JEMNICKO NÁMĚŠŤ-VÍCENICE 1:1

První poločas příliš fotbalové krásy nepobral. Domácí měli více ze hry, zatímco Náměšť se spoléhala na urputnou defenzivu, rychlé brejky a nakopávané míče na osamoceného Rubáka v útoku. V 17. minutě se u lajny uvolnil Grün, ale jeho střelu reflexivně vyrazil Rousek. Ve 28. minutě Krejča ztratil ve středu hřiště míč, následně Rubák vyslal na zteč Sedláčka a nováček soutěže vedl. Po změně stran byli domácí jasně lepší, ale dlouho převahu nemohli vyjádřit střelecky. Buď jim scházela přesnost při zakončení, a nebo se zaskvěl Rousek. Tomu neprůstřelnost vydržela do 75. minuty, kdy po Šplíchalově centru Kříž vyrovnal. Jemnicko pokračovalo v náporu, ale dvě možnosti Seveldy zůstaly nevyužity.

Góly: 75. Kříž 28. Sedláček. Rozhodčí: Švehla. ŽK: 3:2. Diváci: 140. Poločas: 0:1. Jemnicko: Kopeček J. Kincl (75. Kelbler), Kříž, Mašát, Tobolka Navara, Koutný, Krejča, Grün Šplíchal, Sevelda. Náměšť-Vícenice: Rousek Pernica, Buchta, Fišer, Rous Šimon, Chládek Beneš (81. Franěk), Durajka, Sedláček Rubák (68. Hlavatý). Nejlepší hráči: Kříž, Grün Rubák.

PACOV H. BROD 3:2

Po bezbrankovém poločase začali domácí zostra. Ve 46. minutě unikl Vítámvás, posadil centr na hlavu Pěknice a Pacov získal o pouti vedení. Vzápětí se akce opakovala jako přes kopírák, jen její aktéři byli jiní. Centroval Kabíček, gólovou tečku obstaral stoper Koller. Po hodině hry zvýšil na 3:0 Pěknic, ale hosté se nevzdávali a rovným dílem přispívali k velmi dobré úrovni zápasu. V 62. minutě snížil Petřík a postaral se, že duel byl dramatický po celých devadesát minut. Chvíli před koncem se ze skrumáže prosadil Provazník, ale víc už Havlíčkův Brod nestihl. Domácí vyhráli zaslouženě, ale i poražený tým si zaslouží za předvedený výkon pochvalu.

Góly: 46. a 60. Pěknic, 47. Koller 62. Petřík, 89. Provazník. Rozhodčí: Šula. ŽK: 2:2. Diváci: 300. Poločas: 0:0. Pacov: Basík Fořt, Koler, Zíka, Šlechta Vlach (85. Vlk), Váňa, Kerouš, Kabíček (88. Mařinec) Vítámvás (64. Přibyl), Pěknic. Havlíčkův Brod: Kučírek Nechvátal, Berky, Novotný, Průša Bláha, Hejkal (61. Pazderka), Petřík (78. Krejdl), Provazník Lacina, Kunc. Nejlepší hráči: Pěknic, Zíka Průša.

HUMPOLEC OKŘÍŠKY 2:0

Domácí začali útočně a na vedení dlouho nečekali. V 8. minutě se zbavil obránce Čihák a překonal Fialu. Humpolci gól moc nepomohl, postupně ztrácel převahu a od dvacáté minuty až do konce poločasu byli aktivnější hosté. Ti však až na jednu výjimku nebezpeční nebyli. Ve 31. minutě doběhl zdánlivě ztracený míč Tůma a po jeho zpětné přihrávce pálil těsně nad břevno Rampír. Po přestávce už se hrálo podle humpoleckých not, hosté s blížícím se koncem riskovali v obraně až příliš. V 73. minutě dostal kolmici mezi stopery Čihák, ale po gólu hladový nebyl, takže přihrál ještě lépe postavenému Jeřábkovi. Ten už mířil doslova do prázdné branky. Okříšky se v závěru do vyložené šance nedostaly, naopak vítězství Humpolce mohl minimálně dvakrát pojistit střídající Wiener.

Góly: 8. Čihák, 73. Jeřábek. Rozhodčí: Pojezný. ŽK: 2:3. Diváci: 150. Poločas: 1:0. Humpolec: Kříž Kopic, Pecha, Procházka, Hes Paťha (78. Wiener), Nepovím (88. Kříženecký), Jeřábek, Tomovič (76. Nermut) Pikl, Čihák. Okříšky: Fiala Široký (84. Miroslav Řezáč), Voda, Brabenec, Večeřa Tůma, Rampír, Dočkal, Jůza Kotrba, Martin Řezáč. Nejlepší hráči: Čihák, Kopic Tůma.

ČÁSLAVICE-SÁDEK ST. ŘÍŠE 1:4

Úvodních dvacet minut měli více ze hry domácí, ale se střelami Czucze a Urbana si brankář Neuman poradil. Pak převzali iniciativu hosté a ve 25. minutě se ujali vedení zásluhou Rygla, který se z hranice velkého vápna trefil pod břevno. Vzápětí mohl vyrovnat Šustr, ale jeho střelu z voleje Neuman vyrazil. Říše ve druhém poločase nejprve nevyužila šanci Merhautem, ale hned v 56. minutě střelou pod břevno zvýšil Průcha. O minutu později po rohu snížil Čermák, ale za další dvě minuty tým z Jihlavska znovu vedl o dvě branky. Po rohovém kopu zvýšil hlavou Kadlec. Zasloužené vítězství hostů pečetil v 67. minutě Tichánek.

Góly: 57. Čermák 25. Rygl, 56. Průcha, 59. Kadlec, 67. Tichánek. Rozhodčí: Beneš. ŽK: 2:3. Diváci: 300. Poločas: 0:1. Čáslavice-Sádek: Dítě Bělák (63. Vacek), Vojtíšek, Zikmund, Heres Čermák (71. V. Lampíř), Šimek, Urban, Šimek, Šustr Czucz, Pacanda. St. Říše: Neuman Bartoš, Kadlec, Dvořák, Príborský Rygl, Merhaut, Tichánek (71. M. Pokorný), Průcha (60. R. Pokorný) Vácha, Kubát. Nejlepší hráči: Šimek Rygl, Kadlec.

ŽDÍREC N. D. VELKÁ BÍTEŠ 1:0

Po špatných výsledcích už musel Ždírec doma naplno bodovat a na hře hráčů ždírecké Dekory to bylo znát. Po centru Horáčka hlavičkoval Plíšek nad branku hostí. Potom se vyznamenal Vymetal, který vychytal bítešského hráče. Po půl hodině hry mohl otevřít skóre zápasu Pátek po centru Horáčka. Tři minuty před poločasem poslal domácí do vedení Plíšek po akci Novotného. Po přestávce Ždírec hrál „údržbu" a hosty do vážnější šance nepustil.

Gól: 42. Plíšek. Rozhodčí: Holub. ŽK: 1:1. Diváci: 100. Ždírec: Vymetal Plíšek (87. Pleva), Klupka, Votava (67. Havlíček), Takács Kysilko, Horáček, Novotný, Pátek (80. Beran) Kolouch, Dvořák. Velká Bíteš: Šula Horký, Rozum (83. Vařílek), Kerber, Pohl Nekuda, Pokorný, Ivančík (42. Kratochvíl), Pecha Jirgl, Loup. Nejlepší hráči: Votava, Novotný Pohl.

CHOTĚBOŘ ŽIROVNICE 4:0

Gólu se diváci dočkali hned po přestávce, když se po přihrávce Somerauera dostal ke střele M. Odvářka a bylo to 1:0. O pět minut později kopal Kaplan roh, našel hlavu Čapka, který zvýšil na 2:0. Drtivou dvacetiminutovku uzavřel Kaplan, ten vymetl Šulovi šibenici přímo z rohu. Konečnou podobu výsledku dal Kaplan z pokutového kopu, když Šula ve vápně fauloval Dvořáka. Domácí se po třech porážkách dočkali zaslouženého vítězství.

Góly: 46. M. Odvářka, 50. M. Čapek, 54. a 68. Kaplan (druhý z PK). Rozhodčí: Šťastný. ŽK: 1:2. Diváci: 250. Chotěboř: Vykoukal Čáp, M. Čapek, R. Odvářka, Hromádka Běloušek, WSommerauer, Dvořák (75. Ďoubal), J. Hlaváček (60. Koutný) M. Odvářka (67. Tůma), Kaplan. Žirovnice: Tomíček Kuš, Knotek (76. Průša), Kořínek, Jiří Vodáček (60. Staněk) Jakub Vodáček, Kocourek, Moravec, Jelínek Dýnek, Rozporka. Nejlepší hráči: Kaplan, Hromádka, Čapek.

NOVÁ VES SAPELI POLNÁ 3:2

Domácí věděli, že se hraje o velmi důležité body. Od začátku nastoupili velmi zodpovědně a hosty do ničeho nepouštěli. Ve 26. minutě nádherně prodloužil balon po trestném kopu Petra Šandera Petr Bureš a bylo to 1:0. Hosté svým technickým umem drželi Novou Ves v neustálé pohotovosti a zejména nebezpečný Padrnos činil obraně nemalé problémy. Záhadná situace nastala ve 45. minutě, kdy Brnický napálil z pětadvaceti metrů břevno, rozhodčí nechal pokračovat ve hře a po patnácti vteřinách hry se ozvala píšťalka a rozehrávalo se za stavu 1:1 ze středového kruhu. „Rozhodčí se zřejmě špatně domluvili, asistent se najednou rozběhl k půlce a byl z toho zvláštní gól do šatny," nechápal vedoucí domácího mužstva František Šandera.

Do druhé půle Nová Ves vběhla odhodlaně, ale po pohotová střele Špendlíčka znenadání prohrávala. Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. Domácí přišpendlili Sapeli k vlastní šestnáctce a Nejedlý srovnal krok. Drama utnul Tomáš Novotný, který využil přesilovku po vyloučení Tržila po druhé žluté kartě.

Góly: 26. P. Bureš, 64. Nejedlý, 84. T. Novotný I 45. Brnický, 56. Špendlíček. Rozhodčí: Tesař. ŽK: 3:6. ČK: 0:1 (73. Tržil). Diváci: 150. Poločas: 1:1. Nová Ves: Fuksa Kubík, P. Šandera, Havlík, T. Novotný I Nejedlý (83. Krejčí), R. Novotný, Škacha, Josef Šandera P. Bureš (90. Jakub Šandera), Trojánek. Sapeli Polná: Koubek Rychtecký, Špendlíček, Tržil, Reiterman Szabó (64. Šebesta), Brnický, Vacek, Slezák Barák, Padrnos. Nejlepší hráči: Havlík, R. Novotný Padrnos.