Soupeřem jim byli starší žáci Bystřice, pro které to tak byla hodně netradiční příprava na následující sezonu.
Středeční duel měl proto trochu jinačí příchuť a pro Jihlavu byl náročnější. „Vrchovina se nesešla, a tak jsme si domluvili zápas proti starším žákům, kteří jsou výkonnostně srovnatelní s holkami,“ upřesňuje trenér Jihlavy Josef Žampa.

BYSTŘICE ST. ŽÁCI - JIHLAVA 4:2

Fotbalistky vůbec nezvládly úvod. Po dvaceti minutách byl stav 4:0 a vypadalo to na debakl. „V tu chvíli jsem si říkal, že to bude tragédie. Oni za ně hráli i dva dorostenci, a to bylo znát, rychlostně jsme nestačili,“ komentuje Žampa.
Pak se ale hra vyrovnala a nebezpečné začaly být i fotbalistky Vysočiny, které do poločasu snížily. Šerá si pohrála ve vápně s dvěma protihráči a nekompromisně skórovala.
Ve druhé půlce se hrálo pouze na jednu branku. Bystřice nakonec vítězství ubránila. Na konečných 2:4 snížila centrem, který nečekaně skončil v síti, D. Procházková. „Měli jsme mraky šancí, ale netrefovali jsme branku. I přesto to bylo herně dobré - roztahovali jsme hru a holky dělaly to, co jsme si řekli,“ dodává Josef Žampa.

Góly: D. Šerá, D. Procházková. Poločas 4:1. FC Vysočina Jihlava: Havrdová (36. S. Vrzalová) – Jančíková, Štrosová, M. Žampová, I. Vrzalová (10. Křížová) – Šerá, Z. Žampová, D. Procházková, K. Pavelcová – B. Pavelcová (25. Krpálková, 36. B. Pavelcová), Dibelková.