Velice zajímavou bilanci má celek z města nad středověkým hradem Pernštejnem před 12. kolem moravskoslezské divize D. Po odehraných jedenácti kolech má na svém kontě jedenáct bodů, z čehož rezultuje průběžné 11. místo.

„To není kdovíjaká bilance, proto by bylo záhodno zvítězit. Hodně bude ale záležet na tom, jak na tom budeme zdravotně. Dlouhodobě chybí obránce Vařejka, problémy mají také Chocholáč s Veselým. O tom, kdo bude na utkání se Slavičínem k dispozici, se proto rozhodne až po předzápasovém tréninku. Podle toho také poskládáme základní sestavu," sdělil Maša.

O síle Slavičína nesvědčí pouze průběžné čtvrté místo, ale také to, že má s šesti inkasovanými góly nejlepší obranu soutěže. Navíc se mu venku daří, z pěti utkání hned třikrát zvítězil.

„Slavičín má jeden z nejkvalitnějších týmů soutěže. Snoubí se v něm ideální kombinace zkušenosti a dravého mládí. Výborně si vedl už při působení ve skupině E. Je to důrazný mančaft, který ale chce hrát fotbal," uznale pokyvuje hlavou lodivod Bystřice.

V předchozích zápasech jeho svěřenci dopláceli především na zbytečné individuální chyby. Vyvarovat se jich, to bude hlavní podmínka možného úspěchu.

„Pro nás bude klíčové, abychom tyto chyby neopakovali. Věřím, že to dokážeme a každý hráč, který do utkání zasáhne, do něj dá srdíčko," dodal bystřický trenér Martin Maša.

Sobotní zápas má na bystřických Lužánkách úvodní hvizd v dopoledních 10.30.