Ani v 9. kole divize D se poslední Vrchovina nedočkala premiérové výhry. Celek z Nového Města smolně prohrál ve Staré Říši.

BYSTŘICE – SLAVOJ POLNÁ 3:3

Zasloužená remíza se zrodila v malém krajském derby. V prvním poločase byla Bystřice mírně lepší, vytvořila si i více šancí, paradoxně však šla do kabin spokojenější hostující Polná. Tu dostal do vedení ve 20. minutě Tlačbaba, který se uvolnil na hranici vápna a otevřel skóre. Šest minut před pauzou zvýšil z trestného kopu Urbánek. Hned zkraje druhé půle však bleskově snížil Zbytovský a vykřesal pro domácí naději. Krátce po hodině hry se však podruhé prosadil Tlačbaba a vrátil Polné dvoubrankové vedení. To domácí zlikvidovali během tří minut mezi 73. a 76. minutou. Nejprve Malý snížil a poté Skočdopoleho prostřelil Padrtka. Závěrečnou čtvrthodinu byli aktivnější hosté, několik nebezpečných situací musel řešit gólman Svoboda. Gól už ovšem nepadl, body se proto dělily. „Po vývoji zápasu jsem s bodem spokojený. Oboustranně to byl pro diváky pěkný fotbal, který se musel líbit. Myslím si, že remíza je spravedlivá,“ řekl po utkání kouč Bystřice Martin Maša.

Góly: 48. Zbytovský, 73. Malý, 76. Padrtka – 20. a 63. Tlačbaba, 39. Urbánek. Rozhodčí: Buček. ŽK: 1:3. Diváci: 150. Poločas: 0:2. Bystřice: F. Svoboda – Mitáš, Šponar, Blaha (88. Prüger), Sklenář – Malý, Adamec (89. M. Svoboda), Zbytovský, Z. Sklenář (59. Horák), Mezník – Padrtka. Polná: Skočdopole – Šimek, Haala, Ujčík, Zábrodský – Tlačbaba (75. Kavka, 88. Procházka), Kubec, Klíma, Bambula (69. Fadrný) – Urbánek, Válek. Nejlepší hráči: Zbytovský, Padrtka – Tlačbaba.

UH. BROD – V. BÍTEŠ 1:0

Domácí vlétli do zápasu jako uragán a během úvodní dvacetiminutovky si vytvořili minimálně pět čistých gólových šancí. „Byl to jednoznačně nejlepší soupeř, který proti nám dosud nastoupil. Ani vedoucí Hodonín nás takhle nezatlačil. Kdyby byl poločas 8:0, nemohl by se nikdo divit,“ přiznal kouč Velké Bíteše Jaroslav Kubec. Vysvobození v podobě vedoucí branky přišlo pro domácí v 29. minutě, kdy se po skrumáži ve vápně prosadil David. Tlak Uherského Brodu pokračoval i ve druhém poločase, ale druhý gól nepřišel. V závěrečné půlhodince si tak hosté po prostřídání vytvořili územní převahu. Šok pro domácí mohl přijít v 81. minutě, ale Rozumova hlavička z jasné šance mířila nad branku Červinky. Ani ze závěrečného tlaku, jehož se v domácím vápně zúčastnil i gólman Pokorný, pak nezahřmělo. „Chyběli nám čtyři hráči základní sestavy, trošku se nám to začíná sypat. Navíc i někteří kluci, co nastoupili, mají zdravotní problémy. Prohra ale byla zasloužená, klidně jsme mohli dostat desítku,“ řekl Kubec.

Gól: 29. M. David. Rozhodčí: Řezníček. ŽK: 1:0. Diváci: 302. Poločas: 1:0. Uherský Brod: Červinka – M. David, Holík, Kúdela, Vrága – R. David, Pacl, Mančík (85. Sedláček), Dolina (69. Jaroněk), Nevařil – Blaha (77. Pochylý). V. Bíteš: T. Pokorný – Horký, Kerber, Střecha, Ivančík – Mrňa, Chlup (59. J. Pokorný) – Mucha (72. Kopáček), Valsa, Antoš (67. Cícha) – Rozum. Nejlepší hráči: Dolina, Blaha – Kerber.

ST. ŘÍŠE – VRCHOVINA 1:0

Poslední celek ve Staré Říši byl aktivnější a chvílemi měl i více ze hry. První šance však přišla ze strany domácích. Chlumského křížná střela však letěla vedle, stejně dopadl i projektil na druhé straně. Hosté hýřili aktivitou i ve druhé půli a Jícha se při střelách ze střední vzdálenosti musel činit. Na druhé straně se ke hlavičce dostal kapitán Kadlec, ale pokus umístěný k tyči výtečně zlikvidoval Michálek. Rozhodující moment přišel po přetaženém centru. Chlumský vystřelil, odražený míč se k němu znovu vrátil, posunul si ho a byl faulovaný. Nařízenou penaltu pak s přehledem proměnil Kadlec. Vrchovina vrhla všechny síly do útoku, ale opět z toho byla jen dalekonosná střela, se kterou si spolehlivý Jícha poradil.

Gól: 79. Kadlec (PK). Rozhodčí: Ságl. ŽK: 1:5. Diváci: 115. Poločas: 0:0. St. Říše: Jícha – Dvořák, Príborský, Kadlec, Cipruš – Rygl, Pokorný, Vodáček, Severa (46. Vacek), Brnický (82. Plichta). Vrchovina: Michálek – Vícha, Burian, Bodeček, Wolker (80. Bača) – Blažíček, Michal, Mazel, Žák – Poul, Kovář. Nejlepší hráči: Kadlec, Severa – Michal.

ROSICE – PELHŘIMOV 3:0

Pelhřimov v Rosicích navázal na svou výsledkovou mizérii z posledních kol, i když herně to vyloženě špatné nebylo. „Neodehráli jsme špatné utkání, ale v úvodu jsme dostali dva góly, které naše šance na bodový zisk prakticky zmrazily,“ poznamenal k zápasu hostující trenér Martin Moravec. Onen bleskový mat obstaral kanonýr Malata. V 6. minutě si před pokutovým územím narazil míč s Černým a křížnou střelou k pravé tyči překonal Čermáka. O pět minut později těžil z přihrávky Vítámváse, když při zakončení mířil pro změnu k levé tyči. Pelhřimov pak zvedl hlavu a vytvořil si několik šancí. Dvě z nich měl Pícha, jenže Zádrapa se moc lekat nemusel. „Šance jsme si vytvořili, ale naše zakončení je bohužel momentálně hodně špatné,“ ví Moravec. Ve 40. minutě domácí slavili potřetí. Střelu Malaty tečoval hlavou do sítě Kršák. Po přestávce domácí změnili taktiku, hájili vedení a hra se vyrovnala. Hostům však nebylo souzeno ani snížit, i když si vytvořili hned několik dobrých střeleckých příležitostí. Blízko ke gólu měl střídající Rážek, jenže po skluzu míč těsně minul branku.

Góly: 6. a 11. Malata, 40. Kršák. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 2:2. Diváci: 210. Poločas: 3:0. Rosice: Zádrapa – Kršák, Havlásek, Drbal, Šíp – Kugler, Selinger – Černý (59. Foral), Vaněk (59. Kratochvíl), Vítámvás – Malata. Pelhřimov: Čermák – Sládok, Čížek, Vacek, Homolka – Bartoň (79. Chadim), Hanousek, D. Poul, V. Poul (46. Rážek), Ryšavý (46. Kmoch) – Pícha. Nejlepší hráči: Malata, Černý – Hanousek.

ŽĎÁR N. S. – TASOVICE 1:1

Do utkání vstoupil Žďár velice aktivně, hned ve 2. minutě měl dobrou příležitost Nedvěd, ale z přímého kopu z hranice šestnáctky netrefil branku. Pak se hra přelévala z jedné strany na druhou, ale už bez vážnějších příležitostí. „Tasovice postupně převzaly otěže hry, a hlavně ke konci prvního poločasu byly lepším týmem,“ připustil domácí trenér Vladimír Hekerle. Ve druhé půli měly více ze hry Tasovice, ale paradoxně se jako první radovali domácí. Jurnečka přistrčil míč před vápnem Sodomkovi a ten s pomocí Mičkovy teče otevřel skóre. Žďár se však neradoval dlouho, v 65. minutě propadla domácí obrana, po souboji se balon odrazil k Makarevychovi a ten vyrovnal na 1:1. Tři minuty nato se po rohu mohl prosadit Wasserbauer, ale trefil pouze tyčku hostující svatyně. Od té chvíle měly opět více ze hry Tasovice, ale pořádnou šanci si nevytvořily. „Bod je málo. Doma musíme bodovat naplno, opět to ale od nás nebylo to pravé ořechové. Nikdo nám však nepomůže, je to pouze na nás,“ dodal kouč FC Žďas.

Góly: 53. vlastní Mička – 65. Makarevych. Rozhodčí: Hlubinka. ŽK: 3:2. Diváci: 140. Poločas: 0:0. Žďár n. S.: Jícha – Veselý, Machatka, Wasserbauer, Vomela – P. Ločárek, Bureš, Nedvěd, Mašek (46. R. Sodomka, 73. Russ), Jurnečka – Vopršal. Tasovice: Pavliv – Hrazdílek, Mička, Lašák, Švarc – Blahoudek, Veselý, Čermák, Makarevych – Landšperský (55. Fukal), Paul. Nejlepší hráči: Machatka, Wasserbauer – Mička.

Ostatní výsledky 9. kola: Hodonín – Břeclav 2:1 (0:0), 47. Holešinský, 70. Polách – 54. Simandl. Holešov – Brumov 4:1 (1:1), 7. a 55. Křenek, 75. Lomaka, 90. Polomík – 45. Naňák. Slavičín – Bzenec 5:0 (3:0), 23. Velecký, 42. Matůš, 45. a 85. Kříž, 83. vlastní Mlýnek.