Jirko, naposledy jste dvěma góly pomohl k výhře 6:2 nad posledním Jakubovem. Podle výsledku to byl asi jednoznačný zápas?

Drobně vás opravím. Gól jsem dával pouze jeden, ten druhý, který mi omylem připsali, vstřelil Bublan. Pokud jde o zápas, tak máte pravdu. Bylo vidět, že Jakubov je hodně v křeči. Dali jsme šest gólů a to jsme ještě dost šancí zahodili.

V neděli šlo o váš letošní čtrnáctý gól. Díky tomu vedete střeleckou tabulku soutěže, to je hodně povzbudivé?

Jsem spokojený a současně i překvapený, protože tolik branek na kontě jsem upřímně vůbec nečekal. Těší mě, že mi to tam padá, ale také to, že se daří i celému týmu.

Jde o váš dosavadní rekord, nebo jste byl v mládežnických kategoriích ještě úspěšnější?

V dorostu jsem dal myslím v jedné půlsezoně šestnáct gólů. Ale jinak jsem nikdy k vyhlášeným nebo obávaným střelcům nepatřil.

Prozraďte, kde hledat příčiny takového střeleckého obrození?

To kdybych věděl (smích). Herní rozestavení jsme nijak nezměnili, stále hraji volného hráče pod útočnou dvojicí. Spíše mám teď štěstí, proměňuji šance, do kterých se dostávám.

Který z těch čtrnácti gólů byl nejdůležitější?

Byly to určitě branky ve Studenci a minulý týden ve Velké Bíteši. Znamenaly totiž naše výhry a důležité body do tabulky.

Stanovil jste si nějakou střeleckou metu, na níž byste letos rád dosáhnul, třeba magickou třicítku?

Raději ani ne (usmívá se). Před loňskou sezonou jsem se s kamarádem z hecu vsadil, že vstřelím dvacet gólů a dal jsem jich jen deset. Proto vím, jak je to ošidné. Hlavně, aby se dařilo celému týmu.

Tomu to ale celkem šlape.

Zatím ano, tak snad nám to i ve zbývajících třech zápasech vydrží. Z nich bychom chtěli vytěžit co nejvíce bodů.

Z pátého místa ztrácíte na postup pouhé dva body. Nepřijde toto téma na přetřes v kabině?

Ani ne. Občas sice někdo na tohle téma nějakou poznámku utrousí, ale spíše jen z legrace. Sám za sebe mohu říci, že bych se postupovému boji nebránil, ale nejdříve to musíme potvrzovat na hřišti. Teprve potom můžeme o něčem takovém uvažovat.