Ještě hůře dopadlo Velké Meziříčí, které doma vyfasovalo potupného „bůra“. Třebíč a Pelhřimov vezou zvenku aspoň bod. Stoprocentní radost zůstala jen ve Žďáru, který skolil lídra.

Jako v Jiříkově vidění si připadali fanoušci Velkého Meziříčí. Na Tržišti se jich sešly slušné čtyři stovky, ale nejednoho asi napadla myšlenka, jestli nebylo lepší zůstat doma.

Velkomeziříčské akce začaly povážlivě klesat v 39. minutě, když středopolař Lukáš Berka uviděl zblízka podruhé žlutou kartu (tu první mu sudí Beneš ukázal o šest minut dříve). Ještě více spadly tři minuty před poločasem a prakticky na bod mrazu se dostaly hned po pár sekundách v druhé půli, když se podruhé za Chalupova záda trefil Alexa.

„Domnívám se, že utkání rozhodlo vyloučení Lukáše Berky a druhá inkasovaná branka těsně po přestávce,“ analyzuje příčiny neúspěchu trenér Milan Volf a pokračuje: „Po ní jsme začali hrát na tři obránce a vytvořili si tlak i šance. Třetí branka znamenala definitivu a pak jsem si již jen přál, aby byl konec. Bohužel jsme tentokrát neměli ani potřebné štěstí a nedařilo se nám vůbec nic.“

Porážka 0:5 mrzí hodně, ale velkomeziříčští fotbalisté ještě všechno na podzim můžou před vlastním publikem napravit. V posledním kole se totiž s podzimní částí divize D rozloučí s Blanskem, které rozhodně nepatří mezi strašáky soutěže.„Na dobře připraveném hřišti jsme utkání vůbec nezvládli. Co jsme si vybudovali během celého podzimu, znehodnotili jsme během tohoto utkání. Musíme ale na zápas zapomenout a zmobilizovat síly na poslední kolo,“ nabádá Volf.

To fotbalisté Žďáru porazili tím nejtěsnějším možným způsobem Hodonín a dotáhli se tak na lídra tabulky na tři body. „Byl to nadprůměrný divizní zápas, který rozhodl po akci Maška Daniel Bratršovský,“ konstatuje trenér Petr Nedvěd.

Podle jeho slov bylo ve šlágru kola na co koukat. „My jsme mohli přidat nějaké góly. Ještě za stavu 0:0 trefil Chmelík tyč a potom dvakrát Mašek nechal vyniknout brankáře soupeře. Musím ale přiznat, že nás dvakrát podržel ve velké šanci Hodonína Pospíchal, naše vítězství je šťastné,“ dodal.