„To, že se hraje o čelo, je shoda okolností. My tenhle zápas jako bitvu o první místo nebereme. Pořád platí, že chceme trápit favority z popředí tabulky a teď k tomu máme vynikající příležitost,“ řekl bystřický kouč Zdeněk Hovorka.

Bodový úspěch není nereálný. Jeho tým na pelhřimovský FK doma umí. „Jenomže u nich je to horší. Teď na podzim jsme tam dostali pětku, ale nedařilo se nám tam z různých důvodů i v minulých letech. Na druhou stranu si to vynahrazujeme v domácích zápasech a doufám, že tomu bude i v sobotu,“ přemítá Hovorka.

Bystřice na jaře s výjimkou prvního domácího vystoupení s Jaroměřicemi neztratila ani bod. Na druhou stranu nehrála s nikým těžkým. Po výhře na hřišti třebíčské juniorky porazila doma zachraňující se Novou Ves a vyhrála na hřišti posledního Herálce. Teď ale nastává těžší období. Během dvou týdnu Bystřičtí jedou do Humpolce a doma je čeká Havlíčkův Brod. „Kdybychom z těchhle tří zápasů získali tak sedm bodů, bylo by to super,“ zamýšlí se bystřický obránce Ondřej Vícha.

Trenér Hovorka vidí výhodu na straně svého týmu. „My nic nevyhlašujeme. Pelhřimov mluví o postupu otevřeně. On musí,“ ví Hovorka.

Jeho tým hraje na jaře ve stabilním složení a nic by se nemělo měnit ani dnes. „Kompletní nebudeme. Z různých důvodů netrénují Hladík, Špatka, Buchta, teď začal Dudáš. Ale z obvyklé základní sestavy nevypadl nikdo,“ podotýká Hovorka.

Zápas začíná na bystřických Lužánkách v 16 hodin a bude ho řídit rozhodčí Josef Sojka.