Hit víkendu Bory – Bystřice B nalákal do hlediště i jinak sváteční fanoušky, a tak se utkání odehrálo před 500 diváky, kteří vytvořili zejména domácímu mužstvu fantastickou atmosféru. Pozadu nezůstal ani kotel z Bystřice, který by byl před zápasem spokojený i s remízou. Postup ale mohl po konečném hvizdu patřit jen jednomu mužstvu a tím se po zásluze stali hráči z bystřické rezervy, kteří si po výsledku 1:3 užili i bujaré oslavy. „Oslavili jsme to, jak se patří. Ale to nejlepší nás čeká teprve teď v sobotu,“ naráží hostující trenér Jan Dufek na blížící se rozlučku se sezonou.

Jak jste viděl zápas?
První poločas byl vyrovnaný. Domácí těžili z nakopávaných míčů na Špačka, který je sklepával na rychlonohého Vávru. To nám činilo potíže a vyplynula z toho i většina domácích šancí. My jsme se snažili hrát kombinačně, i proto jsem věřil, že se prosadíme, protože jsme měli lepší tým.

Úvodní gól vás tedy nezaskočil?
To říct nemůžu. Je totiž pravda, že jsem trochu znervózněl, protože v tu chvíli postupovaly Bory. Ale věřil jsem, že to kluci zvládnou, byli fotbalovější.
V pěti předcházejících zápasech jste neinkasovali. V nadsázce se dá říct, že i tentokrát se prosadili jen vaši střelci. Jak ten vlastní gól vlastně padl?
Ta situace byla hodně nepřehledná. Domácí zahrávali standardku a myslím, že Špaček s Karáskem tam našemu brankáři Dudášovi prolétli těsně před balonem a míč skončil po nešťastné teči v naší síti. To se zkrátka stává.

Co jste říkal svým hráčům v poločase?
Burcovat je nebylo potřeba, protože nehráli vůbec špatně. Takže jsem kluky hlavně uklidňoval. Říkal jsem jim, že ty příležitosti přijdou i ve druhém poločase. Chtěl jsem, aby hráli trpělivě a nebláznili. Změnili jsme jen nějaké taktické pokyny k rozehrávání našich standardních situací.

Po přestávce jste Bory zatlačili. Kdy jste začal věřit, že to dopadne?
Po našem druhém gólu, ten rozhodl. Domácí po něm už trochu rezignovali.

Celý rok jste se pohybovali na špici. Čekal jste, že by se o postupujícím mohlo rozhodnout až v posledním kole?
Už před sezonou jsem říkal, že chceme hrát do třetího místa. Dlouho to bylo všechno vyrovnané, ale během jara postupně některá mužstva odpadala, až jsme zbyli jen my a Bory. Myslím si, že našimi výkony jsme si první místo zasloužili. Lepší mančaft asi v letošní soutěži nebyl.

Jak se těšíte na příští sezonu?
Já hlavně doufám, že budeme hrát v I. B třídě důstojnou roli.

To znamená?
Těžko odhadovat, ale už Štěpánov a žďárské béčko ukázaly, že se v téhle soutěži dá hrát s kýmkoliv, tak se snad budeme pohybovat v klidných vodách.

Budete shánět nějaké posily nebo se spolehnete na výpomoc z áčka?
Náš A-tým má hodně široký kádr a dost nám vypomáhá. Samozřejmě mám v hlavě nějaká jména kluků z okolních vesnic a budu se snažit někoho sehnat, ale pro nás bude důležité zapracovat naše dorostence, kteří k nám přejdou.