„V zápase jsme opět doplatili na standardky. Dostali jsme z nich všechny tři góly a v součtu s minulým utkáním v Uherském Brodě je to dohromady pět branek z těchto situací," štve Mašu.

Jeho svěřenci totiž ve vlastním pokutovém území kupí individuální chyby. „Jednou to je neobsazený hráč, prohraný souboj, pak vyběhne do prázdna brankář, prostě pořád něco," krčí rameny kouč.

Prokletí? Takhle to neberou

Bystřice se dlouhodobě v divizi potýká se špatnou domácí bilancí, což se zatím nedaří změnit ani Mašovi, který v létě nahradil na trenérském postu stálici Karla Fencla. Na první výhru v Lužánkách zatím marně čeká, přitom soupeři na to hratelní byli. Ať už šlo o Tasovice, Kozlovice, Havlíčkův Brod; právě s těmito protivníky však Bystřičtí pouze remizovali. Paradoxně naopak mají skalpy z Nového Města a Polné.

Řeči o domácím prokletí však trenér odmítá. „Takhle to nebereme a ani bych neřekl, že nějaké trauma z toho mají samotní hráči. Spíš než ta bilance mě štve, že ztratíme s Pelhřimovem, tedy soupeřem, kterého máme na dva body, a místo toho, abychom vyhráli a přeskočili ho, tak se dostaneme do téhle situace," mrzí Mašu skutečnost, že zatímco sobotní soupeř poskočil až na třetí příčku, jeho tým je čtvrtý od konce, tedy nebezpečně blízko sestupovým vodám. „Hrou o záchranu bych to ale ještě nenazýval. Kvalitu máme a musíme se také dívat na objektivní příčiny. Vždyť proti Pelhřimovu nám chyběli Šponar, Zbytovský a Prášil, tedy tři hráči základní sestavy. V této návaznosti doplácíme na dlouhodobou bystřickou slabost, tedy úzký kádr. I když třeba v obraně Šponara vcelku obstojně nahradil Michal Svoboda, tak třeba Zbytovského práce ve středu pole, jeho držení a pokrytí míče nám hodně chybělo. Bohužel byl na tento zápas odjetý," vysvětluje kouč absenci jednoho z nejlepších středopolařů v soutěži.

Na hřiště se zatím nevrátí

„Tým strádá také v ofenzivní části. Po jednozápasové výpomoci totiž znovu přerušil činnost ofenzivní špílmachr Jan Holý. „Z rodinných a pracovních důvodů není k dispozici, což je samozřejmě škoda," mrzí Mašu, který ale už bude moci počítat s Tomášem Padrtkou. Kreativní středopolař se totiž vrací ze studijního pobytu v zahraničí.

„Dlouho ale netrénoval, uvidíme, jak na tom bude," podotkl Maša, který jako aktivní hráč okusil i druhou ligu a byl kapitánem futsalového Helasu Brno.

O tom, že by si v necelých osmatřiceti letech převedl registraci a byl kvůli nedostatku svěřenců hrajícím trenérem, prý neuvažuje. „Tak špatně na tom ještě nejsme," usmívá se.

Bystřici nyní čeká těžká série. Vždyť cestuje na hřiště prvního Hodonína, pak má doma Starou Říši, následuje utkání ve Ždírci a poté derby se Žďárem. „Nějaký vyložený bodový cíl nemáme, nicméně je jasné, že musíme urvat co nejvíc, abychom měli nějaký relativní klid," dodal Maša.