Po nevydařeném jarním vstupu přišla důležitá výhra v derby proti Velké Bíteši. Jenže před týdnem následoval výbuch 0:5 v dalším derby na Vrchovině, který pro změnu vystřídala sobotní domácí výhra 3:0 nad čtvrtou Břeclaví. „Se ziskem tří bodů jsem samozřejmě spokojený, ale chtělo by to, abychom naše výkony dokázali zopakovat,“ uvědomuje si trenér Bystřice Martin Maša.

Jeho svěřencům se podařil vstup do utkání. Už po šesti minutách hry totiž utěšenou střelou z hranice šestnáctky otevřel skóre Radek Sklenář. Ten měl prsty i ve druhé brance, když byl tři minuty před pauzou faulován ve velkém vápně a z nařízené penalty zvýšil Zbytovský na 2:0.

„To už jsme přitom hráli bez stopera Šponara, který se zranil a musel střídat. Hráči si s tím však poradili výborně,“ ocenil své ovečky kormidelník Bystřice.

Po změně stran se Břeclav hnala za korekcí nepříznivého stavu, ale domácí hráči bez větších problémů odolávali útočným rejdům soupeře. V závěru navíc přidal gólovou pojistku Malý, který využil jeden z rychlých brejků Bystřice.

„Musím před hráči smeknout, jak utkání zvládli. Po nevydařeném derby na Vrchovině jsme to odjezdili po zadku, hráli jsme opravdu velice dobře. S naším výkonem jsem byl moc a moc spokojený, získali jsme důležité tři body. Nyní je ovšem potřeba, abychom tuto hru a podobný přístup dokázali zopakovat,“ zdůraznil spokojený trenér Bystřice Martin Maša.

Největší překvapení 23. kola moravskoslezské divize D se zrodilo v Hodoníně. Lídr tabulky přivítal v domácím prostředí o záchranu bojující Vrchovinu. Zpočátku šlo vše podle očekávání a favorita dostal po půlhodině do vedení Hesek. Jenže chvíli před pauzou vyrovnal Michal Skalník, který však v 66. minutě zamířil po druhé žluté kartě předčasně pod sprchy.

„To už byl na hřišti také špílmachr Polách a domácí se nadechovali k velkému tlaku,“ všiml si kouč Vrchoviny Richard Zeman.

Jenže zahřmělo na opačné straně. Kapitán Michal zakroutil přímý kop přes zeď a Vrchovina šla senzačně do vedení. Domácí mohli rychle vyrovnat, ale hostující gólman Petr Šmída předvedl při penaltě Fojtíka perfektní reflex. „Hodně nás tím podržel, to byl nesmírně důležitý moment,“ ocenil mladého gólmana lodivod Sportovního fotbalového klubu.

V závěrečné čtvrthodině hosté přestáli zoufalý tlak Hodonína a v první minutě nastaveného času definitivně rozhodli. Střídající Žák z úhlu přidal třetí branku svého týmu a potvrdil bodový import na Vysočinu.

„Hráči předvedli doslova heroický výkon, splnili do puntíku veškeré taktické pokyny. Samozřejmě jsme měli i potřebné štěstí, ale šli jsme mu naproti naším odhodláním. Získali jsme veledůležité tři body, se kterými se určitě nepočítalo,“ chválil své ovečky Richard Zeman.