„Mám velikánskou radost, i když je třeba si uvědomit, že Bystrc má rovněž katastrofální jaro, ještě horší než my," říká velkomeziříčský kouč.

V poločasové přestávce to ale vypadalo, že o chlup lepší formu má přece jenom tým z Brna. „Opět nám chyběl důraz, pohyb, nasazení a inkasovali jsme. V poločase jsem říkal, že tady končí veškerá sranda. Nakonec se všechno ve druhé půli změnilo, my díky práci Simra dali dva góly a Beranovi se podařilo dát pojistku," pochvaloval si Smejkal.

Právě nasazení Vlastimila Berana vedle Pavla Simra bylo rozhodujícím faktorem úspěchu. „Zkusili jsme hru na dva útočníky, což se vyplatilo. Vlasta odehrál výborný zápas," pochválil Smejkal svého svěřence.

Roztržené obočí

To ovšem platilo i o Simrovi. Exligový kanonýr přitom v prvním poločase málem musel střídat. „Při srážce měl roztržené obočí a já obrovsky děkuji domácímu lékaři, který ho ošetřil, a umožnil tak jeho znovunasazení. Pavel se pak kousl a postaral se o obrat," vyzdvihl Smejkal.

I přes výhru musí nadále počítat ztráty. „Přišli jsme o Boučka, který má natažené postranní vazy, takže nám chybí další hráč ze základu," pokrčil rameny trenér.

Jeho tým teď navíc čeká vcelku náročný los. Po domácím utkání s prvním Vyškovem má na programu v anglickém týdnu hned troje derby. Začne ve Staré Říši, pokračuje v Pelhřimově a končí doma s Bystřicí. „Teď už se soustředíme na Vyškov, na který nám dala recept Vrchovina. I když mi její styl nesedí, ukázala, že i lídr se dá porazit. My máme Vyškovu co vracet a jsem přesvědčený, že pokud k tomu zápasu přistoupíme zodpovědně, tak nejsme bez šance," podotýká Smejkal, podle kterého by právě výhra nad Bystrcí mohla jeho tým nakopnout.