Postupující Havlíčkův Brod a sestupující Světlou a Novou Ves v příštím ročníku nahradí trio nováčků, Janovice, Třebíč B a 1. FC Jemnicko.

OKŘÍŠKY - V. BÍTEŠ 4:1

V Okříškách řádil domácí Valenta, který v utkání, ve kterém se příliš nebránilo, deklasoval Velkou Bíteš čtyřmi góly.

Diváci viděli celou řadu šancí na obou stranách, ale veškerou pozornost na sebe strhl domácí kanonýr, ten v úvodu druhé půle vstřelil vítěznou branku a do konce utkání se trefil ještě dvakrát a útočí tak na titul nejlepšího střelce soutěže. O čestný úspěch hostů se postaral těsně před přestávkou Dufek.

Góly: 19., 49., 66. a 69. Valenta - 42. Dufek. Rozhodčí: Ságl. ŽK: 1:1. Diváci: 300. Poločas: 1:1. Okříšky: Fiala - Tekal, Večeřa, Jančok, Zeman - Široký (71. Malý), Dočkal, Valenta, Jůza (87. Šubrt) - Kotrba, Budař (90. Pešek). V. Bíteš: Šula - Klusák, Vrba, Loup, Plechatý, Pelán, Suchý (70. Pohl), Hammer, Buchta, Dufek, Berka. Nejlepší hráči: Valenta, Večeřa, Jančok.

H. BROD - VRCHOVINA 1:3

Místo očekávaného tlaku Slovana šli ve 25. minutě do vedení hosté, když na ideální centr naběhl Šusťáček a hlavou zavěsil 0:1. Fotbalisté z Losů o chvíli později kontrovali stejnou mincí, po centru Nermutha hlavička M. Ganobjaka mířila do černého 1:1.

Těsně před pauzou fauloval ve vápně gólman Adamec a Oros penaltu bez problémů proměnil 1:2. Hned po změně stran však Adamec chytil tutovku Křížovi. Domácí se přece jenom trochu probudili, v poli byli lepší, Novoměstští se totiž stáhli do obranné ulity. Po hodině hry však utekl brodské obraně rychlík Šusťáček a pojistil výhru soupeře.

„Z naší strany již o nic nešlo, využil jsem toho k vyzkoušení některých hráčů, polovina hráčů ze základní sestavy odpočívala. Mladíci Nermuth, M. Ganobjak i Végh výkonem rozhodně nezklamali,“ viděl jako pozitivum domácí lodivod Josef Soural.

Hned po utkání předal sekretář Pavel Pech mužstvu Slovanu trofej za vítězství v krajské pohárové soutěži.

Góly: 27. M. Ganobjak - 22. a 60. Šusťáček, 44. Oros (PK). Rozhodčí: Macek. ŽK: 0:1. Diváci: 150. Poločas: 1:2. Havlíčkův Brod: Adamec - Nermuth, Fukan, Novotný, Pertl (74. Provazník)- Nepovím. M. Ganobjak, Végh (65. O. Ganobjak), Slanař - Nechvátal, Zimprich (82. Janďourek). Vrchovina: Krupík - P. Poul, O. Poul, Hes (46. Mrkos), V. Fagula - Wolker (65. Follprecht), Oros, L. Smetana, Kalich - Kříž (85. Mužátko), Šusťáček. Nejlepší hráči: Nermut - Oros, Šustáček.

N. VES - SVĚTLÁ 3:1

Konfrontace posledních týmů tabulky, z nichž jenom Nová Ves bojovala o možnost záchrany, kvalitou nenadchla. Všechno podstatné se navíc odehrálo v prvním poločase.

Domácí se poprvé prosadili brzy po výkopu. Zanedlouho došlo k události, která prakticky rozhodla zápas. Hostující bek Petrus zahrál v pokutovém území rukou a viděl červenou kartu. Penaltu proměnil T. Starý ve druhý gól.

V oslabení Světlá sice dokázala snížit a v rozpačité hře se utápějící Novou Ves potrápit, jenže těsně před koncem prvního dějství jejich odpor zlomil druhý zapovězený dotyk rukou ve vápně a znovu T. Starým proměněná penalta.

Po změně stran už domácí v pohodě a bez emocí dovedli zápas k tříbodovému zisku, který však na záchranu v soutěži nestačil.

Góly: 5. P. Starý, 12. (PK) a 42. (PK) T. Novotný - 23. Pecha. Rozhodčí: Kurka. ŽK: 1:2. ČK: 12. Petrus. Diváci: 150. Poločas: 3:1. N. Ves: Skryja - Kubík, Havlík, Krejčí, R. Novotný (65. Miluška) - P. Novotný, Ondřejka, T. Novotný, M. Nečas - Bureš, Starý (66. Mar. Nečas). Světlá: Holcman - Petrus, Teplan (50. Pirožek), Valenta, Stojan - Hoke, Kubát, Polák, Blažek - Rezek, Křikava. Nejlepší hráči: T. Novotný, Skryja, J. Starý.

BYSTŘICE - HUMPOLEC 1:0

Souboj o druhou příčku přinesl ze začátku svižný fotbal, jehož tempo ve druhém poločase sláblo - oba týmy se už viděly na večerním rozloučení se sezonou. Přesto byl duel rivalů, kteří se vyhřívají v popředí tabulky, důstojným zakončením letošního ročníku a rozhodně nenudil.

Silnější motivace hnala do útoku zejména domácí mužstvo, které po minulém skalpu Havlíčkova Brodu dychtilo obrat i Humpolec, a alespoň částečně si po nevydařeném boji o divizi naklonit fanoušky pomyslným stříbrem. Bystřice měla během celého zápasu mírnou převahu, hosté byli nebezpeční takřka výhradně ze standardních situací.

Po řadě spálených šancí propukla radost domácích nedlouho před pauzou. Špatka dostal přesný míč za obránce a svůj únik dotáhl do gólového zakončení, když tváří v tvář chladnokrevně propálil padajícího gólmana.

Gól: 39. Špatka. Rozhodčí: Talpa. ŽK: 1:1. Diváci: 300. Poločas: 1:0. Bystřice: Trávníček - Kozáček, Veselý (64. P. Mitáš), Vícha, L. Mitáš - Vrzal, Matuška, Zbytovský, Špatka - Horák (78. Sklenář), Havlíček (80. Svoboda). Humpolec: Beránek - Kameš, Keller, Svoboda - Alenka, Prachař, Guzik, Kopic, Paťha - Pícha, Cvach. Nejlepší hráči: Matuška, Havlíček - Prachař.

M. BUDĚJOVICE - PELHŘIMOV 0:0

Diváci se branky nedočkali, přesto se ale určitě nenudili. Domácím patřili první minuty, ale střely Michala Černého ani Řeřuchy v síti neskončily. Poté se do slibných příležitostí začali dostávat hosté, ale v domácí brance opět úřadoval Klouda, který zneškodnil čtyři pelhřimovské tutovky.

Moravské Budějovice byly nejblíže gólu, když v 51. minutě orazítkoval ze třicetimetrů Krejčí pouze břevno pelhřimovské brány. V samotném závěru si na hostujícím gólmanovi vylámal zuby Šplíchal a po něm i dorážející Řeřucha.

„Jsme rádi, že už je konec, zápas jsme odehráli s jedenácti hráči, zbytek lavičky byli marodi,“ říká trenér Moravských Budějovic Pavel Vranka.

Rozhodčí: Henzel. ŽK: 1:1. Diváci: 100. M. Budějovice: Klouda - O. Busta, K. Busta, Michal, Michal Černý - Malík, Šplíchal, Krejčí, Marek Černý (90. Stark) - M. Veselý, Řeřucha. Pelhřimov: Bartuška - Martínek (46. Chodúr), Krčál, Beneš, L. Máca, Krtek, Moravec, Vaněk, T. Máca, Liška, Adamec (7. Jeřábek). Nejlepší hráči: Klouda, Malík - Vaněk.

POLNÁ - ŽIROVNICE 0:1

Hosté si v pravý čas vybrali notnou dávku štěstí. „Domácí trefili dvě břevna a tři tyčky,“ přiznal trenér Žirovnice Miroslav Kořínek. „Herně to bylo z naší strany jasně lepší než ve Světlé, ale co my dokážeme spálit… Kromě těch tyčí jsme měli ještě dalších pět tutovek,“ kroutil hlavou jeho protějšek Milan Palkovič.

O osudu zápasu se rozhodlo krátce po změně stran, když se jediným střelcem utkání stal žirovnický záložník Jaroslav Poustecký. V závěru mohl ještě pečetit výsledek Weith, ale na gólmana Skočdopoleho nevyzrál.

Góly: J. 54. Poustecký. Rozhodčí: Petr ml. Poločas: 0:0. Polná: nehlášeno. Žirovnice: Císař - P. Houška, P. Mezera, Kořínek, Kněžínek - T. Houška (88. Metlička), Charousek, Vodáček, J. Poustecký (64. Zaňák) - Weith, Staněk (80. Pokorný).

ŽDÍREC - BOROVINA 3:2

Dekora začala aktivně, nejprve sice neproměnil dvě příležitosti Púčala, průnik Smejkala a následný volej Kysilka však znamenal vedení 1:0. Střelecký účet první půle se tak změnil až pár minut před přestávkou, nejprve srovnal agilní Prokeš, domácím pak vrátil vedení proměněným pokutovým kopem Kolouch.

V 75. minutě se postavil k trestnému kopu Carda a nedal hostujícímu brankářovi šanci - 3:1. Ždírec si pak závěr utkání zbytečně zkomplikoval, když v 83. svou druhou trefou snížil Prokeš, ale i díky následnému zákroku Klupky dokázal dotáhnout do vítězného konce.

Góly: 17. Kysilko, 39. Kolouch (PK), 75. Carda - 35. a 83. Prokeš. Rozhodčí: Jiří Beneš (Žďár). ŽK: 1:4. Diváci: 200. Poločas: 2:1. Ždírec: Vašíček - Kysilko, Klupka, Matějka - Veselý, Carda, Smejkal, Sobotka (56. Bříza), Púčala - Kolouch, Zrzavý (86. Křikava). Borovina: Kantor - Štveráček, Kohlstrom, Mikuška, Konečný - Štěpnička, Tomek, Prokeš, Řezáč - Pokorný, Rubák. Nejlepší hráči: Smejkal - Prokeš, Rubák.