Novoveský nováček přitom mohl o svoje výsostné postavení přijít. S rezervou Třebíče prohrával na vlastním stadionu ještě v 54. minutě 3:0, ale dokázal nemožné, srovnal a do čtvrtého vítězství mu mnoho nescházelo.

„Začali jsme hrát, až když jsme dali gól. Věděl jsem, že jakmile inkasují, tak se asi položí, protože jsou velmi mladí a to se potvrdilo. Od té chvíle bylo na hřišti jen naše mužstvo,“ řekl domácí trenér Vítězslav Machatka.

Spravedlivá remíza

Kdo se těšil na fotbalovou krásu lídra z Nové Vsi, musel být v prvním poločase zklamán. „Juniorka Třebíče nás vyučovala, byla ve všech herních činnostech lepší. Zejména rychlostně jsme na ni neměli. Navíc každá jejich střela skončila v naší síti,“ štvalo Machatku, který o poločase svým svěřencům hodně vyčinil. „Hráli jsme velmi špatně, navíc jsme inkasovali hned po přestávce a nevypadalo to s námi dobře,“ přiznal Machatka. Naštěstí se potvrdilo koučovo tušení: „Stále jsem věřil, že vstřelený gól by hosty položil.“

A měl pravdu. V 55. minutě se trefil stoper Tomáš Pohanka a rozpoutal fotbalový kolotoč. „Začali jsme konečně předvádět to, co jsem po hráčích chtěl. Zaslouženě jsme vyrovnali, ale mohli jsme vyhrát 4:3. Nebo taky prohrát 0:4,“ uzavřel hodnocení remízového utkání Machatka.

Jeho pozornost je nyní už plně koncentrována na nadcházející dva venkovní duely. „Už ve středu hrajeme v Jemnicku a v neděli jedeme do Pacova. Je to pro nás nepříjemné, musíme hrát zodpovědně. Ale snad už nemůžeme podat horší výkon než v první půli s Třebíčí,“ doufá Vítězslav Machatka.
Výhra nad kvalitou

Spokojenost s podzimem zatím prožívá i bystřický lodivod Karel Fencl. Po úvodní porážce od Nové Vsi jeho svěřenci zabrali a vybojovali tři výhry s drtivým skórem 14:2. „Po první prohře jsme začali s větší organizací hry v obraně. Z toho vychází i naše ofenziva, protože čím dříve odebereme soupeři míč, tím dříve si můžeme zaútočit,“ zní jednoduchý recept Fencla. S Polnou to měl ale jeho tým těžké: „Zápas měl vysokou úroveň. Odehrál se krásný první poločas, škoda jen, že jsme dovolili Polné snížit, protože vstřelený gól je polil živou vodou. Ve druhém dějství už byl soupeř lepší, měli jsme i štěstí, ale kdyby kluci obětavě nejezdili po zadku, tak bychom nevyhráli.“

Kanonáda se tentokrát nekonala. „Nemohli jsme počítat s tím, že budeme pokračovat v nastoleném trendu co šance, to gól,“ věděl Fencl.

Jeho kádr si zatím může pochvalovat los. „Hráli jsme třikrát doma a už zítra nás tu čeká Žirovnice, jež dosud neprohrála. Takže to bude slušný soupeř,“ těší se na nevyzpytatelného nováčka krajského přeboru trenér Fencl, jenž Žirovnici vůbec nezná. „Musím se přiznat, že nevím, co od nich čekat, ale zkusím ještě pár lidí obvolat a něco o nich vyzjistit. Pro nás bude důležité hrát fotbal, jenž nyní produkujeme,“ říká před duelem Karel Fencl. Zápas ve středu začíná od 16.30.