Někdejší kapitán a stoper Veselý od postupu do divize v roce 2012 plní roli asistenta trenéra, který v případě potřeby vypomůže, dokonce i v brance. Ta situace nyní nastala.

„Olda už sice nehrává, ale pravidelně s námi trénuje a je mojí prodlouženou rukou. Naskočil už do utkání se Starou Říší, kdy chyběl Šponar, navíc jsem potřeboval vzadu změnu, aby to někdo dirigoval, komunikace nám tam vázla. On má zkušenosti a dokáže celek řídit, což v obou utkáních potvrdil. S jeho výkonem jsem byl naprosto spokojený," chválil svého třiatřicetiletého svěřence a kolegu bystřický kouč Martin Maša.

U o rok mladšího Faguly jde o trochu jiný příběh. Kariéru levonohého univerzála, který působil v mládeži Blšan společně s Petrem Čechem, přibržďovala zranění, kvůli kterým v A-týmu Vrchoviny krátce po postupu do divize skončil a poslední dobou vypomáhal v realizačním týmu rezervy a občas si za ni i zahrál. I proto bylo jeho nasazení ještě větším překvapením než u Veselého.

„Vzhledem k naší situaci už není kde brát. Potřeboval jsem do týmu zkušenost, vždyť náš věkový průměr je sotva 22 let. Sám Víťa tomu moc nevěřil, když jsem mu řekl, že s ním počítám do základní sestavy. Na lavičce jsem měl pouze Čírtka, čtyři marody a Mrkose z béčka. V utkání jsem s ním byl spokojen tak napůl. Směrem dozadu to bylo v pořádku, ale podpora ofenzivy vázla. To bylo ale celkem pochopitelné," řekl trenér trápící se Vrchoviny Ladislav Libuša.

Ani jeden z nich zápas nedohrál. Veselý střídal devět minut po pauze, Fagula vydržel o jedenáct minut déle. „Bylo to ze zdravotních důvodů, dostal křeče do lýtka, náročný program středa, neděle se na něm projevil," vysvětloval Maša.

„Víťa si o střídání říkal už v poločase, chtěl jsem, aby ještě deset minut vydržel," popsal důvody Fagulova stažení Libuša.

A zůstanou matadoři v sestavě i pro příští zápasy?

„Pokud bude Olda v pořádku, určitě jej mám v plánu znovu využít, potvrdil, že má mužstvu pořád co dát," prozradil Maša.

Naopak u Faguly šlo pouze o jednorázovou výpomoc. „Do sestavy se teď vrátí uzdravený Michal a po trestu také Kovář, navíc věřím, že se nám podaří přivést alespoň dvě posily, takže o jeho dalším nasazení už neuvažuji," dodal Libuša.