení klubu najde jeho náhradu. „Po těch letech už to potřebuje změnu a já oddech," vysvětlil Tulis. 

„Remíza byla asi spravedlivá. Hráli jsme v hodně kombinované sestavě, spousta kluků se mi omluvila. Život nám komplikuje malý fotbal, ve druhé půli už spoustě hráčů docházely síly," shrnul kouč Vrchoviny B Karel Havlík.

Góly: Juračka (PK) – Němeček. Poločas: 0:0. Moravec: Pokorný – T. Toufar, Smolík, F. Kudiovský, M. Hanák – Broža, Slavíček, Juračka, Urbánek – M. Černý, Kachlík. Vrchovina B: P. Šmída – Bača, Veselý, Mrkos, Němeček – Vašíček, Polnický, Pavel Sodomka, Krejčí – Josífek, Raus. Střídal: Kršek.

NEDVĚDICE – BYSTŘICE B 3:4
Nováček I. B třídy se nedočkal výhry ani na třetí pokus. V domácím derby s rezervou Bystřice, kterou vystřídal v nejnižší krajské soutěži, ale uhrál dosud nejlepší výsledek.

Nedvědici nevyšel začátek zápasu a v poločase prohrávala 0:2. Po přestávce se ale obraz hry změnil a domácí začali konečně střílet góly. Za velkého dusna našli dostatek sil, snížení zařídil Vašíček a o parádní vyrovnání se postaral dorostenec Houdek, jehož volej po centru Havlíčka zaplul do sítě. Nečekaný obrat dokonal Havlíček, ale vedení Nedvědice neudržela a nakonec odešla poražena.

„Nastoupili jsme v kombinované sestavě s pěti dorostenci, nehrál zraněný Šikula, ani Havíř. Spokojený být vzhledem k rozsáhlé marodce nemůžu. Mrzí pochopitelně i to, že jsme po obratu výsledek neudrželi. Do začátku soutěže zbývá čtrnáct dní, doufám, že se dá kádr trochu dohromady, protože hned na začátku hrajeme dvakrát venku," řekl trenér Pavel Fila.
Góly Nedvědice: Vašíček, Houdek, Havlíček. Poločas: 0:2. Nedvědice: Tužinský (46. Dinga) – Vašek, Krejčí, Bracek, Mareš – Vašíček, Štefka, Havlíček, Houdek – Srba, Prudký.

Turnaj v Rovečném:
Kombinovaná sestava áčka a béčka Štěpánova se představila na tradičním turnaji tří okresů v Rovečném. Celkové vítězství si odvezly Bohunice, které ve finále porazily Bystré. Domácí Rovečné skončilo poslední, v zápase o 5. místo prohrálo s Vírem 0:2.

Štěpánov se po výhře a porážce ve skupině utkal o třetí pozici s Olešnicí, se kterou remizoval v normální hrací době 1:1. O pomyslném bronzu tak rozhodovaly pokutové kopy, v nichž se Štěpánovu nedařilo, a skončil čtvrtý. „Penalty nám bohužel nejdou," mrzelo trenéra Ivo Jílka. Ten zkoušel na turnaji Ukrajince Denysiuka. „Je na vysoké škole v Brně, už vyřizujeme zahraniční přestup, na 90 procent bude hrát za nás. Ještě se nám vrátí Buček, zbytek sestavy by měl být naprosto stejný jako na jaře," podotkl Jílek.

Základní skupina:
ŠTĚPÁNOV – BYSTRÉ 1:3
ŠTĚPÁNOV – VÍR 3:1

O 3. místo:
ŠTĚPÁNOV – OLEŠNICE 1:1, 2:3 na pen.

Góly Štěpánova: Ludvík 2, Šikula, Novák, Karásek. Štěpánov: Dudák – Fiala, Novák, J. Kintr, Denysiuk – Samek, J. Šibor, O. Hrubeš, Sedláček – Šikula, Ludvík. Střídali: Kolář, Samavalik, Karásek.

V. MEZIŘÍČÍ B – V. BÍTEŠ B 3:4
Na hrbolatém hřišti ve Zbraslavi se hrál slušný kombinační fotbal. Trenér Velké Bíteše Libor Švanda postavil tři dorostence a už v 5. minutě musel poprvé střídat kvůli zranění Suchého. „Natáhl si lýtkový sval, snad to nebude nic vážného, jinak by to nás byla výrazná ztráta," zamyslel se Švanda.
Bíteš poslal v první půli do vedení Čech, v té druhé začaly padat branky jako na běžícím páse, přesto Velká Bíteš cenné vítězství nad týmem z krajského přeboru udržela. „Nikterak bych to nepřeceňoval, jde jen o přípravu," doplnil Švanda.

Góly: Chalupa, Liška 2 – Čech, Pohl, T. Pelán, Loup. Poločas: 0:1. V. Meziříčí B: Sysel – Maloušek, Polák, Vlk, Chalupa – Beran, Pilný, Ráček, Mužátko – Liška, Prchal. Střídali: Hobza, Smejkal. V. Bíteš B: Bartošek – Hřebíček, Suchý, T. Pelán, Vondrák – Antoš, Malý, Trnka, Loup – Pohl, Čech. Střídali: Fila, Paprskář.

MĚŘÍN – HAMRY 2:3
Měřínský trenér Karel Kružík postavil všech pět dorostenců z dorazového ročníku a zkoušel hrát na dva útočníky. „Moc se nám to nedařilo, ale příprava splnila svůj účel, byl jsem s tímto testem celkem spokojený," podotkl hrající kouč po těsné porážce s účastníkem okresního přeboru.

Góly Měřína: Šoukal 2. Poločas: 1:2. Měřín: Sysel – Jonáš, Kolda, Doležal, Láznička – Crkal, Bublán, Kružík, Kožený – Šoukal, Jůda. Střídali: Hrůza, Bačák, Řezníček.

RAD. SVRATKA – ROZSOCHY 3:1
Na první přípravné utkání si Radešínská Svratka pozvala účastníka okresního přeboru z Rozsoch, kterého po dvou vlastencích a brance Plhala porazila 3:1.

Domácí vyhráli zaslouženě, ale Rozsochy rozhodně nepůsobily špatným dojmem a ve druhé půli sehrály naprosto rovnocennou partii.

Góly Radešínské Svratky: Plhal, vlastní 2. Poločas: 1:0. Radešínská Svratka: Petr – M. Šacl, Chrást, Drdla, Hudeček – Janů, Jinek, Starý, Mužátko – Pekárek, Plhal. Střídali: Veselý, Dostál, Dvořák, Kříž.