Opět blíže ke třetí lize je vedoucí Třebíč, ta na svém hřišti rozstřílela pěti góly Bystrc. Horáckému klubu vydatně pomohly i další krajské týmy. Polná překvapivě vyhrála na hřišti třetích Napajedel a Vrchovina gólem z poslední minuty remizovala s druhou Líšní, která tak nyní na Třebíč ztrácí už sedm bodů.

BOHUNICE V. MEZIŘÍČÍ 0:3

Náročný los poslal Velké Meziříčí počtvrté za sebou ven. Ze třech předcházejících případů si výběr trenéra Smejkala přivezl pouze bod, v Bohunicích ale bylo všechno jinak. Kvůli dvěma zraněným gólmanům se do hostující branky postavil dorostenec Jícha a takřka hned po úvodním hvizdu sledoval, jak si to Krejčí namířil středem hřiště až před domácího Grubra, kterého překonal střelou k tyči. Bleskurychlý gól Meziříčské posadil na koně. Dufek následně odmítl zvýšit a Boučka Gruber vychytal. Domácí se poprvé přihlásili o slovo v 17. minutě, závar vyřešil pravý bek Zdeněk Mucha. Po půlhodině olízla Dufkova jedovka z 35 metrů spojnici tyče a břevna. Tlak hostů vygradoval v zasloužený druhý gól. Po kombinaci Krejčího ze Smejkalem přišel pas na Dufka a ten se po brejku nemýlil.

I druhá půle nabídla převážně hru na domácí branku. Vytáhnout se musel i mladíček Jícha, když zlikvidoval hlavičku Píška. Kvůli zranění posléze nedohrál Krejčí. Krátce po vystřídání zahrával Netrda roh, na jehož přetažený centr nejvýše naskočil přesně hlavičkující Šimáček, 0:3. „Zápas jsme vyhráli zcela zaslouženě. Kluci po dlouhé době dodrželi všechny taktické pokyny, hráli po křídlech, dobře se pohybovali v bloku, což přineslo své ovoce," těšilo kouče Libora Smejkala.

Góly: 1. Krejčí, 44. Dufek, 71. Šimáček. Rozhodčí: Beneš. ŽK: 3:1. Diváci: . Poločas: 0:2. V. Meziříčí: Jícha Z. Mucha, Pokorný, Doucha, Bouček Dufek (73. Vítek), Šimáček (78. Beran), Smejkal, Krejčí (67. Vyskočil), Netrda Simr.

TŘEBÍČ BYSTRC 5:0

První poločas konečnému skóre nenasvědčoval. Územní převahu měli na těžkém terénu hosté, ale s výjimkou Zedníčkovy přízemní střely, kterou nadvakrát zpacifikoval Zrzavý, se do výraznější šance nedostali. O jedinou změnu skóre se postaral v osmé minutě po přiťuknutí Linharta technickou střelou Chlup. Třebíčští byli po změně stran lepší. Bystrc hrála tvrdě až zákeřně, což odnesl Havránek, který po úderu loktem musel být s tržnou ranou na rtu převezen do nemocnice. Ještě více obecenstvo udivil sudí Reich, který Zedníčkovi udělil pouze žlutou kartu. Další fotbalový moment v podání HFK přišel v 70. minutě. Podzemský nastartoval Floriána, jehož střílený centr Zádrapka vyrazil jen k Zifčákovi 2:0. O tři minuty později vybídl Zifčák přihrávkou pod sebe ke skórování Podzemského a po jeho parádní střele bylo rozhodnuto. V závěrečných deseti minutách přišly chvíle Floriána. Ten nejprve stál na konci pohledné kombinace Svobody s Linhartem. Talentovaný útočník z Třebíče pak dorazil za záda bystrckého gólmana i tvrdou střelu Zifčáka a upravil tak na konečných 5:0.

Góly: 8. Chlup, 70. Zifčák, 73. Podzemský, 80. a 84. Florián. Rozhodčí: Reich. ŽK: 1:2. Diváci: 110. Poločas: 1:0. Třebíč: Zrzavý Svoboda, Komínek, Havránek (56. M. Chalupa), P. Chalupa (88. Čermák) Linhart, Podzemský (89. Benda), Chlup, Kostelecký Zifčák, Florián.

NAPAJEDLA SLAVOJ POLNÁ 1:2

Přestože celý zápas pršelo, tak se hrálo na nádherném pažitu. Hosté začali neohroženě, ve 13. minutě unikl Přibyl, nahrál před branku, ale Kaplan mířil těsně vedle. Domácí zahrozili po rohu, ovšem Skočdopole byl na místě. Do konce poločasu už žádná vyložená akce k vidění nebyla.

Mnohem zajímavější akce se tak děly po změně stran. Po střele Kaplana dorážel Adamec, ale dělovkou napálil jen gólmana. Domácí Postava postupoval sám na Skočdpoleho, ale ten včasným vykopnutím zabránil jistému gólu. Poprvé udeřilo v 73. minutě, kdy byl faulován Kaplan a parádně zahraným přímým kopem otevřel skóre Přibyl. Slavoj dál podnikal rychlé brejky, jenže Kaplan placírkou minul. Napajedla se snažila hrozit ze standardek, ale hostům pracovala defenziva dobře. Polná zvýšila v 84. minutě po totožné situaci. Tentokrát se k „přímáku" postavil Robert Caha, a taktéž zamířil přesně. Domácím se povedlo závěr ještě zdramatizovat, když se po rohu do odraženého míče opřel Huťka, ale Polná si hektické poslední minuty a vedení dokázala pohlídat.

Góly: 87. Huťka 73. Přibyl, 84. R. Caha. Rozhodčí: Dubravský. ŽK: 1:3. Diváci: 100. Poločas 1:0. Slavoj Polná: Skočdopole Bambula, Černý, Urbánek, R. Caha Přibyl, Lovětínský, Pražák, Oberreiter (85. Hron) Kaplan, Adamec (90. J. Caha).

PELHŘIMOV BYSTŘICE 2:4

Pelhřimovští nastoupili v notně okleštěné sestavě, v zadních řadách chyběli Klofáč a Naniáš. Jejich absence byla citelná. V 9. minutě se dostal do tutovky Benda, ale tváří v tvář nastřelil pouze gólmana, o dorážku se postaral Niederle, jenže míč nabral směr nad břevno. Poté se kormidla utkání ujali hosté a dvěma slepenými góly Čecha a R. Sklenáře poslali domácí do kolen. Do poločasu přidal třetí zásah Prášil a Pelhřimovští nevěděli, jak se pohlednému a rychlému fotbalu hostí bránit. Po hodině hry to vypadalo na debakl domácích, neboť Z. Sklenář důraznou hlavičkou zvýšil na 0:4. Domácí se dostali alespoň ke korekci výsledku, když krásný přímý kop z nohy Niederleho vymetl šibenici a tři minuty před koncem vykoupal gólmana Benda.

„Těžko se mi to hodnotí, musel jsem dát šanci mladým hráčům, kteří se však neměli o koho opřít. Opory, na které spoléhám, prostě neměly svůj den. Především v první půli jsme byli nedůrazní a dostali jsme po obrovských chybách tři branky. Po přestávce jsme sice dvakrát skórovali, ale to už bylo za rozhodnutého stavu," shrnul utkání trenér Pelhřimova Ján Kubík.

Góly: 70. Niederle, 87. Benda 17. Čech, 18. R. Sklenář, 31. Prášil, 63. Z. Sklenář. Rozhodčí: Kučerík. ŽK: 4:0. Diváci: 80. Poločas: 0:3. Pelhřimov: Moravec Duchan, Čížek, Vacek (61. Kubík), Vokoun Benda, Kmoch, Niederle, Homolka Papež (55. Bartoň), Starý (74. Machač). Bystřice: Trávníček Hrubeš, Vícha, Chocholáč, Mitáš R. Sklenář (67. Holý), Zbytovský, Z. Sklenář (65. Illek), Padrtka Čech (82. Svoboda), Prášil.

VRCHOVINA LÍŠEŇ 2:2

Remízový král opět potvrdil svoji jarní formu. Jeho sedmý odvetný zápas skončil šestou dělbou bodů. Na podmáčeném terénu se hrál nadprůměrný zápas. Druhá Líšeň nastoupila se čtyřmi hráči Zbrojovky a to se domácím stalo osudným. Brankami Halašky šli hosté na konci první a na začátku té druhé půle do dvougólového vedení. Pod obě trefy se přihrávkami jako přes kopírák podepsal další „Zbrojovák" Škoda. Vrchovina nevyužila již v první půli několik slibných šancí. Avšak bojovností a pílí se dočkala nečekaného vyrovnání. Po červeném faulu gólmana Hladkého se kopala penalta a Kamil Skalník snížil. Přesilovku Novoměstští využili v hodině dvanácté. Zatímco před týdnem v Bystřici inkasovali po standardce v 93. minutě, tentokrát došlo na vyrovnání těsně před nastaveným časem. Po přímém kopu a skrumáži před brankou se k dorážce dostal Michal Skalník.

„Michal hrál se sebezapřením a vyrovnávací brankou korunoval svůj výborný výkon. Dnes tu remízu beru jako malé vítězství. Proti nabitému kádru Líšně jsme ho dokázali vydřít," radoval se Richard Zeman.

Góly: 57. K. Skalník (PK), 90. M. Skalník 39. a 49. Halaška. Rozhodčí: Nováček. ŽK: 4:1. ČK: 0:1 (56. Hladký). Diváci: 250. Poločas: 0:1. Vrchovina: Vítek Drdla, Dvořáček, Follprecht, Pavel Sodomka (81. P. Šustáček) Kolařík, R. Sodomka (61. J. Skryja), K. Skalník, O. Šustáček (55. Šandera) M. Skalník, Chmelík.

Ostatní výsledky 25. kola: Otrokovice Tasovice 3:1, Vyškov Spytihněv 3:0.

15. Spytihněv 22 5 5 12 25:48 20

Příští kolo: Tasovice Napajedla, SLAVOJ POLNÁ TŘEBÍČ, Bystrc VRCHOVINA, Líšeň PELHŘIMOV, Hodonín Bohunice,V. MEZIŘÍČÍ Vyškov, Spytihněv Otrokovice.