„Měli jsme na tři body, ale po tom průběhu musíme brát i nerozhodný výsledek,“ řekl po remíze 2:2 kormidelník klubu z města u středověkého hradu Pernštejna.

ZASE TA KONCOVKA

Domácí celek začal utkání velkým náporem a kdyby po půlhodině hry vedl o tři nebo čtyři branky, nikdo by se nemohl divit. Jenže se projevila stará bolest, která Bystřici trápila především v úvodu jarních odvet, mizerná produktivita. Ve dvou šancích selhal Padrtka, úplně stejně dopadl Sodomka, i on ve dvou případech nevyzrál na vynikajícího Kříže v brance Humpolce.

„Za první půlhodinu zápasu musím hráče pochválit, byl to na jaře náš dosud nejlepší výkon. Je velká škoda, že jsme z toho nástupu něco nevytěžili, po patnácti minutách by bylo po zápase,“ lamentoval bystřický lodivod, jemuž citelně, a průběh nedělního zápasu toho byl důkazem, chyběl pro pracovní povinnosti absentující kanonýr Miloš Prášil.

„Jsou to samozřejmě pouze hypotetické spekulace, ale myslím si, že Miloš Prášil by asi tentokrát opravdu byl rozdílovým hráčem. Podle mého by střelec jeho kalibru některou z těch šancí proměnil, navíc měl v poslední době střeleckou formu. Nejsme však profesionálové, musím respektovat to, že měl bohužel pracovní povinnosti.“

ZAVÁHÁNÍ V DEFENZIVĚ

Do vedení tak šli krátce po uplynutí úvodní třetiny zápasu hosté. Po zbytečné chybě v rozehrávce domácího souboru prokázal Humpolecký Pikl své střelecké kvality. „Hosté šli do vedení snad z jejich jediné akce v prvním poločase. K brance jsme jim však hodně napomohli zbytečnou ztrátou ve středu pole a nezajištěním v obraně,“ kabonil se lodivod Bystřice.

Po změně stran už jeho ovečky zápasu tolik nevládly, čtvrthodinu před koncem ale po závaru vyrovnal Padrtka. „Vyrovnání to bylo naprosto zasloužené, jenomže nám vydrželo pouze pár minut,“ štvalo Veselého.

Aby ne, když také druhá inkasovaná branka šla na vrub jeho hráčů, tentokrát gólmana Mrňouse. Piklův nákop z poloviny hřiště domácí strážce svatyně podcenil a balon zapadl pod víko jeho branky. Domácí ale nepříznivý vývoj nezlomil a po velkém tlaku čtyři minuty před koncem vyrovnal Radek Sklenář na konečných 2:2. Boj o postup do moravskoslezské divize tak zůstává i nadále otevřený.

„Nerozhodný výsledek asi oba týmy berou, ale myslím si, že bychom si ty tři body zasloužili. Na druhou stranu mě těší, že jsme ukázali velkou vnitřní sílu, když hráči dokázali dvakrát odpovědět na nepříznivý vývoj zápasu,“ pochvaloval si morálku svého mančaftu trenér Oldřich Veselý, podle něhož bude závěr letošního ročníku ještě hodně dramatický.

„Do konce soutěže zbývá ještě šest kol, nic tedy není rozhodnutého. O postup se podle mého bude bojovat až do posledního kola, stále ztrácíme jeden bod, navíc Humpolec má výhodu lepších vzájemných zápasů. Hodně napoví už následující kolo, kdy jedeme na půdu nepříjemné Ledče. Humpolec pro změnu přivítá třetí Chotěboř, která se zespodu přiblížila na čtyři, resp. pět bodů. Půjdeme zápas od zápasu a uvidíme, na co nám to bude stačit.“