ŽĎÁR N. S. TŘINEC 1:0

Lídr tabulky měl po celý zápas míč častěji na kopačkách. Nebezpečný však byl prakticky stejně jako Žďár jen ze standardních situací.

Dějiny se mohly psát už ve 4. minutě, kdy po rychle vhozeném autu podskočil centr stoper Turek, třinečtí útočníci si vyměnili míč a od gólu do prázdné dělily Čtvrtníčka jen o číslo větší kopačky. I další šance patřila hostům, po centru zprava hlavičkoval Gavlák nad. Žďár se dostal do prvního ohrožení branky až ve 24. minutě a hned z toho byl po rohu gól. Ten však sudí Vostřejž uznat kvůli předcházejícímu útočnému faulu nemohl. Po protiútoku zahrávali roh i Slezané, následná střela šla z jejich kopačky znovu nad.

Po půlhodině se nad hřištěm zatáhlo a trávník začal zkrápět sílící déšť. Po gólu do půle ještě volala nepřesná střela Malíře, který si před vápnem šikovně obhodil Šindelku.

Domácí si vypracovali první šanci ze hry až po deseti minutách druhého poločasu. Bureš utekl po lajně a zpětnou přihrávkou na vápno hledal „dobíhající" záložníky, ti ale zareagovali příliš pozdě, a tak šla střela Heideho z 25 metrů nad.

Přesně po hodině hry se nedomluvil Pospíchal s Ciprušem, po jejich srážce se míč dostal do velké skrumáže, ze které napálil Motyčka břevno. V 77. minutě domácím zapršelo štěstí z první střely mezi tři tyče. Doležalův centr zprava se snášel na Sedláčka, ten ho stihl na malém vápně jen těsně líznout, avšak dobíhající Nedvěd byl na zadní tyči ve správný čas, 1:0.

V závěru mohl pojistit vedení Turek, jeho hlavičku pod břevno k jeho smůle vyškrábl gólman na roh.

„Ušili jsme na soupeře vcelku dobrou taktiku. Chtěli jsme do půlky udržet stav 0:0 a Třinec trochu znervóznět. Po přestávce už to chtělo být trochu aktivnější, nicméně za naši snahu jsme byli odměněni gólem v úterý čerstvého dvacátníka Honzy Nedvěda," těšilo kouče Jozefa Vanka.

Gól: 77. Nedvěd. Rozhodčí: Vostrejž. ŽK: 2:0 (Veselý, Doležal). Diváci: 310. Poločas: 0:0. Žďár n. S.: Pospíchal Veselý, Turek, Šindelka, Cipruš Heide, Doležal, Bureš (67. Zedníček), Vomela, Nedvěd (83. Toufar) Sedláček.

Ostatní výsledky 18. kola: Orlová Sigma Olomouc 3:0, Zlín B Uničov 0:2, Hulín Rosice 3:0, Hlučín Břeclav 2:3, Zábřeh Kroměříž 3:0, Frýdek-Místek Prostějov 2:0.

16. Rosice 26 5 5 16 25:58 20

Příští kolo: ŽĎÁR N. S. Orlová, Hlučín Hulín, Zábřeh Zlín B, Baník Ostrava B Sigma Olomouc B, Frýdek-Místek Uničov, Prostějov Rosice, Slovácko B Třinec, Kroměříž Břeclav.