„Beru to jako sport, jednou se daří, jednou ne,“ tvrdil po zápase nový ždírecký kouč Miloslav Čivrný. V jeho hlase ale byla znát úleva. Aby ne, když tým pod jeho taktovkou na jaře poprvé vyhrál.

Dva rychlé góly

„Rozhodující byly první dva rychlé góly. Mezi třicátou minutou a koncem první půle na nás sedl herní útlum, ale šance soupeře jsme přestáli. Podržel nás Vašíček, třetí gól definitivně rozhodnul,“ pokračuje v hodnocení.

Zmrtvýchvstání týmu je podle jeho slov o to cennější, že přišlo v době krize a navíc se silným soupeřem bez čtyř hráčů základní sestavy. „Kučera, Pleva, Kolouch, Roman Mareš, to jsou hráči, kteří mají jistého fleka v základu. Ti nehráli a my jsme zápas přesto zvládli. Jsem maximálně spokojený, musím vyzdvihnout hlavně výkon Petra Čalkovského,“ dodává spokojený kouč.

I přes vysokou výhru varuje před přílišným optimismem. „Až jsem se divil, jakých pět krásných branek jsme dali, ale příští týden může být všechno jinak. Pacov hraje o záchranu a neprodá kůži lacino.“

To Bystřice je na tom o hodně hůř. Výhru si připsala v úvodním jarním vystoupení s Herálcem. Následovaly prohry v Havlíčkově Brodě, doma s Velkou Bíteší a naposledy právě ve Ždírci. „A to teď máme doma Polnou a pak tři zápasy venku,“ podotýká bystřický trenér Zdeněk Hovorka. Jeho svěřenci v zápasech jakoby potřebovali na rozkoukávání celý jeden poločas. „Ty zápasy jsou jako přes kopírák. Dostaneme zbytečné branky a pak chceme dohnat manko a neproměníme šance. Se Ždírcem se do toho ještě přidal rychlý gól hned na začátku druhé půle a bylo po zápase,“ popisuje Hovorka.

Ovšem na pětigólový debakl to zápas podle něj nebyl. „Rozdíl byl v produktivitě. Klíčovým momentem byla šance Sklenáře, který byl za stavu 2:0 sám před odkrytou brankou, ale míč nepochopitelně zpracovával. Tyhle situace musí končit gólem,“ zlobil se bystřický trenér. Ten teď střádá plány na zastavení markantního propadu. „Musíme se pokusit ty ztracené body nasbírat jinde,“ tvrdí.

O tom, že by po špatných výsledcích skončil, prý neuvažoval. „Samozřejmě mě takové výsledky a hlavně výkony psychicky vyčerpávají, ale já jsme tohle nikdy v minulosti neudělal a taky neudělám. Pokud bych měl skončit, tak po soutěži a ne odněkud utíkat,“ tvrdí služebně nejstarší trenér v krajském přeboru. „Ale samozřejmě záleží na vedení. A pokud usoudí, že to bude nejlepší, budu muset jít,“ dodal vzápětí.

Jediným pozitivem zápasu pro něj byl návrat útočníka Jana Holého, který se na hřiště dostal po zranění na jaře vůbec poprvé. „A byl to náš nejlepší hráč, snažil se, bojoval. Určitě by nám měl pomoci,“ dodal Hovorka.

PAVEL MIKEŠ, ONDREJ DUDÁŠ